A Haraszti Sasok nyerték a regionális kiemelt bajnokságot

Izgalmasan alakult a regionális kiemelt Budapest-bajnokság végjátéka.

Izgalmasan alakult a regionális kiemelt Budapest-bajnokság végjátéka. A bajnokság hajrájában egymást érték a rangadók, mégis egy jókora meglepetésnek döntő szerepe volt a bajnokság végkimenetelében:  a 10. helyen záró Budai Space Jam "elkapta" a végül a 2. helyre "befutó" BLF együttesét, így a bajnokságot megnyerő Dunaharasztinak - mivel az egymás elleni összevetésben 25 ponttal volt jobb riválisánál - a hajrában két vereség is "belefért". A 3. helyen a Józsefváros együttese végzett.

Józsefvárosi KC - Toldy Vízivárosi Hódok 82-56
Minden negyedet megnyerve, különösen a második 10 percben nagy fölényben játszva verte biztosan Petar Marics (19/9), Reszeli Soós Gábor (19/3), Szőke Ferenc (18/6) és Bencze Loius (11/6) vezérletével a Józsefváros a Toldy csapatát, amelyből egyedül Réger Tamás (24/15) jutott 10 pont fölé.

BLF KK A - Hidegkúti KK 132-83
Nem a védekezés dominált az összesen 215 pontot hozó összecsapáson, amelyen az Alessandro Gajaschi  (31)-Kanta Gyula (19/9)-Péter Zsolt (18) trió vezette Hidegkút a páros negyedekben volt egyenrangú ellenfele a Révész Marcell (26/9), Szigeti Balázs (23), László Zoltán és Bolla Zoltán (16-16), Szecsei Gergő (13/9), Kocsis Olivér (12/3) és Bór Milán (10/6) kosaraira építő BLF-nek.

DMTK Haraszti Sasok - NKE SE 68-59
Az első negyedben "szárnyalt", s után 12 ponttal vezetett a Kelemen Kristóf (21/6), Haris Róbert (15/9) és Meleghegyi Balázs (11/3) eredményességére építő Dunaharaszti, az NKE nem adta olcsón a bőrét, és szünetig Jánosi Soma (21/15), Bubcsó Kristóf (11/9) és Laczó Levente (10/6) vezérletével 3 pontra feljött. A második félidőt 9-0-lal kezdő DMTK végül "legyűrte" jól küzdő riválisát.

Budai Space Jam - Student SE 52-66
Selmeczi János (14/6), Fuchs Máté (10/3) és Bognár Kristóf (10) vezérletével a Student az első félidőben eldöntve az összecsapást diadalmaskodott a játékot szünet után elsősorban Simon Kristóf (24/6) jóvoltából kiegyenlítetté tevő Budai Space Jam otthonában.

Budafok B - Józsefvárosi KC 75-83
A páratlan negyedekben pontosabban játszva nyerte meg Patrucsik Bence (21/9), Szőke F, (18/3), Bencze L. (16/3) és Reszeli Soós G. (14/3) ponterősségére építve a Józsefváros a rangadót a Buday Levente (19/15)-Takács Péter (19)-Fejes Péter (10/3) trió vezette Budafok B otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - Öreg Kaszások 68-70
A végig szoros, kiélezett összecsapáson a végjátékban jobban koncentráló óbudaiak a Vadász Ákos (15)-Ghyczy Dénes (14/9)-Berényi Balázs (13/6)-Pap Zoltán (13/3) kvartett vezetésével tudott győzni a Réger Zs. (29/9) és Kovács Máté (14) kosaraira alapozó Toldy otthonában.

Budai Space Jam - MAFC Martos 63-99
A nyitó és a záró 10 percben nyomasztó fölényben játszva győzött simán  Csernák Ádám (17/3), Bartus Gergely (14/12), Mindler István (12/12), valamint Kénesi Szabolcs, Szalai László és Szűcs Imre (10-10) vezérletével a Martos a Herczog András (19/3), Héjja István (18/9) és Radnai Rudolf (15) találataira építő "budai brigád" otthonában.

