Vereség a finnektől is!

Nehéz egy olyan meccs után bármit is mondani, írni, melyen a nemzeti csapatunk megjárta a poklot, hatalmas hullámvölgyből keveredett ki, megfordította a meccs alakulását, de mégis vereséget szenvedett…egyetlen kosárral. A szolnoki sportcsarnokot megtöltötték a kosárbarátok és remek hangulattal fogadták a csapatokat, a helyi „B”-közép pedig magyar zászlóerdővel. Válogatottunk a keddivel megegyező összeállítással vágott neki a mai meccsnek. Trotter – Hanga – Horváth Á. – Lóránt – Báder ötös volt fent a feldobáskor. Lemásoltuk a portugál meccs elejét, két perc alatt már 0-7 állt az eredményjelzőn. Hangától, majd Bádertől érkezett egy-egy 2+1-es játék, amit Lóránt gólpasszából Horváth fejelt meg egy triplával. Hamar megfordítottuk a meccset, 3. percben 8-7. A negyed derekán megkezdődtek a csapatok frissítése. Keller stílszerűen kezdett, Horváth passzát húzta be a gyűrűbe oldalról. Hiába mentek jól a támadásaink, a finnek nem akartak ereszteni bennünket. Koivisto és Rannikko tripláikkal tartották az északiakat. Az utolsó percben Hanga támadólepattanó utáni kosara 3 pontos előnyt adott, de Salim még épp időben pöttyintett egy ziccert. (24-23)

A második tíz perc nem kezdődött jól, Báder Márton beszedte 3. személyi hibáját, így Trepák váltotta. Aki egy lefordulás utáni, hátraugrós kettessel juttatott minket előnyhöz a 2. percben. (27-25) Sok hibát vétettünk támadásban, szerencsére a védekezésünk még rendben volt, nem tudtak ellépni tőlünk a kék-fehérek. Trotter a negyed közepén már 5 eladott labdánál járt, igaz többet nem szórt már el. Aztán megrázta magát. Labdát szerzett, triplát dobott, gólpasszal szolgálta ki Lórántot, és dobott az utolsó másodpercben egy ziccert, 37-37-el mehettek a 15 perces pihenőre.

Nagyon fújtak a magyar srácok, a 3. játékrész első 3 percében nem engedtük ponthoz a vendégeket. Ellenben Horváth Ákos triplával, duplával, Báder kettessel iratkozott a táblára. (42-37) Azonban a center megkapta 4. személyi hibáját (3. véleményes), le kellett cserélni. 11 pernyi játékkal maradt a padon a találkozó hátralévő részében. Elérkezett fiaink számára a hullámvölgy, amibe még Kopponen és Lee pontjai próbálták jobban belenyomni őket. Futottak egy 9-2-t a finnek, 2 perc volt hátra 48-59. Horváth Ákos bedobta harmadik hármasát a negyed végén, így 9 pontos mínusszal mehettünk a záró játékrésznek. (52-61)

Trotter olyan elánnal kezdett játszani, amit ha korábban kezd meg, akkor lehet nem marad finn a pályán. Betöréseivel sorra harcolta ki a faultokat, sajnos a büntetőzéssel hadilábon állt. Keller egy kihagyott dobást pöcizett vissza, Obie labdát szerzett rögtön a bedobás után és Kellernek adott egy gólpasszt 2+1-hez! 3. perc elején finn időkérés (60-65) Két Trotter labdaszerzés jött, melyekből 1-1 pont jött ki, majd Hanga támadópattanója után megint az irányító eredményes. Horváth Ákos 2-2-es játéka utáni kettessel már mi vezettünk! (66-65) A 6. percbe fordultunk, amikor a 4 faultos Kotti belefordul Lórántba (egyértelmű támadóhiba) és dob egy középtávolit, Dzunics időt kért. (69-69) Amikor visszajöttek, Horváth Ákos álompasszát Keller húzta be a gyűrűbe! Rannikko azonban egyenlít, Kotti pedig már vezetéshez juttatja a vendégeket. Nem volt már hátra két perc, de Keller hidegvérrel értékesítette mindkét büntetőjét. (73-73) A végjátékban mindkét csapat halmozta a kihagyott dobásokat. Több mint 30 másodperc volt hátra, de nem tudtunk a gyűrű közelébe kerülni. Trotter keservesen betört, de hiába próbálta feladni a játékszert Kellernek, a center már olyan kiszorított helyzetben volt, hogy nem tudta megszerezni a labdát. Jöhettek a finnek… Kopponen bejátszotta a labdát a palánk alatt, üresen álló Lee-nek, aki könnyedén dobta be a ziccert 1,5 másodperccel a vége előtt. Ezzel a finn válogatott 73-75-re legyőzte a magyar férfi kosárlabda válogatottat.

