A Józsefváros "elkapta" a Külkert

Két rangadót is megnyert a Józsefváros, amely bejelentette igényét valamelyik dobogós helyre a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

Két rangadót is megnyert a Külker és a Bp. Csepel csapatát is legyőző Józsefváros, amely e sikereivel egyértelműen bejelentette igényét valamelyik dobogós helyre a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. A veretlen éllovas BLSE szinte már bajnoknak tekinthető.

Józsefvárosi KC - BEAC Senior 76-53
Minden negyedet megnyerve, fokozatosan növelve előnyét győzte le biztosan a László Szilvia (23/9)-Sipos Boglárka (22/3)-Horváth Rebeka (11/9)-Török Kata (10) kvartett vezette Józsefváros az elsősorban Éliásné Iliás Eszter (13) és Orbán Ildikó (10/6) találataira építő BEAC Senior együttesét.

Treff 07 SE - Külker SC 49-59
A fordulatos mérkőzés félidejében még Hegyi Tekla (15/9) és Balogné Tolnai Kinga (11/6) eredményessége révén 6 ponttal a hazai együttes vezetett. Szünet után azonban a Külker rákényszerítette akaratát vendéglátójára, és Bardi Krisztina (17/12), Herczeg Mónika (14), valamint Erdődi Márta (12) ponterősségére építve végül 10 ponttal győzött.

BEAC Dzsoni Angyalai - Kiss Lenke KA Junior 57-37
Minden negyedet megnyerve győzte le Kása Tamara (22), valamint Gruber Nikolett (8/3) és Lőrincz Erzsébet (8) vezérletével az "angyali alakulat" a Kovács Laura (12/6)-Fűzi Lilla (12/3) kettős vezette KLKA junior csapatát

BEAC Senior - Törekvés SE B 52-67
A 24-10-re megnyert első 10 percnek, valamint a Harangi Barbara (20/6)-Egri Vivien (14/9)-Redling Blanka (11/9) trió eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Törekvés B csapata a Hidas Andrea (13), Éliásné I. E. (12) és Fogas Ildikó (10) találataira alapozó BEAC-Senior otthonában.

Zsíros Akadémia - Józsefvárosi KC 49-79
A két középső negyedben nyomasztó fölényben játszva győzött a Dávid Dóra (17/9), Sipos B. (17/3), Májusi Eszter (13) és Szunomár Vanda (12) vezette Józsefváros annak a Zsíros Akadémiának az otthonában, amelyben ezúttal Kutrik Dóra (18/3) eléggé magára maradt a kosárszerzésben, egyedül ő jutott 10 pont fölé.

Bp. Csepel - Pénzügyőr SE 72-49
Herjeczki Patrícia (14) és Morvai Zsuzsanna (12/9) ponterős játéka révén a Pénzügyőr az első félidőben még tartotta a lépést a csepeliekkel, de szünet után fölényben játszva Rohodi Anna (17/9), Kovács Borbála (16/6), Pál Szandra (11/3) és Rajna Zsuzsanna (10) vezérletével végül simán nyertek a hazaiak.

Kinizsi NKK - Viharos Szenyórák 70-35
A kiegyenlített első negyedet követően fölénybe került a Farkas Gabriella (22/6)-Hárosi Nikoletta és Nagy Beatrix (14/6-14/6)-Horváth Sára (10/3) kvartett vezette Kinizsi, amely biztosan verte a nagyrészt Gaszner Andrea (13) és Sztanev Andrea (10) kosaraira alapozó Viharos Szenyórák együttesét.

BLSE - Zsíros Akadémia Kőbánya 64-53
Az első negyedben a Moharos Veronika (20/6) és Glavinics Anna (8) találataira építve a Zsíros Akadémia remek dobóformájával meglepte a z éllovas BLSE-t. A páros negyedekben aztán a tapasztaltabb hazaiak pontosabban játszva Ujváry Judit (22), Kosjár Katalin (14/3) és Kiss Diána (10) vezérletével végül ellenfelük fölé kerekedtek, s megőrizték veretlenségüket.

Külker SC - Pénzügyőr SE 66-54
A 21-8-ra megnyert első negyedre, továbbá az Erdődi M. (23)-Szentkirályi Réka (21)-Herczeg M. (14) trió tagjainak ponterőségére építve győzte le a Külker a Herjeczki P. (20/6) és Jambrik Barbara (12) vezette Pénzügyőrt.

BEAC Dzsoni Angyalai - Törekvés SE B 59-43
Hiába bizonyult Redling B. (18/12) a mezőny legeredményesebb játékosának, a magát a 3. negyedig jól tartó vendégcsapat játékosai eléggé magára hagyták a kosárszerzésben, így Jakobszen Orsolya (13/3), Köves Adél (10/6) és Kása T. (10) vezérletével a záró etapot 17-3-ra nyerő hazai csapat végül 16 ponttal győzött.

BEAC Senior - Zsíros Akadémia Kőbánya 60-76
A 22-8-ra megnyert első szakasz, valamint főként Takács Dorina (13/3), Moharos Veronika (12) és Sándor Alexandra (10) eredményesség révén tudtak nyerni a vendégek az Orbán I. (16/3), Hidas A. (10/3) és Lőrincz Andrea (10) vezette BEAC-Senior otthonában.

