Jamal Murray buzzerével kapott ki a Lakers Denverben

20 pontos hátrányból állt fel és fordított a címvédő a Los Angelesszel szemben, szintén nagy fordítással nyert a Sixers ellen a New York, és a Cavs is 2-0-ra hozta a maga párharcát az Orlandóval szemben.  Ez történt hajnalban az NBA rájátszásában.

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 96-86

Ugyanaz még egyszer. Az első meccs 97-83-as eredménye után 96-86-tal zárult ez a parti, mondhatjuk, hogy valamivel szorosabb lett, de a lényegét tekintve ugyanarról szólt: egyik fél sem igazán tudott támadni, de a Cavsben azért volt annyi plusz akár egyénileg is, hogy felülkerekedjen a teljesen elvesző Orlandón. Ez főleg az első félidőben volt igaz, amikor az ohióiak rendszere még olajozottan működött, az első negyedet rögtön 30-18-ra nyerték meg, a nagyszünetben 14 ponttal vezettek, és bár utána fokozatosan ők is visszaestek elöl, de a védekezésen nem lazítottak, így az Orlando nem tudott közelíteni - volt közte 22 egység is, és a Magic egy másodpercig sem tudott vezetni. A záró etapban közelebb jöttek a vendégek, de igazi nyomást nem tudtak helyezni a Cavsre, akik az első negyedben bekövetkező Suggs-sérülés után egy 19-5-tel rázták le magukról a riválist, és onnantól összességében lemenedzselték az estét - így 2-0-s előnybe kerültek, megvédték a pályaelőnyt, és magabiztosan utazhatnak el Orlandóba. Egy dolgot emeljünk még ki: Jarrett Allen a 16 pontja mellett 20 lepattanót húzott le, ezzel ő lett a harmadik a Cavaliers története során, aki elérte ezt a határt egy playoff-mérkőzésen Brad Daugherty és Kevin Love után.

Ennél több kell a Magictől. 83 és 86 dobott ponttal otthon sem lehet majd mérkőzést nyerni, úgyhogy valamit változtatnia kell az Orlandónak, de a kisemberek most sem tudták megoldani a feladatot. A csapatszintű 18 gólpassz és 16 eladott labda beszédes, ezekhez jön hozzá a 36%-os mezőnymutató, a Cole Anthony - Markelle Fultz páros konkrétan bedobott mezőnykosár nélkül  zárta az estét, és a kezdőben Jalen Suggs 2/5 dobása sem zavart sok vizet, bár ő még az első félidőben megsérült, és közel sem 100%-osan vállalta a másodikat. Megint maradt Paolo Banchero és Franz Wagner, de mindketten eléggé megszenvedtek a Cavs fizikális frontcourtja és feszes, koncentrált védekezése ellen, Wagner például csak 5/17-et szenvedett össze mezőnyből - és ők ketten, a két húzóember közös erővel 12 (!) labdát adott el. Ez a támadójáték ebben a formában nem lesz elég, hiába védekeznek ők is jól, jobb spacingre és jobb helyzetkreálásra lesz szükség ahhoz, hogy kiélezzék a párharcot hazai pályán.

A Cavaliers legjobb dobói: Mitchell 23/6, Mobley 17/3, Allen 16
A Magic legjobb dobói: Banchero 21/3, F. Wagner 18/6, Harris 14/12

A párharc állása: 2-0 a Cavaliers javára.

New York Knicks - Philadelphia 76ers 104-101

Szenzációs fordítás a Knickstől. A clutch csapat kifejezésnél kell keresnünk a New Yorkot az értelmező kéziszótárban a mérkőzés után, ugyanis elképesztő fordulattal nyerte meg ezt a derbit a gárda, és őrizte meg ezzel a pályaelőnyét. Az első negyed a magát sokkal jobban felszívó Phillyé volt, majd szoros lett a küzdelem, a harmadik játékrészben fordított a Knicks, és nyolc ponttal is vezetett a záró etapban. Ez a fór azonban elillant, a Sixers rohamozott, 94-94-nél egyenlített, majd Tyrese Maxey parádés dobásaival fordított, és Kyle Lowry két kihagyott büntetője ellenére is 101-96-ra vezetett 30 másodperccel az órán. Itt azonban előbb Jalen Brunson bevágott egy nagy triplát, majd a következő Philly-támadásnál Josh Hart labdát lopott és nem engedte, hogy lepörgesse az órát a Sixers, aztán Donte DiVincenzo első triplája ugyan még kimaradt, ám Isaiah Hartenstein visszaszedett egy clutch támadópattanót, DiVincenzo pedig másodjára már felrobbantotta a csarnokot - 13 másodpercnél bevágta az újabb hármast, így a New York pillanatok alatt megfordította a küzdelmet. A lesokkolt Sixers utolsó támadásánál Maxey hagyott ki egy duplát, OG Anunoby leszedte a lepattanót és értékesített két clutch büntetőt, Joel Embiid utolsó másodperces triplája pedig kimaradt, így elképesztő végjátékban mentette meg a hazai pályáját és került 2-0-s előnybe Tom Thibodeau csapata.

