Óriási csatában nyert a Berény!

A Jászberény hazai pályán a szép évzáróért hajtott a Kecskemét ellen, míg a vendégek három, előttük álló csapattól elszenvedett vereség után nem akartak leszakadni az élbolytól.

Alaposan bekezdett a hazai gárda, szép centerösszjáték után Horti duplájával, Medve Máté hárompontosával és Fülöp két pontjával  7-0-ra vezetett a Jászberény. A túloldalon a légiósok sorra dobták mellé a triplákat, végül Bencze egy büntetővel törte meg a jeget - a játék képe azonban nem változott, a rossz dobások mellett a faultok is gyűltek vendégoldalon, így a kecskemétiek már 4 perc után hallgathatták mesterük intelmeit. Csorvási révén született meg az első vendég mezőnykosár, ebben az időszakban azonban a fiatal Horti uralta a palánkok környékét: közeli jó megoldások és kiharcolt büntetők jelezték, hogy kiváló formában van. A túloldalon Csorvási igyekezett, a vendégek első hét pontjából hatot a cserecenter szerzett, ami mindent elmond a Kecskemét kisembereinek enervált játékáról. A fiatal Hegedűs beállása után rögtön triplával köszönt be, ezzel lopózott közelebb ellenfeléhez a KKSE, majd az első légióspontokat szerző Radonjic hármasával és Bencze pontjaival a mintegy varázsütésre összeállt a vendégek játéka - mindössze három pontnyi hátránnyal mehettek pihenőre, ami pár perccel korábban rajtuk kívül talán senki nem hitt volna.

A második játékrész elején Radonjic lehetett volna a hős, de tripladobás közben kiharcolt büntetőiből csak egyet tudott értékesíteni, míg a túloldalon a Horti-Fülöp páros szép megoldásokkal növelte a távolságot. Ekkor azonban beindult az eddig nagyon visszafogott Wittmann-Kelley hátvédkettős, és gyorsan berámolt 5 pontjukkal egyetlen egységre (26-25) csökkent a hazai előny. A nagy akarást viszont nyögés követte, mintha bedeszkázták volna a vendéggyűrűt, míg a hazaiak a csak dicsérhető Horti-Fülöp duó révén apránként növelni tudták a differenciát. Az első negyedhez hasonlóan ismét (a félidőben 14 pontig jutó!) Csorvási törte meg a kecskeméti gólcsendet, ráadásul (a mezőnyből hibátlanul dobó) Horti Bálint összeszedte rajta harmadik fekete pontját, így elég korán le kellett ülnie. A Kecskemét emellett érezhetően egyre szorosabban tapadt ellenfelére, és két perccel a félidő előtt Kelley triplájával ki is egyenlített. Austin próbált ekkor a lankadni látszó Jászberény élére állni, felemás sikerrel. A negyedet Hodges zsákolása és Wittmann elrontott közelije zárta le - minimális előnnyel a hazai gárda vonulhatott a nagyszünetre.

A félidei statisztikában feltűnő volt, hogy a csapatok 30 triplakísérletből mindössze hetet tudtak pontokra váltani, ezt talán a játékosok is érezhették, hiszen Medve és Kelley révén rögtön javult ez a statisztika a harmadik negyed elején. A Kecskemét játékosai alapos fejmosást kaphattak az öltözőben, mert nagy lendülettel kezdtek, Csorvási (ki más?) kosarával pedig a meccs folyamán először átvették a vezetést. Horti egalizáló kosara után kisebb kosárcsend következett, amit Hegedűs újabb triplája tört meg. Horti talán kicsit túlvállalva magát triplavonal mögül is próbálkozott, a Bács megyeiek azonban nem tudták megragadni a lélektani előnyt, a Berény zsinórban hat légiós pontot rámolt be. A hármas-parádé folytatódott, amiből érdekes módon a hazaiak jöttek ki jobban, Hodges és Medve révén a negyed végéig megtartották a néhány pontos fórt.

Az előző negyedben nagyot játszó Vukadinov triplakísérletével kezdődött a negyedik játékrész, de nem ő, hanem a dupla-duplát szállító Austin, illetve Hodges szerezte a kosarakat - 7 pontos hátránynál időt is kellett kérnie a Kecskemétnek. Hodges-nál azonban lement a roló, előbb faultot harcolt ki, majd Kelley-t takarta be, azonban a mezőnyből továbbra is hibátlanul dobó Horti összeszedte negyedik hibáját, és le kellett ülnie. Wittmann 3 perc után büntetőből szerezte meg a Kecskemét első pontját a negyedben, a vendégek azonban teljesen kiestek a ritmusból, Austin ziccerével 10 ponttal ment el a Jászberény - jött is időkérés. A pauza után Hegedűs harmadik, nagyon jókor dobott hármasával jött beljebb a Kecskemét, ezt követően azonban Wittmann és Radonjic is rontott hasonló távolságról, míg a berényiek ziccerekkel operálva tartották a tíz pont körüli különbséget. Vukadinov elrontott egy 2+1-es szituációt, de így is hétre szűkítette a differenciát, de a kecskemétiek triplái sorra lejöttek a gyűrűről, Helmeczi viszont higgadt büntetőivel visszaállította a kilencpontos különbséget. Vukadinov bedobott egy "minden mindegy" triplát, a Berény pedig érthetetlenül kapkodni kezdett, és Csorvási pontjaival, Vukadinov újabb hármasával kiegyenlített a Kecskemét. Időkérés után Hodges harcolt ki két büntetőt, de csak az elsőt dobta be, a labda viszont visszakerült hozzá, és újra szabálytalankodtak ellene. Ismét csak az elsőt értékesítette, a maradék néhány másodpercben még Wittmann egyenlíthetett volna, de középtávolija célt tévesztett - meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott a nagyot küzdő jászberényi csapat. A kecskeméti kezdőknek el kell gondolkodniuk a produkciójukon: a 23 pont nagyon kevés.

Jászberényi KSE - Kecskeméti KSE: 77-75 (22-19, 17-18, 21-20, 17-18)

Jászberény, Belvárosi Ált. Isk. Sportcsarnok. Vezette: Valovics dr., Szabó, Fodor.

JKSE: Medve (9/9), Sormaz (3), Hodges (18/9), Fülöp (12), Horti (16). Cserék: Austin (11), Borszéki (-), Helmeczi (6), Wehner (2), Antal (-).

Kecskemét: Wittmann (6/3), Kelley (8/6), Dénes (-), Radonjic (4/3), Bencze (5). Cserék: Csorvási (22), Hegedűs (11/9), Vukadinov (19/15).

A mérkőzés részletes statisztikája ITT érhető el.

Fotó: Facebook