Túlórás kaposvári diadal Sopronban

Vagy negyed órán át beszélgetett a két csapat bemelegítése előtt Janour Rubin a hazaiak bedobója és Michael Fey, a kaposváriak hórihorgas, 212 centis középjátékosa. Nosztalgiáztak kicsit a fiúk, s volt is mit megbeszélniük, hiszen korábban éveken át együtt kosaraztak a neves UCLA-egyetem csapatában.

A hazai együttesben nem léphetett pályára a térdsérüléssel bajlódó center, Keresztes Rafael, aki edzésen egy Egemomnyéval való ütközés sérült meg..

Mindkét fél részéről több elrontott akció után, közel másfél perc elteltével Egemonye a hazai csapatnak szerzett vezetést, majd egy kivédekezett kaposvári akció után Gombás dobott triplát. A kaposváriak igen idegesen kezdtek, több tiszta helyzetet is kihagytak egészen közelről, Wilson szerezte első kosarukat. Thomas triplájával a negyed közepén 12-4-re lépett el a Sopron. Utána azonban a kosarak mellett labdákat is szerző Wilson vezetésével egy 7-0-s rohammal  feljött a vendégcsapat. Hullámzott a játék, újra soproni pillanatok következtek, Thomas dobott triplát, majd egy kaposvári eladott labda utáni indítás végén Egemonye zsákolt. A szakasz végén Egemonye pontjaival 8-ra nőtt a hazai előny.

A második elején Egemonye előbb "homályt dobott, majd visszafutva akkora lendülettel blokkolta Raivio dobását, hogy utána átesett a reklámtáblán. Wilson szinte egyedül tartotta versenyben a Kaposvárt, a somogyiak első 19 pontjából 14-et ő dobott. Hazai részről Lakatos lépett be ügyesen a játékba, előbb Egemonyénak készített elő egy zsákolást, majd egy indítás után ő maga volt eredményes, utána pedig Rubinnak is kiosztott egy gólpasszt, amellyel 10 pontra nőtt a negyed közepén a hazai előny, ráadásul Fey megkapta a harmadik hibáját. A félidő végén a Sopronban a fiatal Takács lépett pályára - hazai környezetben először - a pontokat a rutinosabb játékosok, Egemonye poziciójáték után, Thomas pedig Molnár kiosztásából szerezte, ez utóbbi tripla volt. Raivivo a 18. perc elején szerezte meg első pontjait, végül 12 pontos hazai előnnyel zárult a félidő, amelyet Egemonye 18 ponttal s 9 pattanóval zárt.

Szőke duplájára Gombás hármassal felelt, majd egy labdaszerzés után Vesztergom volt eredményes indításból. Fey a másfél perc elteltével megkapta a 4. hibáját. Utána Rubin kicsit túlpörgött, egy perc alatt két támadóhibát vétett, Raivivo pedig beemelt egy triplát. Hullámvölgybe került a Sopron, amikor a szakasz közepén Boldizsár emelt be egy hármast a támadóidő utolsó pillanatában. Utána viszont rögtön megkapta a 4. hibáját. Megzavarodott a Sopron, Raivivo viszont belelendült, újabb triplát emelt be. Szőke kosár plusz büntetős akciójával 7-re zárkózott fel a Kaposvár, amikor a kis pihenő után visszatérő Rubin triplát dobott, megtette ezt Molnár is a támadóidő utolsó pillanatában, de a vendégeknél nagyon beindult a két légiós kisember. Aztán Wilson is betalált messziről, 6 pontra zárkózott fel a negyed végére a Kaposvár, Raivivo 14-et szórt ebben a negyedben.

A záró szakasz elején Egemonye pöckölt vissza egy le, illetve inkább a gyűrűről felpattanó labdát. A túloldalon az addig észrevétlen Fey talált magára, zsinórban dobott 6 pontjával 2-re jött föl a Kaposvár, Horváth Imre időt kért.

Wilson triplájával mégis fordított a vendégcsapat, miközben a soproniak rendre rosszul dobtak, vagy eladták a labdát. A Kaposvár 64-56 után egy 14-0-s rohamot mutatott be, hazai részről a fáradó Egemonye, majd Rubin is tiszta közeli helyzetben rontott, míg a túloldalon minden sikerült, Szőke is bevágott egy hármast. A hosszú soproni kosárcsendet Molnár törte meg egy betörés utáni duplával, Wilson azonban erre is felelt.

Thomas és Egemonye révén próbált visszakapaszkodni a Sopron, Thomas triplájával másfél perccel a vége előtt 3-ra csökkent a somogyiak előnye. Fey értékesített egy büntetőt, majd az utolsó percre fordulva Thomas 2 jó büntetője után 2-re jött föl a Sopron. Wilson eladta a labdát, Raivivo pedig "levadászta" a ziccerre törő Molnárt. - sportszerútlen hibáért. Molnár kihagyta a büntetőket, s a követekző támadást sem tudta pontokra váltani a Sopron, ráadásul Molnár szabálytalankodott, s kipontozódott. A túloldalon Raivivo keze is megremegett, ő is elrontotta a büntetőket 11 másodperccel a vége előtt a vonalról, s 2,6-tal a lefújás előtt Thomas betörés után egyenlített - hosszabbítás.

A túlóra Boldizsár eladott labdája után Szőke hármasával kezdődött. Thomas egy büntetőt értékesített, a túloldalon Raivio dobott duplát, aztán Wilson is, miközben a kaposváriaknál a 3 légiós 4 személyivel játszott, a Sopronnál pedig Rubin és Boldizsár. Triplákkal próbálták a hazaiak ledolgozni a hátrányt, de a dobások leperdültek a gyűrűről. Wilsonéi nem, aztán az utolsó percen belül 8 pontos kaposvári vezetésnél Vesztergom dobott hármast, de Wilson a büntetőket is értékesítette. Aztán Egemonye kosara után egyet rontott, A rendes játékidő végén hibázó Raivio a végén négyből négyet bedobott, s így győzött a vendégcsapat egy amúgy remek, fordulatos mérkőzésen.

Kis-Rába menti Takarék SKC - Kaposvári KK 91 - 97 (23-15, 19-15, 20-26, 17-23, 11-18)

Sopron, 900  néző. V: Benczur, Jakab, Balogh.

Sopron: Thomas 25/12, Molnár 11/3, Rubin 9/3, Gombás 7/6, Egemonye 29. Cs: Boldizsár 3/3,  Vesztergom 5/3, Lakatos 2, Takács -.

Kaposvár: Wilson 33/6, Raivio 26/12, Szőke 16/9, Lekli 5, Fey 17. Cs: Koma -, Kiss K. -, Kutasi -.

Fotó: delfinek.hu