A két sztár 69 pontja sem lett elég a Phillynek. Tyrese Maxey 35 ponttal, 9 lepattanóval és 10 gólpasszal, 12/22 jó dobással zárt, ő most túljátszotta Jalen Brunsont, mellette pedig Joel Embiid is agresszívebbnek bizonyult az első meccshez képest: a center 34 pontig, 10 lepattanóig és 6 gólpasszig jutott, bár csak 12/29-et dobott mezőnyből. Rajtuk kívül azonban senki (!) nem jutott tíz pont fölé a vendégeknél, a kispad Nic Batum kté tripláját leszámítva gyakorlatilag semmit sem tudott hozzátenni, a kezdők 39-44 perceket játszottak, még Kyle Lowrytól is kellett 34 minutum, de hiába, nem bírták végig ezt az iramot. A hajrában nagyjából 2-3 hibán múlt a győzelmük, a festékben 40-28-ra kaptak ki, hárommal több labdát adtak el, kettővel kevesebb támadópattanót szereztek meg, és a clutch játékokban most egyértelműen kikaptak - ez nem fért bele, 0-2-ről pedig pokoli nehéz dolguk lesz, otthon már jelentős nyomás lesz rajtuk a harmadik mérkőzésen. A Knicksnél Brunson 24 ponttal, 8 lepattanóval és 6 gólpasszal zárt, de 8/29-et dobott, őt tulajdonképpen levédekezték Lowryék, viszont Josh Hart és DiVincenzo együtt 8/15 triplát süllyesztettek el, Hartnak volt még 15 lepattanója és 2 blokkja, Hartenstein is sapkázott hármat, mindenki kivette a részét a buliból. A harmadik meccs más lesz, de a 2-0-s előny birtokában magabiztosan utazhatnak Anunobyék...

A Knicks legjobb dobói: Brunson 24/3, Hart 21/12, DiVincenzo 19/12
A 76ers legjobb dobói: Maxey 35/15, Embiid 34/6, Harris 10/6

A párharc állása: 2-0 a Knicks javára.

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 101-99

Jamal Murray buzzerével nyert a mínusz húszról felálló Nuggets. Teljesen más meccset láthattunk másodjára, mint amit a párharc első felvonása hozott, a Lakers ugyanis ezúttal sokkal jobban játszott és borzasztóan közel állt a győzelemhez, egyúttal a pályaelőny megszerzéséhez. A vendégek már az első negyedet is megnyerték, a nagyszünetig pedig lerohanták ellenfelüket és a pihenő során 15 ponttal (!) vezettek - de a fordulás után sem tudott válaszolni a Nuggets, a különbség hamar elérte a kereken 20 egységet. Innen tudta összekapni magát a címvédő és elindított egy hatalmas rohamot, a harmadik negyed végéig megfelezte ezt a hátrányt, majd a közte tízről induló utolsó felvonásban is folyamatosan nyomás alá helyezte a Los Angelest, és próbálta csökkenteni a lemaradását. Végül bő egy perccel az órán, 95-95-nél egyenlített Michael Malone alakulata Michael Porter Jr. hatodik triplájával, majd az utolsó perc már Jamal Murray-é lett. D'Angelo Russell kettese után az irányító előbb két büntetővel, majd LeBron James ziccere után, alig 30 másodperccel a vége előtt egy középtávolival egyenlített, 99-99 után ismét James próbálkozhatott, de a veterán klasszis triplája ezúttal kimaradt. 12 másodperc maradt a védőpattanó megszerzése után, a labdát ismét Murray kapta, akit Anthony Davis fogott a meccset eldöntő játéknál, de a Nuggets kisembere megverte a védőjét, majd a dudaszó pillanatában bevágott egy hátralépős tempót. A csarnok robbant, Murray és Davis is elesett, majd jött az ünneplés - nem maradt már idő válaszolni, a Denver 20 pontos hátrányból állt fel és nyerte meg a meccset úgy, hogy 5-3 után először ezzel a Murray-dobással, 101-99-nél vezetett...

Pedig jó volt a Lakers. Anthony Davis 32 ponttal, 11 lepattanóval, 14/19 jó dobással villogott, LeBron James 26 ponttal, 8 lepattanóval és 12 gólpasszal hozta magát, és ezúttal felnőtt melléjük harmadiknak a legutóbb pocsékul játszó D'Angelo Russell is, aki bevert 7/11 triplát és kiosztott 6 gólpasszt is. Rájuk építve működött a támadójáték, és főleg működött a védekezés is, abszolút le tudták lassítani a Denvert, főleg az első félidőben, elvették az alapjátékokat, nem engedték őket igazán ritmust fogni, ennek köszönhetően szinte lejátszották a címvédőt. A gondok egyrészt a denveri kispaddal adódtak, amely ismét tudott plusz lendületet adni a csapatnak, másrészt akkor kezdett el szétcsúszni a védekezés, amikor a jelentős terhelést kapó Lakers-sztárok már inkább pihentek, vagy lelassultak hátul - és egyúttal felpörögt az amúgy csak 9/24-et dobó, szinte lefogott Jamal Murray. A  végén az irányító villanásai döntötték el a meccset azok után, hogy szinte tökéletesen leradírozták őt Austin Reavesék, így győzelmet ért Nikola Jokics nagy tripla-duplája (27 pont, 20 lepattanó, 10 gólpassz) és Michael Porter Jr. (22 pont, 9 lepattanó, 6/10 tripla) remeklése is - egyúttal úgy tudott 2-0-s előnybe kerülni a Nuggets, hogy ezen az estén a 44%-os mezőnyözésbe 23,5%-os triplázás fért bele. Kicsit az az érzésünk lehet, hogy a tavalyi párharc folytatódik idén is a felek között, a Lakers ott van, közel áll egy-egy győzelemhez, de a végén valahogy mindig a Nuggets nyer - igaz, ehhez most a franchise történetének egyik legnagyobb dobása kellett...

A Nuggets legjobb dobói: Jokics 27/6, Porter Jr. 22/18, Murray 20
A Lakers legjobb dobói: Davis 32, James 26/9, Russell 23/21

A párharc állása: 2-0 a Nuggets javára.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!