Kölcsey Amazonok - Pénzügyőr SE 10-123
Végig nagyon egyoldalú találkozón aratott Herjeczki P. (36), Ungi Boglárka (22) és Morvai Zs. (20) vezérletével 113 pont különbségű győzelmet a Pénzügyőr. Hazai részről Hosszú Bettina (4) volt a legeredményesebb játékos.

Kiss Lenke KA Junior - Bp. Csepel 29-71
Minden negyedet megnyerve verte Verébné Tóth Adrienn (17/3), Rajna Zs. (11/3), Rohodi Júlia (14) és Rohodi A. (10) vezette Csepel a Kiss Lenke KA junior csapatát, amelyből Kovács Szilvia volt a legeredményesebb a maga 8 pontjával.

Viharos Szenyórák - BLSE 21-58
a 6-6-os első egyed hathatós segítséget adott a vereten éllovasnak, hogy a második negyedtől felpörögjön, és a Budánovics Noémi (18/3)-Dely Szilvia (16) kettős vezérletével legyőzze a Szenyórákat, amelyből a 6 pontig jutó Gőgös Krisztina bizonyult a legjobb pontszerzőnek.

BLSE  - Kölcsey Amazonok 115-13
A papírformának megfelelően igen egyoldalú volt a veretlen éllovas és a nyeretlen sereghajtó összecsapása, amelyen Kiss D. (32) és Dely Sz. (30) ponterős játékára építve nyert 102 pont különbséggel a BLSE a Bódis Lilla (8) vezette vendégek ellen.

Józsefvárosi KC - Küllker SC 70-66
A színvonalas rangadó jelentős részében a két egységes csapatmunkát bemutató együttes közül a szédületes, 18-4-es "repülőrajtot" vevő Horváth R. (17/9), Májusi E. (13/3), Török K. (11/3), Dávid D. (10/6) és Sipos B. (10) vezette Józsefváros vezetett. Az Erdődi M. (18), Kárpáti Cilla (14/3), Tóth Kitti (13/3) és Szentkirályi R. (12) találataira alapozó Külker ugyan a második negyedben, s a záró etapban rövid időre átvette a vezetést, de a rangadót végjátékot jobban bíró hazai együttes nyerte.

Treff 07 SE - Bp. Csepel 59-52
Csupán egyetlen negyedet nyert meg - igaz azt 21-9-re - a Balogné Tolnai K. (20/3)-Glacz Ágnes (13)-Bartucz Dorottya és Hegyi T. (10-10) kvartett vezette vendéglátó, és ez elegendőnek bizonyult számára a győzelemhez az elsősorban Eckrich Gabriella (10/3) és Rohodi J. (9/3) kosaraira alapozó csepeliek ellen.

Pénzügyőr SE - Viharos Szenyórák 61-33
Minden negyedet megnyerve győzte le biztosan, közel 30 ponttal a Zemlényi Dóra (22/9)-Herjeczki P. (15/3) kettős vezette Pénzügyőr a Viharos Szenyórák együttesét. A vendégektől egyedül Gőgös K. (12) jutott 10 pont fölé.

BEAC Senior - Külker SC 55-78
Az első három negyedben egyértelműen kézben tartva a játék irányítását tudott nyerni az Erdődi M. (28)-Szentkirályi R. (22)-Kárpáti Cs. (11) trió vezette Külker a leginkább Éliásné Iliás E. (11/3) és Sebő Júlia (10/6) találataira alapozó BEAC Senior otthonában.

Kölcsey Amazonok - Treff 07 SE 25-95
Minden negyedet megnyerve győzte le fölényesen  Hegyi T. (34) és Glacz Á. (22) vezérletével a Treff a vendéglátó Kölcsey Amazonok együttesét. A hazaiaktól Hosszú B. (7) volt a legjobb dobó.

Kinizsi NKK - BEAC Dzsoni Angyalai 49-53
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még 6 ponttal a Czipott Sejla-Farkas Gabriella (12-12) duó eredményességére építő Kinizsi vezetett, s ezt az előnyét egészen a záró etap közepéig tartotta. A végjátékot azonban jobban bírták az ifjú "angyalok", akik Jakobszen O. (14), Gruber N. (10/9) és Köves Mira (10) vezérletével egy 16-6-os utolsó 5 percet bemutatva a maguk javára fordították a találkozót.

BLSE - Kiss Lenke KA Junior 73-35
Dely Sz. (20), Karlócai Daniella és Kiss D. (17-17), valamint Budánovics N. (12) eredményességére építve minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet a BLSE a KLKA Junior ellen. A vendégektől Fűzi L. bizonyult a legponterősebb játékosnak 9/3 ponttal.

Bp. Csepel - Józsefvárosi KC 65-76
Fokozatosan elhúzva a Kovács B. (18/9)-Rohodi J. (16/3) kettős vezette csepeliektől Dávid D. (21/6), Sipos B. (18/3), Májusi E. (18) és Török K. (13) ponterős játéka révén a 3. negyed végére 14 pontos előnyt szerző Józsefváros a végén kissé kiengedett, s a jól küzdő hazaiak a záró etap közepén 7 pontra feljöttek, de a hajrában újítottak, s végül 11 ponttal nyertek a vendégek.

A Kiss Lenke KA Junior - Kinizsi NKK mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!