Végzetes negyedik negyed

Az otthon még veretlen Hanga Ádámékra a Zaragoza várt a vasárnap déli bajnokin. Sajnos a magyar kiválóságnak a héten egy vírusos betegség miatt edzéseket kellett kihagynia.

A mérkőzés előtt még a játéka is kérdéses volt Ádámnak, de szerencsére tudta vállalni a játékot, sőt az első negyedben végén már érkezett is pályára. Ha már érkezett, akkor azonnal két kiharcolt faulttal vétetté észre magát. Két büntetőből szerzett pontjával igyekezett zárkózni a Manresa, de az első negyed összességében a Zaragozáról szólt. A vendégek előnyüket folyamatosan tartva vezettek 22-15-re tíz perc után. A második negyed elején Hanga duplájával zárkózott a hazai csapat, sőt a 13. percben gyönyörűen robogott végig a pályán, majd hozta kihagyhatatlan helyzetbe Acharát, akinek a ziccerével 22-21-re jött fel a Manresa. A vendégek időkérése sem tudta megállítani őket, Downs triplájával már 30-24-re vezettek. Hanga újabb gólpasszát Palsson váltotta hármasra, így a félidőben egy remek második negyeddel 35-29-re ment a Manresa.

A nagyszünet után a Hangát továbbra is soraiban tudó Manresa nem tudta leszakítani magáról a Zaragozát, sőt a vendégek a már 16 pontos Stefansson triplájával 46-43-ra jöttek fel. Innen repesztett egy 7-0-ás rohamot a hazai csapat, de Hettsheimeir brutális zsákolása zárta a negyedet (53-47). A záró játékrész szorosan alakult, hazai szempontból nagyon kellett Downs gyors 5 pontja (63-56). Wright időkérése késztette azonban a hazaiakat, hiszen két távolijával egyetlen pontra jött fel a Zaragoza. Három perccel a vége előtt Hettsheimeir egy büntetőivel már a vendégek vezettek. Az eksztázisban játszó brazil center 1:06-tal a vége előtt még egy hármast is bevágott, így 77-70-re vezettek. Doelmann a végén még betalált távolról, de ez már későinek bizonyult. A Zaragoza nagy utolsó negyedbeli hajrával tudott győzni.

Hanga Ádám szerencsére tudta vállalni a játékot, és összesen 21 percet töltött a pályán, 5 rádobásából egyet értékesített, míg a büntetővonal mögül 2/4-es mutatója volt. Lekapott 2 lepattanót, kiosztott 4 gólpasszt és 3 blokkot.

Assignia Manresa – CAI Zaragoza 74-81 (15-22, 20-7, 18-18, 21-34)

Manresa: Doellman (18/6), Downs (15/6),  Asselin (13), Palsson (6), Montanez (-). Csere: Achara (7/3), Gladyr (6), J. Rodriguez (5/3), Hanga (4), Hernandez (-).

Zaragoza: B. Wright (15/6), Van Rossom (5/3), Hettsheimeir (22/3), Stefansson (20/12), Aguilar (11/9). Csere: Toppert (5/3), Archibald (3), Cabezas (-), Almazán (-), Burstchi (-).