Végig vezetve nyert a Jászberény

Az őszi meccsen nem kis meglepetésre sima, 19 pontos győzelmet aratott a bajnokság újonca Kaposváron. Most Jászberényben nyílt lehetősége a nyolc közé ácsingózó somogyiaknak, hogy revánsot vegyenek az első körbeli fiaskóért.

Centerpárbajjal kezdődött a találkozó, a hazaiaknál Horti, a vendégeknél Lekli kosarai és lepattanói nyitották az összecsapást. Dramicanin triplájával a sok hibával tarkított mérkőzésen mondhatni meg is tudott lépni a házigazda együttes (7-2), akinél a Szolnokról (ismét) kölcsönbe érkezett Szögi Ádám remekül szolgálta ki a társakat. Raivio azonban lassacskán belelendült a vendégeknél, a lepattanó labdák gyűjtögetése mellett a pontszerzést sem hanyagolta el, és kosaraival hamar kiegyenlített a rendkívül pontszegény találkozón a Kaposvár (9-9). Úgy tűnt a csapatok csak a hárompontos vonalon túlról hajlandóak pontot dobni, Sormaz távolijával ismét jászberényi előnyt mutatott az eredményjelző, de Fey zsákolása után ismét tapadt vendéglátójára a somogyi együttes (12-11). Dramicanin büntetőből szerzett hatodik pontja után ismét triplaesővel zárult a félidő: Raivio sikeres kísérletére Borszéki tudott válaszolni az utolsó pillanatokban, amivel minimális hazai előnnyel zárult az első tíz perc (16-14).

Adok-kapokkal folytatódott a mérkőzés, felváltva estek a kosarak mindkét oldalon, továbbra is kedvelt lőállás volt a 6,75-ös vonal. Benti gólokkal nem tudott egyik csapat sem operálni, kevés közeli helyzetig jutottak el a csapatok. Raivio a kosarak (10) és lepattanók (8) gyűjtése után a gólpassz mutatóban is előrelépett, előbb Komának, majd Wilsonnak adott pontot érő átadást (22-24). Austin Kyle lépett elő a Jászberénynél ekkor, és két sikeres büntetőjével, no meg egy újabb hárompontossal meglépett az újonc a félidő hajrájához közeledve (29-24). A kaposvári időkérés csak pillanatnyi rendet tett a fejekben, Wilson büntetőire hét hazai pont jött válaszul, amivel először a mérkőzésen tíz egységre nőtt a különbség (36-26). Tovább tetőzte a bajt vendég oldalon, hogy Lekli beütötte a negyedik személyi hibáját, amivel a palánk alatt nyílhatott nagyobb hely a Jászberény magasembereinek. Felpörögtek az események a nagyszünethez közeledve, Raivio és Fey vette kezébe az irányítást a somogyiaknál, de hiába jöttek be tíz ponton belülre a vendégek (44-35), a slusszpoén a házigazdáké lett: Dramicanin hármasa zárta a félidőt, így magabiztos jászberényi vezetéssel vonulhattak a csapatok pihenőre (47-35).

Felcsillant a remény a vendégeknél a félidő elején, Raivio elérte a dupla-duplát jubileumi (10) lepattanójával és Szőke trojkájával gyorsan visszakúszott a somogyi csapat a bűvös tíz pontra (50-40). Ekkor azonban, mint derült égből a villámcsapás, megrázta magát az újonc és 9-1-s rohanással ismét megnyugtató előnyre tett szert a légiósok vezette házigazda (59-41). Fekete Ádám, a vendégek mestere rizikóra szánta el magát: visszaküldte a négy személyi hibával addig a padot melengető Leklit, aki egyből két sikeres büntetővel nyitott. Egy ideig úgy tűnt, minden kaposvári kosárra van válasza a Jászberénynek, de a negyed végén két sikeres hárompontossal (Lekli és Kovács) újra látótávolságon belülre tudott férkőzni a vendég gárda (66-55).

Gyors kosárváltásokkal kezdődött a zárófelvonás, de hiába próbálta tartani a lelket csapatában az ismét nagyot játszó Raivio, az amerikai remeklése úgy tűnt kevésnek bizonyul a meccs megnyeréséhez (72-61). Kovács Soma azonban másképp gondolta ezt, egy hármassal és egy zsákolással késztette időkérésre Horváth Balázst, mert ismét tízen belülre kúszott fel a vendég együttes (75-66). Szorult a hurok a hazaiaknál, Horti ellen technikait ítéltek a bírák, a büntetőket Fey értékesítette, majd a plusz támadásból Lekli szerzett három pontot, amivel hosszú idő után ismét nyílttá vált a mérkőzés (75-71). Higgadt maradt azonban a Jászberény, Hodges, Horti és Sormaz kosaraival ismét elhúztak a Kaposvártól, de Raivio újra villant, és egy triplával tolta előre csapata szekerét (81-74). Rövid rohanás, kapkodás után Sormaz válaszolt a túloldalon egy újabb távoli góllal, így alig két perccel a vége előtt már szinte zsebében érezhette a győzelmet a házigazda. Küzdött a Kaposvár becsülettel, de sok hiba csúszott a játékukba, így a végig kiegyensúlyozottan teljesítő újonc Jászberény megérdemelt sikert aratott hazai pályán..

Jászberényi KSE – Kaposvári KK 86–76 (16-14, 31-21, 19-20, 20-21)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, Vezette: Földházi T., Gál J., Rácz Zs. (Bodrogváry)

Jászberény: Horti 7, Hodges 13/3, Austin 17/9, Szögi 6, Dramicanin 27/12 Csere: Sormaz 9/6, Medve 2, Borszéki 3/3, Fülöp 2, Helmeczi -, Wehner -

Kaposvár: Szőke 3/3, Lekli 10/6, Wilson 8, Raivio 28/12, Fey 16 Csere: Koma 2, Kovács S. 8/6, Kiss K. -, Kutasi 1

Fotó: facebook.com

Fotó (slide): facebook.com