BLF KK A - Toldy Vízivárosi Hódok 101-69
Egységes csapatjátékkal, minden negyedet megnyerve győzte le simán Szentpáli-Gavallér Csaba (17/6), Kocsis O. (15/6), Kónyi Benjámin és Kopcsik Dávid (13-13), Jakab Adolf (12/12) és Szecsei G. (10) vezérletével a BLF a Bohár Dániel (23), Fodor András (14/6), Katona Zoltán (11/6), valamint Kovács M. és Veréb László (10/3-10/3) eredményességére építő vízivárosiakat.

MAFC-Martos - NKE SE 83-75
Csernák Á. (23), Mindler I. (10/3) vezérletével egy 8, valamint 3 7 pontot szerző játékossal a soraiban győzte le az első három negyedet irányító Martos a jól küzdő, s főleg Bubcsó K. (24/18), Szabadi Szilveszter (13), Horváth András (10/6) és Thomas Mattens (10) eredményes játékára alapozó, s a záró etapban 10 ponton belülre kerülő NKE együttesét.

Student SE - Budafok B 59-51
A küzdelmes játékot hozó rangadó félidejében még, ha csak egyetlen ponttal is, de a Marossy Gergely (12/6) vezette vendég budafokiak álltak jobban. Szünet után valamivel pontosabban játszva Bognár Márton (13) és Fuchs M. (11) vezérletével a maga javára fordította a mérkőzést a Student.

Öreg Kaszások - Budai Space Jam 67-77
A 23-11-re megnyert második negyednek, továbbá a remek dobóformát kifogó Simon K. (32/21), valamint Fülöp Dávid (14) és Zimon Péter (12/6) eredményes játékának köszönhetően tudott nyerni a Budai Space Jam a Vadász Á. (20/3), Pap Z. (20), Ghyczy D. (13/3) és Pajor Richárd (10) kosaraira alapozó Öreg Kaszások otthonában.

NKE SE - DMTK Haraszti Sasok 50-72
T. Mattens (9/3), Jánosi S. (8/6) és Bubcsó K. (8/3) vezérletével a hazaiak az első félidőben még tartották a lépést a Dunaharasztival, de szünet után már nagy fölényben játszva a Kelemen K. (25/9)-Haris R. (13/9)-Székely László (10) trió vezérletével simán nyertek a vendégek.

Hidegkúti KK - Budafok A 83-78
Kosarakban gazdag, fordulatos találkozón a két középső negyedet "uralva" győzte le Hegyi András (19/3), Péter Zs. (18), Fábri Bence (15), valamint A. Gajaschi (14/6) ponterős játéka révén a Hidegkút a Glavatity Dénes (23/15)-Nitsch Gergely (15/3)-Vízi Balázs (12)-Báder Vilmos (10/3) kvartett vezette Budafok A csapatát.

NKE SE - Toldy Vízivárosi Hódok 89-55
Minden negyedet megnyerve aratott Bubcsó K. (18/12), Laczó L. (16/12), Jánosi S. (15/9), Horváth A. (10/6), valamint Ribánszky Miklós és Szabadi Sz. (10-10) vezérletével fölényes győzelmet az NKE a Réger T. (22/6)-Kovács M. (17/3) duó eredményességére építő Toldy ellen.

Józsefvárosi KC - Student SE 67-69
A záró etap előtt még 14 ponttal vezetett, s biztos győztesnek tűnt a Reszeli Soós G. (22/12)-P. Marics (16)-Szőke F. (14/3) trió tagjainak ponterős játékára alapozó Józsefváros, ám a Student a három Bognár, Márton (22/3), Dániel (13/3) és Kristóf (11/3) vezérletével egy szédületes 4. negyeddel, az utolsó percre még 3 pontos hátránnyal fordulva is a maga javára fordította a rangadót.

