Raivio sziporkázott 'Egerszegen!

A vendég együttes számára indult jobban a találkozó. Nem mostanában kezdtek úgy mérkőzést, mint tették azt ma este. Az első negyedben nagyon hamar előnybe kerültek. A hazaiak döntő többségében külső dobásokkal operáltak Tóth Gergely, Hines is betalált, de mindez csak annyira volt elég, hogy ne tudjon nagyobb fórra szert tenni a kaposvári gárda. Raivio 6 lepattanót szerzett 10 perc alatt, jó mezőnymunkát végzet, ziccert, 2+1-et szerzett. Szőke Balázs hármasa jelentette a játékrész utolsó pontját, ezzel a kosárra alakult ki a 12:23-as eredmény. Wilson a rövid szünet után tovább növelte csapata előnyét. Érezték a zalaegerszegi játékosok, hogy baj lesz, ha nem rázzák meg magukat. Hines a palánkok alatt határozottabb lett és az új szerzeménnyel, Whitworth-el karöltve pár perc leforgása alatt szinte teljesen ledolgozták a hátrányt. A 15. percre fordulva már csak 2 pont maradt a vendégek előnyéből. Wilson és Whitworth percei következtek, mivel csak ők tudtak eredményesek lenni. A Hines tehermentesítésére beküldött Kinter pillanatok alatt beszedett 2 faltot. Perine büntetőből szerezte meg első pontjait, Raivio pedig újra a tettek mezejére lépett. Újabb 2+1-es ziccere előkészítette az ismételt meglódulást, amit Szőke második, saját első triplája tett teljessé. (30:42) Tóth Gergely 3 kihagyott hárompontos után visszaszedte Perine kimaradó tripláját és helyére tette a játékszert. Hiába zárkózott fel két pontra a hazai gárda, csupán egyetlen egységet tudtak ledolgozni a nagyszünetre. (32:42)

Ha Fey hadilábon is állt a ziccerekkel ma este, a kaposváriak szerencséjére volt egy remekül játszó Nick Raivio náluk, ő nyitotta a 2. félidő pontjainak sorát. Labdaeladások és kihagyott dobások jellemezték a harmadik negyed első felét. Mindkét együttesen kereste a játék ritmusát. Hines megkapta 3. faltját, ismét Kinter érkezett helyére. Ő is hamar beszedte a 3. hibáját Fey ellen, a vendég center pedig értékesítette a megítélt büntetőket. Így már 14 pontos volt a Kaposvár előnye. (38:52) Perine gyenge napja a legrosszabbkor jött a hazaiaknak, próbálkozott pedig rendületlenül a légiós, a negyed végéhez közeledve 8-ból 1-el állt. A negyed végén Hines 2+1-es játéka és Perine két büntetője 8 pontra hozta fel a ZTE-t. (48:56) Tóth Gergely beütötte a 4. faltját a játékrész második percében, így padra kényszerült a magasember. Raivio a 10. lepattanója után hozta a 8. kiharcolt faltját egy értékesített ziccer mellé, Gáspár pedig 4. személyijét kapta meg emiatt. (50:60) A büntető kimaradt és Wilson is megkapta a 4. faltját, Kutasi váltotta. Perine a három megítélt büntetőből csak egyet tudott bedobni, tényleg nem volt az ő napja a mai. Raivio két kosara közé Hines bökött be egy tempót, így az utolsó 5 percre 11 pont maradt még a vendégek fórjából. (53:64) Perine saját kihagyott dobása után tette a gyűrűbe a labdát, de Raivio és Lekli két-két jó büntetője már a győzelem első fuvallatait hozták a kaposváriaknak. Whitworth harcolt ki faltot Leklin, mindhárom büntetőjét bedobta, majd saját palánkjánál lepattanózott és a túloldalon beemelte a hármast. Majd labdaszerzése után ismét a vonalra állhatott, mindkét büntető jó. Pár másodperc leforgása alatt 5 pontra jött fel a ZTE. (63:68) Perine a legjobbkor, a záró két perc kezdetén középtávolról volt eredményes, már csak három pont volt a Kaposvár előnye. A hazai remények akkor foszlottak szét az egyenlítésre, amikor Wilson dupláját követően, Fey kihagyott dobását Szőke váltotta kosárra. (65:72) Perine még két büntetővel kozmetikázott az eredményen, de Kertész triplája még újra felcsillantotta az egyenlítés reményét. (72:74) Raivio két jó büntetője után Perine ziccerezett, ismét a Raivio állhatott a vonalra. Az első kimaradt, a második bement, Perine kihagyott hármasa után még adódott lehetőség az irányító előtt, amivel élt is, értékesítette a középtávolit. Egy pontra zárkóztatta fel a hazai gárdát. Wilson büntetői után az irányító utolsó másodperces hármasa leperdült a gyűrűről... Hiába harcolt nagyot a ZTE a találkozó végén továbbra is nyeretlenek maradtak, a Kaposvár meg tudta tartani előnyét a lefújásig!

Zalakerámia – ZTE KK 74 : 77 Kaposvári KK (12:23; 20:19; 16:14; 26:19)

Zalaegerszeg, Vezette: Kapitány G., Márton L., Gelencsér Gy.

ZTE: Perine 18, Gáspár 4, Whitworth 22/6, Tóth G. 7/3, Hines 18/3

Csere: Vertetics 0, Kinter 2, Bödör 0, Kertész 3/3

Kaposvár: Wilson 20, Raivio 29/3, Szőke 9/6, Lekli 13, Fey 6

Csere: Kovács S. 0 , Kutasi 0, Koma 0 , Kiss 0

Kis Attila: "Elég tompán játszottunk, a Kaposvár ránk kényszerítette a lassú játékot. Meglátszott a teljesítményünkön, hogy nem tudtunk edzeni a csarnokban a héten, sokáig szörnyű volt a dobószázalékunk. Nehéz alkalmazkodni a játékvezetői felfogáshoz, ha még a faultok megítélésében sem egységesek. Kulcsjátékosaink közül többen is nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak, új légiósunkról viszont csak jót mondhatok, sajnos a csapat többi része nem igazán tudott felzárkózni hozzá. Az ellenfél két amerikaija nagyon jól játszott, a mi védekezésünk pedig nagyon sok kívánnivalót hagyott maga után. Nehéz dolgunk lesz, fel kell ráznunk a srácokat, mert csütörtökön már utazunk Nyíregyházára, ott pedig soha nem könnyű nyerni, de nincs mese, meg fogjuk próbálni."

Fekete Ádám: "35 percig az történt a pályán, amit szerettünk volna, ez elsősorban az agresszív védekezésünknek volt köszönhető. Az utolsó 5 percben megint utolért bennünket, hogy majdnem hagytuk kiénekelni a sajtot a szánkból. Elfáradtunk és sok buta hibát követtünk el, a ZTE pedig vérszemet kapott. Ez a Zalaegerszeg már nem az a csapat, aki a szezon elején: bár közönségünk elvárta tőlünk a győzelmet, 3 légióssal már korántsem azok, akik néhány hónapja voltak. Nem volt tehát ez egy kötelező győzelem, nagyon megizzadtunk, de rendkívül értékes sikernek érzem ezt a mait."