Végig szoros meccsen nyert az ASE

A soproni közönségnek vasárnapra is maradt programja a tegnapi női mérkőzés után, ugyanis ezúttal az ASE férficsapata látogatott az MKB-arénába. Horváth Imre, a hazaiak szakvezetője tavaly még a rivális kispadján ült, így mondhatni ismeri az ellenfelet. Azaz csak ismerhetné, ha a paksi csapat kerete nem cserélődött volna le szinte teljesen a nyár folyamán. Ennek ellenére nem voltak idegenek egymás számára a játékosok, így jó kis meccsre lehetett számítani. Tóth, Wilson és Vojvoda kosaraival gyorsan nyolc pontos előnyre tett szert a vendégcsapat, majd a Sopron is bekapcsolódott a mérkőzésbe. Zsinórban szerzett hét pontjukkal fel is jöttek egyre, ám Vojvoda egy triplával hamar lehűtötte a kedélyeket. A kosarak innentől felváltva estek, a hazaiaknál Molnár, a vendégeknél pedig Morgen volt a legaktívabb. A negyed végére még jutott egy szerencsés Wilson dupla,így a vendégek várhatták 4 pontos előnnyel a folytatást. A második negyedet a friss szerzemény, Egemonye kosaraival kezdte a Sopron, gyorsan ki is egyenlítettek. Nailon találata ismét paksi előnyt jelentett, ám Lakatos Péter két labdaszerzése után már a hazaiaknál volt az előny. Igazi fordulatos, szép jelenetekkel tarkított mérkőzésnek lehettek tanúi a nézők. Thomas pillanatai következtek, amely után már öttel tartott előrébb a Sopron. A kátyúba került paksi szekeret Vojvoda igyekezett kirángatni, ám mindig akadt valaki, aki betalált hazai részről. A negyed derekán aztán ritmust váltott Völgyi Péter csapata és pillanatok alatt egy pontra dolgozták le a hátrányukat. Negyed hajrájában fej-fej mellett haladtak a felek, ám az utolsó akciót az ASE elrontotta, így 45-43-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző a félidőben.

A második félidőt a Sopron kezdte, ám Williams révén az Atomerőmű szerezte az első kosarat. Molnár András rögtön triplával válaszolt, majd Rubin szerzett faulttal együtt kosarat, és máris hat pont volt közte. A vendégek mintha aludtak volna, szinte minden labdára a hazaiak értek oda előbb. A paksi gólcsendet Kámán triplája törte meg, ám Thomas azonnal válaszolt rá. Williams szerzett gyorsan 5 pontot, majd egy jó védekezés után Kámán értékesített két büntetőt, és ismét csak egy volt közte. Sőt, Williams újabb triplája után már Horváth Imrének kellett időt kérnie, mert már a Paks tartott előrébb! Sok volt a hiba mindkét oldalon, de az iramra nem lehetett panasz. Az időkérés nem nagyon segített, az ASE további két kosarat szerzett, mire Rubin büntetőből betalált. A végén még jött egy-egy kosár mindkét oldalon, ám maradt a paksi vezetés az utolsó negyed előtt. Nailon kosara vezette fel a játékrészt, majd Williams takarta be Keresztest. Érdekes módon ez a vendégeket zavarta meg jobban, és engedték egy pontra feljönni a Sopront. Morgen szerzett szép közép távolit, ám Boldizsár hárompontosa már az egyenlítést jelentette. A Sopron ekkor elkezdet kapkodni, és két eladott labda után ismét a Paks ment néggyel. Több elrontott támadás jött mindkét oldalon, majd Vojvoda értékesített egy triplát, amire Rubint rögtön szórt egy hasonlót válaszként. Pörögtek az események, estek a kosarak mindkét oldalon, de a 4 pont körüli különbség állandósulni játszott. Thomas kosarával kettő volt közte, mikor egy oldalvonali bedobás után sportszerűtlent érően szabálytalankodott a Sopron, és Kámán büntetőzhetett. Be is dobta mindkettőt, ám a következő támadásnál ellépte Wilson. Az ASE szerencséjére a Sopron is eladta, és ismét Kámán állhatott a vonalra. A paksi csapatkapitány ezúttal sem hibázott, és hat pontra növelte az előnyt. A hátralévő időben próbált kapaszkodni a Sopron, ám a meccset már nem tudta megfordítani.

Horváth Imre: Küzdöttünk, hajtottunk és köszönjük a közönség segítségét. Sajnos a végén már nem volt bennünk elég átütőerő, és bár sokáig volt esélyünk a győzelem megszerzésére a végjátékban megmutatkozott, hogy ellenfelünknek hosszabb a kispadja.

Völgyi Péter: Izgalmas, kosárgazdag mérkőzés volt, ez utóbbi nem dicséri a védekezésünket. Egy nagyon jól játszó Sopront győztünk le. Annak örülök, hogy csapatunk egy éles meccsen idegenben is bizonyította, hogy van tartása.

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC - Atomerőmű SE 88-94 (20-24, 25-19,20-26,23-25)

Sopron, MKB-aréna, 800 néző

Sopron: Thomas 21/6, Rubin 22 , Molnár 19/9, Gombás 3, Egemonye 12. Csere: Keresztes 4, Boldizsár 3/3, Vesztergom -, Lakatos 4.

ASE: Williams 24/9, Wilson 7/3, Vojvoda 21/6, Kámán 11/3, Tóth 5. Csere: Morgen 12/3, Nailon 8, Kovács Ákos 2, Körtélyesi 4.

Fotó(1): kisalfold.hu

Fotó(slide): ase.hu