Bp D: Négyes győzelmi sorozattal kezdte az évet a BEAC-István Öregfiúk

Több meglepetéssel és egy nagy sorozattal indult a 2022-es év a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában. Az alsóházban tanyázó Honvéd Zrínyi SE B a tabella 2. helyén álló Terézváros otthonában aratott sima, 21 pontos győzelmet, az új esztendőt egy remek négyes győzelmi sorozattal indítva már a dobogót "ostromló" BEAC-István Öregfiúk gárdája pedig közel 50 pontos verést mért a 3. helyen álló Treff U23-as együttesére.

Superheroes - BEAC-István Öregfiúk 53-56

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg Villányi Gábor (23) és Danóczy Richárd (12/6) vezérletével a BEAC-István Öregfiúk együttese a Pálóczi Péter (19/3), valamint Kardos Márk és Tonk Gábor (11-11) kosaraira alapozó "szuperhősök" otthonában.

A mérkőzés adatai:

Honvéd Zrínyi SE B - Keresztúri SE U23 57-73

Minden negyedet - volt, amelyet 1, de akadt, amelyet 7 ponttal - megnyerve diadalmaskodtak a Bene Patrik (29/15), Haag Domonkos (19/3), Lesti Botond (15) és Gebauer Bence (10) eredményességére építő keresztúri fiatalok a Köves Tamás (12)-Gabos Áron (10)-Lendvai Máté (9/3) trió vezette Zrínyi B otthonában.

Kölcsey Hősei .- BEAC István Öregfiúk 46-101

Végig nagy fölényben játszva, egységes csapatmunkával nyert simán és jutott Szabó Balázs (19/6), Danóczy R. (19/12), Villányi G. (14), Réti Géza (13), Molnár László (11/9), valamint Tasnádi Tamás és Ölveti Mátyás (10-10) kosarainak köszönhetően 100 pont fölé a BEAC-István Öregfiúk csapata a helyenként elég egyemberes alakulatnak tűnő, csapata pontjainak több mint a felét szerző, egyedüliként 10 pont fölé jutó Bögös Ádám (26/3) vezette Kölcsey otthonában.

BEAC-István Öregfiúk - Superheroes 62-41

A 26-8-ra megnyert 2. negyednek, valamint Danóczy R. (19/15), Németh Árpád (13/9) és Réti Géza (13) kosarainak köszönhetően nyerte biztosan a 11 nappal korábbi összecsapás visszavágóját a hazai együttes a Kardos M. (16) és Bata Boldizsár (12/6) találataira támaszkodó "szuperhősök" alakulata ellen.

Regi Waldorf U23 - Kölcsey Hősei 73-37

A páros negyedekben sokkal jobban, hatékonyabban játszva arattak magabiztos győzelmet a Varga Balázs (21/18)-Bekő Balázs (18/6)-Szikora Bence (12/6) trió vezette Waldorf-fiatalok a Bögös Á. (21) és Nagy Jácint (11) pontjaiban bízó Kölcsey ellen.

Terézvárosi BC - Honvéd Zrínyi SE B 39-60

Bizonyos mértékig már az is meglepő volt, hogy a Heisig András (14/12) és Victor Delgado (13/9) kosaraira alapozó, 2. helyen álló Terézváros a szünetben döntetlenre állt a tabella 7. pozíciójában tanyázó Zrínyi B ellen. Az igazi meglepetés azonban szünet után következett: a katonacsapat ugyanis térfélcsere után Gabos Á. (20), Kovács Ádám (11) és Köves T. (9) vezérletével egyértelműen rákényszerítve akaratát a terézvárosi legénységre sima, magabiztos 21 pontos győzelmet aratott.

Treff 07 SE U23 - BEAC István Öregfiúk 29-78

A "generációs csatában" az új esztendőt remekül kezdő vendégek elsősorban Danóczy R. (15/15), Nagy Mihály (15), Szabó B. (13/9) és Villányi G. (10/3) jóvoltából meglepetésre végig kézben tartva a játék irányítását, minden negyedet megnyerve, összesen 14 hárompontos kosarat szerezve simán verték a tartalékos Treff-fiatalokat. A hazaiak közül egyedül Isépy Botond (12/3) jutott 10 pont fölé.