Vért izzadt és nyert a Körmend!

A beteg Lakatos a hazai, a sérült Németh a vendégcsapatból hiányzott. Townes eredményessége révén a Körmend kezdett jobban ám a negyed közepén Rubin, Takács majd Thomas triplájával fordított a szurkolótáborát tűzbe hozó Sopron. A negyed végén Thomas és Rubin kiváló dobóformája valamint  hatékony védekezése révén elhúzott a Sopron a támadásban erőlködő, sok büntetőt rontó körmendiekkel szemben.

A második negyed Thomas kosár plusz büntetős játékával kezdődött 10 pont fölé nőtt a hazai előny. A vendégek zónával ugyan megtörték a hazai csapat lendületét, de továbbra sem volt ritmusuk a körmendi támadásoknak, így nem tudtak felzárkózni a vasiak. A félidő hajrájában volt már 15 pont is a soproni előny jól jött a Körmendnek Ferencz dudaszóra dobott hármasa.

Thomas és Rubin révén hazai kosarakkal indult a második játékrész ám utána ismét Townes vette széles vállaira a körmendi csapatot s csatlakozott hozzá Bell s egy tripla erejéig Fodor. Hosszú-hosszú idő után került 10 ponton belülre a Körmend. miközben a hazaiaknál Molnár és Egemonye is láthatóan húzta a lábát. Rengeteg volt mindkét oldalon a (lépés)hiba, 6 pont előnnyel várhatta a záró szakaszt a Sopron.

Ennek elején több mint 2 percig nem esett kosár majd Egemonye büntetői és Thomas újabb hármasa után a hazai csapat mozdult e a holtpontról. Utána azonban az addig sokat rontó Bell megrázta magát néhány remek megmozdulásával szinte egymaga fordította meg a partit amelyet igen feszült légkörben minimális különbséggel a vendégek nyertek.

Magyar Kupa negyeddöntő 1. mérkőzés

Kis-Rába menti Takarék SKC - Fortress Lami-Véd Körmend 58-59 (20-11, 19-17, 8-13, 11-18)

Sopron 1200 néző, Vezette: Győrffy Frányó Szabó

Sopron: Thomas 22/12, Rubin 12/6, Molnár 11/6, Takács 3/3, Egemonye 3

Cserék: Vesztergom 2, Gombás 0, Keresztes 2, Boldizsár 0

Körmend: Mladenovics 0, Ferencz 10/6, Powell 2, Bell 19/3, Townes 21

Cserék: Fodor 5/3, Cseh, Ruják 2

Meszlényi Róbert: - Sajnos a meccs közben több játékosunk is megsérült nem tudtuk tartani a ritmust ráadásul a égjátékban a szerencse is elpártolt tőlünk.

Sabáli Balázs: - Olyan mélységből hoztuk issza a meccset , hogy arra nem sokan gondoltak volna. Gyengén támadtunk, rosszul dobtunk a védekezésünk volt a siker kulcsa, de a továbbjutáshoz a visszavágón jobban kell játszani.