Budai Space Jam - BLF KK A 70-66
Óriási meglepetésre az alsóházban tanyázó Space Jam Simon K. (24) Fülöp D. (15). valamint Szántó András (12) ponterős játékának köszönhetően "elkapta" a Kónyi B. (20)-Szecsei G. (12/6) duó vezette, összesen 13 büntetőt elhibázó bajnokaspiráns BLF csapatát.

BLF KK A - Józsefvárosi KC 89-87
Hosszabbításban dőlt el a rangadó, amelyen az első negyed  a Szőke F. (21/3), Solymosi Tamás (19/12), Arató Balázs (16) és Reszeli Soós G. (13) vezette vendég Józsefvárosé volt, ám a Révész M. (18/6)-Szigeti B. (16)-Szép Ákos (14)-Kónyi B. (11) kvartett kosaraira építő hazaiak szünetig egyenlítettek. Térfélcsere után végig szoros volt a parti, a rendes játékidő végén Szép révén a hazaiak egyenlítettek, akik a lélektani előnyt kihasználva 6-0-lal indították a hosszabbítást, melyben ugyan egy 7-2-vel 1 pontra még visszajött a Józsefváros, de a remek, izgalmas összecsapás végén a hazaiak örülhettek.

Budafok B - Öreg Kaszások 73-43
Minden negyedet megnyerve verte Takács P. 16, Szenteleki László (14/6) és Busai Levente (12) vezérletével kerek 30 ponttal a Budafok B a Mészáros Gergő (15/3)-Ghyczy D. (10/3) kettős vezette Öreg Kaszások csapatát.

Budafok A - Toldy Vízivárosi Hódok 87-94
Az ellentétes félidőket hozó kosarakban gazdag összecsapáson szünetben 7 ponttal még a Glavatity D. (25/15)-Nitsch G. (21/6)-Nagyfi László (15) trió találataira építő hazai gárda állt jobban, de szünet után Réger T. (35/12), Kovács M. (19/9), Katona Z. (15/6) és Veréb L. (14) vezérletével fordítani tudott a Toldy együttese.

NKE SE - Budai Space Jam 73-54
A két középső negyedben 10-10 pontot verve a vendégekre - akiktől egyedül Simon K. (16/6) jutott 10 pont fölé - győzött biztosan Rácz Tibor (20/3), Jánosi S. (17/9), Petheő Gergely (14/9) és Kozma László (10) vezérletével az NKE.

Józsefváros - DMTK Haraszti Sasok 72-57
A bajnokság csúcsrangadójának is nevezhető összecsapáson hiába "adta" Székely L.  (25) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a DMTK, s jutott el Haris R. is 15/3-ig, a csapatként "több lábon álló" Józsefváros Szőke F. és Bencze L. (15/3-15/3), P. Marics (14/3) és Pintér Ákos (11/3) vezérletével minden negyedet megnyerve győzött.

BLF KK A - Budafok B 76-70
Bár 33-14-re megnyerte az első negyedet a jórészt Szentpáli-G, Cs. (23), Révész M. (14/6), Szecsei G. (10) és Jakab A. (9/9) ponterősségére építő BLF, a második etaptól Szenteleki L. (19/6), Dürr Edgár (12/6) és Busai L. (10) vezetésével magára talált, s a záró szakasz közepén átmenetileg a vezetést is átvette a Budafok B, de úgy látszik a hamar összeszedett nagy hátrány ledolgozása sokat kivett a vendégekből, a hajrát a BLF bírta jobban, így győzött.

MAFC-Martos - DMTK Haraszti Sasok 65-80
A 27-11-re megnyert 3. negyednek, továbbá a Kelemen K. (22/15)-Debreceni Gergő (20/6)-Haris R. (15/12)-Székely L. (10) kvartett eredményes játékának köszönhetően nyerte meg a rangadót a Dunaharaszti a Bartus G. (25/15)-Csernák Á. (17/3) kettős vezette Martos otthonában.

