Szoros meccsen győzött a Falco

A hazai pályán játszó Kecskemét az előző fordulóban Sopronban szenvedett meglepő vereséget, míg a vendég Falco Szolnokon kikapott ugyan, ám ennek ellenére megtartotta első helyét a táblázaton. A szombathelyieknek létfontosságú volt a győzelem az alapszakasz-elsőség szempontjából, míg a Kecskemét stabilan áll a 6. helyen, hátrébb már nem nagyon csúszhat.

A fiatal Mészáros Mátéval a kezdőötösben futott ki a pályára a hazai gárda, ám a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, és hamar elhúztak 5 ponttal. Sztojan Ivkovics már a mérkőzés elején sokat cserélt (Bencze esetében kényszerből, a korábbi válogatott center gyorsan összeszedett két hibát), próbálta keverni a lapokat - ez végüls bejött, mert a Kecskemét többek között Mészáros és Hegedűs Gergely tripláival tartotta a lépést. A túloldalon Szabó Zsolt volt elemében, szórta a pontokat. A negyed második felében az addig csendes Djeraszimovics megrázta magát, büntetőket harcolt ki, így hiába vezetett végig az első negyedben a Falco, a dudaszó pillanatában már a Kecskemét állt jobban.

A második negyedben a listavezető újra gyorsan szerzett 4-5 pontnyi előnyt, ám ezúttal tartani is tudta Kálmán és Timberlake révén. Bencze kosaraival tartotta magát a Kecskemét, majd egyszer Hegedűs és Wittmann triplájával 39-39-nél ki is egyenlített, ám ez csak egy rövid fellángolás volt, a játékrész vége ismét a vendégeké volt.

Timberlake-parádéval kezdődött a második félidő, a Falco villámgyorsan 10 pont fölé növelte a különbséget, míg a Kecskemét képtelen volt betalálni. Djeraszimovics triplája a legjobbkor esett be, aminek köszönhetően 8-0-ás futást csinál a hazai gárda, és 3 pontra felzárkózott. Közelebb azonban nem tudtak kerülni, a Falco elsősorban Pantelic és Szabó Zsolt jó játékának köszönhetően ismét 10 pont fölé növelte a különbséget. Noha Djeraszimovics mindent megpróbált, sorozatban harcolt ki faultokat és értékesítette is a büntetőket, a védekezésben nem állt össze a Kecskemét, így a Falco kényelmesen tarthatta a 9-10 pontos differenciát.

Több, mint két percig nem esett kosár az utolsó játékrészben, Djeraszimovics azonban tripladobás közben harcolt ki faultot, mindhárom büntetőjét bedobta, sőt Pantelic összeszedte a 4. személyi hibáját is. Bár Timberlake rögtön egy 2+1-es akcióval válaszolt, a Kecskemét láthatóan lendületbe jött, amit Bencze Tamás 5 pontos Falco-előnynél időkéréssel igyekezett megállítani. A nemrég Zalaegerszegről érkezett Perine azonban beindult, könnyű kosarat szerzett, majd Timberlake labdaeladása után újabb vendég időkérés következett - ez sem használt, Perine most triplát dobott, így zsinórban szerzett hét pontjával kiegyenlített (68-68) a Kecskemét! Noha Perine ezután labdaeladásban "jeleskedett", nem volt vele egyedül, a Falco-játékosok is hibáztak, Vukadinov révén pedig átvette a vezetést a hazai csapat. Szabó Zsolt a legjobbkor kapott elő egy 2+1-es játékot a tarsolyból. Perine újabb labdavesztését Kálmán László büntette zicccerrel, 70-73-nál a Kecskemétnek kellett időt kérnie. Kálmán újabb két büntetője után Bencze Zoltán törte meg a majd' két percig tartó hazai gólcsendet, ám Timberlake életerős zsákolással lohasztotta le a Kecskemétet, majd Simon László tempójával tulajdonképpen el is döntötte a meccset a vendégek javára (72-79). A végén Kálmán szinte kivétel nélkül helyére küldte a büntetőket, a Kecskemét elrontotta a gyors támadásokat, így a listavezető ha nehezen is, de megérdemelten győzött, és nagyon fontos lépést tett az alapszakasz-elsőség felé. A végén Sztojan Ivkovics második technikaija után a kiállítás sorsára jutott, ez sokat elmond a csata hőfokáról.

Kecskeméti KSE - Falco-SZOVA KC Szombathely: 74-82 (24-23, 15-21, 17-21, 18-17)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok. Vezette: Györffy, Márton, Gál (Páli dr.)

Kecskemét: Wittmann (9/3), Dénes (-), Mészáros M. (5/3), Djeraszimovics (21/3), Bencze (8). Cserék: Perine (13/3), Vukadinov (10), Hegedűs (6/6), Csorvási (2), Papp (-).

Szombathely: Kálmán (17/3), Simon L. (8), Timberlake (24/3), Szabó Zs. (13/3), Pantelics (10/3). Cserék: Jancikin (4), Szanati (4), Harazin (2).