Szoros meccsen ASE győzelem

A papírforma hazai sikert ígért a 13. fordulóból elmaradt találkozón, amelyet a ma napon 18 órakor rendeztek Pakson. A 12. helyen álló Factum volt az 5. helyezett Atomerőmű SE vendége, így nagy eséllyel mindenki hazai sikert tippelt. Ráadásul az ASE mintha kezdene kimászni a szezon eleji gödörből, legutóbb például végig vezetve, magabiztos játékkal fektették két lábra az otthon elég veszélyesnek számító Szegedet. Igaz ugyan, hogy továbbra is csak két légiósa állt Völgyi Péter rendelkezésére, ám ez már egy ideje ismert volt, így nem okozott meglepetést. Ami a vendégeket illeti, a Debrecen legutóbb a listavezető Albacomptól szenvedett 30 pont feletti vereséget hazai pályán, ám az új edző keze munkája már kezdett körvonalazódni, és az újonnan igazol légiósok sem tűntek rossz választásnak.

A mérkőzés első kosarát Vojvoda jegyezte egy szép akció után, majd mindkét oldalon büntető következtek, ám míg Sazbó Miklós mindkettőt értékesített, addig Tóth csak az egyiket. A folytatásban aztán az ASE a várakozásoknak megfelelően elkezdte a kezébe venni a meccs irányítását, Vojvoda triplájának és Tóth ezúttal sikeres büntetőinek köszönhetően. A védekezésben sem lazsáltak a hazaiak, sorra hiúsították meg a Debrecen akcióit. Ekkor kissé váratlanul Szabó távolról talált be, sőt egy támadással később egy ziccert is a helyére tett, így három pontra zárkózott a vendéggárda. Sőt, Schachtner duplája után már csak egy volt közte! Felzárkózott a Debrecen, látszott, hogy nem feltartott kézzel érkeztek. Szépen játszottak, és Ingram triplájával a vezetést is átvették. Kicsit tanácstalannak tűnt ekkor az ASE, és egy újabb bekapott kosár után ki is kérte első idejét Völgyi Péter. Nem vezetett azonban közvetlen eredményre a dolog, ugyanis csapat a rögtön eladott egy labdát, majd a túloldalon beszedett egy újabb találatot. Ekkor Nick Williams rázta meg magát és egy triplával, valamint egy duplával két pontra zárkóztatta az övéit. A vége azonban ismét a vendégeké volt, Ingram és Szabó révén 6 pontra növelték előnyüket.

A második negyedet ismét az atomosok kezdték jobban, előbb Kámán talált be, majd két támadást is sikerrel kivédekeztek. Akkor azonban újra megvillant Schachtner, és két szép duplájával ismét elléptek a vendégek. Kámán Tamás triplája csont nélkül hullt a gyűrűbe, ám Schachtner ismét betalált. Gyűrték egymást a felek rendesen, aminek köszönhetően mindkét oldalon megsűrűsödtek a hibák. Szépnek a legnagyobb jóindulattal sem lehetett nevezni a játékot, ám hogy küzdelem volt, az biztos. Ingram középtávolijára Morgen büntetőkkel válaszolt, így maradt a három pont közte. Ekkor azonban Zo Williams és Kovács Ákos is megvillant, és egy-egy duplájukkal ismét a hazaiaknál volt az előny! Gyorsan időt is kért Raul Jimenez, a vendégek mestere, ám kosarat ismét a hazaiak szereztek, ezúttal Morgen révén. Egy támadólepattanót követően Ingram ismételhetett, és másodszorra nem is hibázott. A Factum továbbra sem hagyta magát, és Takács 2+1-es kombinációjának köszönhetően ismét átvették a vezetést, de mindössze 10 másodpercig birtokolhatták azt, mert Nick Williams ismét távolról volt eredményes, majd kisvártatva ismét. A félidőben így - ha nehezen is - hazai előny mutatott az eredményjelző, amelyen ekkor 45-38 állt.

