U18 fiú: 40-ig sem jutottak a szlovákok

A magyar U18-asok a kulcsembereket is pihentetni tudták, mégis nagyon megverték a szlovákokat a boszniai Eb-n. Szépen elosztva a pontokat nyertek a srácok, ám csütörtökön Ausztria sokkal nehezebb feladat lesz.

Fiú U18-as B divíziós Európa-bajnokság, középszakasz, „G” csoport, 1. kör

2012. augusztus 15. Sarajevo, Ramiz Salcin-Mojmilo

Magyarország U18 – Szlovákia U18
71-38 (15-12, 17-9, 22-7, 17-10)

Magyarország U18: Perl 9/3, Velkey 2, Váradi 8/3, Molnár M. 6, Bognár K. 2. Csere: Tóth B. 2, Papp P., Simon K. 10, Kovács B., Varga M. 10, Golomán 6, Jakab P. 16/6. Vezetőedző: Zsoldos András.

Szlovákia U18: Nemcok 6, Matejcik 11/3, Belavy 1, Rozim 8/3, Brodzianksy 8. Csere: Michalek, Svec, Droter, Vágó, Dolnik 2, Predny, Baluch 2. Vezetőedző: Tibor Janyk.

Kipontozódott: -.

RÉSZLETES STATISZTIKA IDE KATTINTVA!

A meccs elején tartotta magát Szlovákia. Perl vezetésével azonban ha nem is szakadtunk el nagyon, de biztosan vezettünk már ebben az időszakban is. (Jegyezzük meg, ebben a csoportban holnap az osztrákokkal játszunk, s ők korábban játszottak már Szlovákiával, s csak 4 ponttal verték, ám ezt csak mint érdekességet jegyezzük meg.)

A kevés pontot hozó első negyed után át is vette a vezetést ellenfelünk, de ez nem bizonyult tartósnak. Váradiék gyorsan fordítottak, és elég hamar tízpontos előnyre tettek szert, megnyugtatva saját magukat.

A harmadik negyed meghozta az igazán nagy magyar nyomulást, ami azzal járt, hogy már hússzal mentünk három perccel az etap lefújása előtt. A kétpontosokat sokkal jobban dobták a mieink, így hiába voltak a szlovákok partiban a lepattanók terén és a triplákat tekintve, magabiztosan meneteltek a magyarok a győzelem felé. Az mindenesetre feltűnő volt, mennyivel összeszedettebb volt a mieink játéka, amit a sokkal több gólpassz is jelez.

Sőt, az egyre inkább belelendülő, végül negyedik negyedbeli eredményes játékának köszönhetően a mezőny legeredményesebbjévé avanzsáló Jakab révén már a közte harmincat közelítették a mieink, már a harmadik játékrészben (54-28).

Erre sem kellett sokat várni, a záró negyedben Perl kosarával már 62-31 volt az állás: régen eldőlt, ki nyer. Végül majdnem kétszer annyit dobva vertük a szlovákokat.

A magyaroknál 8 és 23 perc között játszott mindenki, tehát a kulcsemberek valamelyest „pihenhettek”, így is behúztuk a kötelezőt.

Csütörtökön szintén 20:00-tól Ausztria az ellenfél, az egy másik meccs lesz!

Ma a minket még érdeklő találkozók közül a „G” csoportban Ausztria 80-50-re verte Romániát, így biztos, hogy holnap velük igen komoly meccset játszunk majd.