Student SE - DMTK Haraszti Sasok 53-60
Két nap alatt a második rangadóját is megnyerte a Dunaharaszti, amely szünetben 14 ponttal vezetett  ezen az ellentétes félidőket hozó összecsapáson, s amelyből  csak Haris R. (15/15) jutott 10 pont fölé, de volt egy 8, valamint 2-2 7 illetve 6 pontig jutó játékosa is. A Bognár M. (21/6)-Bognár D. (12) duó vezette hazaiak szünet után találtak magukra, de nem tudták kétségessé tenni a Sasok csapatának sikerét.

Öreg Kaszások - Józsefvárosi KE 48-73
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzött biztosan a Petrucsik B. (18/12)-Szőke F. (15/9) kettős vezette Józsefváros a Vadász Á. és Ghyczy D. (11/3-11/3), valamint Pajor R. (11) találataira építő óbudai együttes otthonában.

Hidegkúti KK - NKE SE 70-62
Parádés, 21-10-re megnyert 4. negyedének, valamint nagyrészt Péter Zs. (14), Varga Ákos (13/6), Szabó Bence (13) és Kiss Dániel (10/6) eredményességének köszönhetően győzte le a Hidegkút a Szabadi Sz. (17)- Orran Ben Ezra (14/3)-Bubcsó K. (10/6) trió vezette NKE csapatát.

Budafok A - Budai Space Jam 68-70
Végig kiélezett, szoros alsóházi rangadón a Simon K. (17/6)-Radnai R. (16)-Zimon P. (12/6)-Szántó A. (10) kvartett vezette vendégek a záró etap közepén egy 10-4-es rohammal átvették, s már nem is adták ki kezükből a vezetést, így nyerni tudtak a Báder V. (26/9), Nagyfi L, (12/3), Major Ádám (11) és Nitsch G. (10/3) ponterősségére alapozó Budafok A otthonában.

Budafok B - DMTK Haraszti Sasok 61-80
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzött Kelemen K. (21), Debreceni G. (11), Major Előd (10), valamint Haris R. (9/9) vezérletével a Dunaharaszti a leginkább Takács Péter (18) és Wigand Tamás (11) találataira építő Budafok B otthonában.

NKE SE - Student SE 55-61
Bubcsó K. (20/18) és T. Mattens (17/6) jóvoltából remekül kezdett, s egy negyed után 7 ponttal vezetett az NKE. A második szakasz kiegyenlített játékot hozott, szünet után pedig a Student átvette az irányítást, és a Bognár K. (13)-Bognár M. (12)-Unghy Viktor (11) trió jóvoltából a maga javára fordította a küzdelmes találkozót.

Toldy Vízivárosi Hódok - Józsefvárosi KE 48-81
A páratlan negyedekben egyértelműen kézben tartva az irányítást győzte le Bencze L. (22/9), Kiss Máté (16/6), Biczók Gergely (15/6) és Soós András (10) vezérletével a Józsefváros s Toldy együttesét, amelyből ezúttal egyedül Kovács M. (14) jutott 10 pont fölé.

A MAFC-Martos - BudaI Space Jam mérkőzést 0-20-szal jegyzőkönyvezték.

DMTK Haraszti Sasok - MAFC Martos 58-71
Ha szűken is, de minden negyedet megnyert, s visszavágott az egy héttel korábbi hazai vereségért Csernák Á. (19) és Bartus G. (18/6) vezérletével a Martos a már bajnok Dunaharasztinak, amelyből ezúttal csak Haris R. (19/15) jutott 10 pont fölé.

MAFC Martos - Toldy Vízivárosi Hódok 82-67
A bajnokság utolsó mérkőzését már az első félidőben eldöntötte a Bartus G. (17/15)-Vitályos Attila (16/6)-Csernák Á. (11) trió vezette, szünetig 17 pontos előnyt szerző Martos. A Toldy Réger T. (20/9), Katona Z. (12/3), valamint Fodor A. és Kovács M. (10/3-10/3) vezérletével szünet után ugyan kiegyenlítetté tette a játékot, sőt a második félidőt meg is nyerte, de a biztos hazai győzelmet nem tudta megakadályozni.

A bajnokság végeredménye, valamint a különböző bajnoki ranglisták ide kattintva tekinthetők meg!