A második félidő aztán ismét egy Vojvoda találattal indult, ráadásul ezúttal a triplavonalon túlról volt eredményes a válogatott bedobó. Morgen is kezdett belelendülni a játékba, lepattanózott, labdát szerzett, középtávolit szórt. Természetesen Ingram volt az, aki megtörte a debreceni gólcsendet, és vele együtt a paksi lendületet is. Előbb ziccer, aztán két sikeres büntető, és máris feljöttek hétre, ám ekkor ismét villant Vojvoda, és egy perc alatt ötöt szórt. Már Szegeden is remekelt, és nagyban hozzájárult csapata sikeréhet, és úgy festett, most sem adja alább. A túloldal szép lassan átalakult egy személyes csapattá, Ingramtól indultak a támadások, és ő is fejezte be őket, többnyire eredményesen. Olyannyira, hogy mikor kivételesen leosztott egy labdát, Szabó mindenkit meglepve szerzett újabb kosarat. Fel is jöttek hat pontra, így Völgyi Péter ismét időt kellett, hogy kérjen. A pauza után Zo Williams lendítette át a holtponton csapatát egy jól időzített triplával, majd egy duplával, amelyre egyből jött is a debreceni timeout. Az edzői intelmek ezúttal felemás eredményre vezettek, dobtak is - kaptak is kosarat, de közelebb kerülni egyelőre nem tudtak. Ennek első számú oka ebben az időszakban Tóth Ádám volt, aki szép kosarakkal tartotta ekkor csapata 10 pont körüli előnyét.

A zárófelvonás egy-egy technikai hibával végződő támadással indult mindkét csapat részéről, majd Zo Williams 9. gólpasszából Kámán Tamás megszerezte a negyed első kosarát. A szigorított paksi védekezésnek köszönhetően nem volt egyszerű eljutni a vendégeknek a gyűrűig,, és ez meg is látszott dobott pontjaik mennyiségén. A túloldalon azonban helyenként szemet gyönyörködtető találatokkal örvendeztették meg a nézőket a játékosok, többek között az ekkor már 18-nál járó Vojvoda Dávid. Persze azért itt is akadt zavar nem egyszer, azonban a megszerzett előny tartására maximálisan elegendő volt a mutatott játék. Völgyi Péternek ez nem volt elég, így magához rendelte fiait egy kis fejmosásra. Az eredmény azonban elmaradt, további két támadást fejeztek be kosár nélkül a hazaiak, a túloldalon azonban Szabó büntetői ültek, így ismét tízen belülre kerültek. A következő támadásban azonban a center kipontozódott, így nehéz helyzetbe került csapata. A következő perc Ingram és Nick Williams gólpárbaját hozta, amelyből a vendégek irányítója jött ki jobba. A végén még kért egy időt a vendégcsapat, amely feljött egészen hat pontig, de fordítani már nem tudott, így ha nehezen is, de behúzta a győzelmet az ASE.

Atomerőmű SE - Factum Sport Debrecen 86-82 (19-25,26-13,25-19,16-25)

Paks, 800 néző

ASE: Lorenzo Williams 15/6, Nick Williams 19/12, Vojvoda 20/9, Kámán 7/3, Tóth 10. Csere: Morgen 13, Körtélyesi -, Kovács Ákos 2,

Factum: Ingram 36/9, Pap -, Perrin 4, Schachtner 21, Szabó 14/3. Csere: Takács D 5, Boros -, Kaluha 2, Stretea -, Kovács I. -.

Völgyi Péter: Gratulálok a Debrecennek, jól küzdöttek, jól játszottak. Többször is lehetőségünk volt a második félidőben, hogy a 15 pont után tovább lépjünk, sajnos ez nem sikerült, így alakult ki a viszonylag szoros végjáték. A frissesség hiányzott a csapatomból, Körte és Nick Williams sérülésével pedig gyakorlatilag 6,5 felnőtt játékos maradt, és ezt még egy ilyen mérkőzésen is nagyon nehéz beosztani.

Raul Jimenez: Viszonylag jó első negyedet produkáltunk, aztán a 2. negyedet is jól kezdtük. A harmadik negyed gyengébb játéka volt a kulcs, ennek ellenére végig partiban voltunk. Ezúttal volt tartásunk, nem úgy, mint az Albacomp ellen.