Szép mozdulatokat mutattak be a magyar fiúk!

{youtubejw width="100%" height="325"}rSGkVbAb1-k{/youtubejw}

Most is csak azt írom! Senki ne vádaskodjon alaptalanul, van jogos és túlzó kritika is, lehet választani közülük. A csapat ma dicséretet érdemel a vereség ellenére is. Nagyon mélyről kapaszkodtak vissza a tudatosan, többnyire szervezetten játszó vendégek ellen. Lepattanózást megnyertük, de nagyon sok (18) eladott labdánk volt. A büntetőzésünk is hagyott kívánnivalót maga után, 25-ből 17-et váltottunk csak be. Előbbit csökkenteni, utóbbi javítani kell majd az elkövetkezendőkben.Megkockáztatom, hogy simán nyerjük a mérkőzést, ha Báder 4 faultjából 3 nem erősen vitatható. De beszélhetnénk arról is, hogy ha a 4. negyed elején megkaptuk a faultokat, akkor miért kapott Lóránt, Keller fújást olyan dolgokért, ami fel sem tűnik sok játékvezetőnek, 100 van belőlük egy találkozón. Az megint jó kérdés, hogy hol maradt a sportszerűtlen hiba és a kosárakadályozás, amikor a ziccerben lévő Horváth Ákost leütötték. Finoman fogalmazva nem kaptuk meg a hazai pályát, de az egált sem, főleg akkor nem, amikor ez kulcsfontosságú lett volna. Megemlíthető, hogy -12-nél nagyon csendes lett a csarnok, csak a piros-fekete „B”-közép hallatta a hangját. A szurkolókra a feldobástól a lefújásig szükség van! Van még egy meccs kedves sporttársak, lehet javítani a renomén. Akinek nem inge…

Nem szép a 2-ből 0-ás mérleg. Jönnek majd biztosan az összeesküvés elméletek és egyéb kreációk. Ezeket dobjuk is majd kapásból a kukába barátaim! Itt vagy egy szerethető válogatott, melynek tagjai ma a szívüket kitették a parkettre. Van még két mérkőzés, hozni lehet (és kell is) mindkettőt és akkor nem kell számolgatni, gondolkozni, stb. A finnek meg örüljenek a győzelemnek, megdolgoztak érte. De ne higgyék, hogy a m fiaink majd olcsó adják a bőrüket Finnországban.

Továbbra is… HAJRÁ MAGYAROK!!!

Magyarország 73 – 75 Finnország (24-23, 13-14, 15-24, 21-14)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 2800 néző
Vezették: Sreten Radovic (CRO), Zoran Sutulovic (MNE), Roberto Chiari (ITA)

Magyarország statisztikái:

TROTTER - 12/3 pont, 9-ből 3 mezőny, 7 lepattanó, 1 gólpassz, 6 eladott, 6 szerzett labda
HORVÁTH Á. - 15/9 pont, 10-ből 6 mezőnyből, 3-ból 3 tripla, 1 lepattanó, 4 gólpassz, 2 szerzett, 1 eladott labda
Hanga - 10 pont, 8-ból 3 mezőny, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda, 1 eladott labda
LÓRÁNT - 12 pont, 13-ból 5 mezőnyből, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 4 eladott labda, 1 szerzett labda