Bp. férfi B: Rangadót nyerve zárt az élen a Budafok B

A csonka szezon végén nem botlott a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjának két kiemelkedő együttese.

A csonka szezon végén nem botlott a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjának két kiemelkedő együttese, a Budafok B és a Piarista Öregfiúk gárdája. Előbbi végzett az élen a csonka szezonban, utolsó meccsén rangadót nyert a képzeletbeli dobogóra hajtó Albatrosz otthonában. Bár az SzPA  szintén a képzeletbeli dobogós helyért küzdő "legendái" két vereséggel zártak, végül mégis ők zártak a 3. helyen.

Budai Vasököl - Iparterv 65-71
Lukács Dániel (21/6) és Piltmann Ákos (20) ponterős játékára, valamint a 18-9-re megnyert második negyedre építve győzött az Iparterv a Barna János (15/3)-Berta Dániel-Sárosi Miklós (10-10) trió vezette Budai Vasököl otthonában.

SzPA HSE Legends - BEAC Kobak 54-72
A "legendák" Bakk Richárd (22/6), Köves Gedeon (14) és Icha Milán (12) vezérletével az első félidőben még tartották a lépést a vendégekkel, de szünet után már egyértelműen a Hedry Zsolt (17/3), Valuska László (16/6), Buzás Bálint (11) és Németh András (10/6) eredményességére alapozó BEAC-Konak akarata érvényesült.

Eldorádó KE - Budai Vasököl 73-31
Minden negyedet megnyerve, elsősorban Szeles Péter (28/9), Rósa László (18/12) és Hubert Gábor (10/6) jóvoltából fölényes győzelmet aratott az Eldorádó, a vendégektől egyedül Sztrakay Péter (10) érte el a 10 pontot.

Piarista Öregfiúk - Eldorádó KE 61-36
Úgy tűnik az előző napi fölényes győzelem sokat "kivett" az Eldorádó játékosaiból, akik Rósa L. (14/9) vezetésével csak a második negyedben nőttek fel a feladathoz, így simán kikaptak a Bódis László (12)-Fazekas Mihály (11)-Jeszenkovits Ádám (10) trió vezette Piarista Öregfiúk együttesétől.

Törekvés SE - SzPA HSE Legends 64-59
A végig szoros "ütközet" záró szakaszának közepéhez közeledve, nagyrészt Korompay Márk (22/6) és Köves Gedeon (19) eredményes játéka révén 4 ponttal még a vendégek álltak jobban, ám a 34. és a 37. perc között bemutatott 12-2-es rohammal a Hegedűs Dániel (21/6), Zsoldos Károly (18/3) és László Zoltán (10) találataira támaszkodó Törekvés a maga javára fordította az összecsapást.

MVSE KSE - 7+SC 79-89
A nagy dobópárbajt hozó találkozót a szünetig megszerzett 14 pontos előnyének, valamint a remek dobóformát kifogó Nagy Péter (38/24), továbbá Bársony Balázs (22/3) Herczeg Barnabás (10) kosarainak köszönhetően nyerte meg a 7+ a Cseh István (31/6), Ivan Karadinovics (18/6), Gruiz Ádám (12) és Koncsag Csaba (10/9) pontjaira alapozó MVSE otthonában.

Iparterv - TFSE 78-67
A két középső negyedben nagy fölényben játszva győzte le a Piltmann Á. (26)-Lukács D. (20/9)-Varsányi Balázs (17/9) trió vezetésével az Iparterv az elsősorban Bánfalvi István (14/12) és Kondor József (11)  eredményességére építő TF csapatát.

BEAC-Kobak - HSE Budapest 40-50
Az első negyedet 8 ponttal még a jórészt Kereszti Ádám (10) és Hedry Zs. (9) és Valuska L. (8/3) kosaraira támaszkodó hazai együttes nyerte, de a folytatásban hatékony védekezése, valamint Siklós Bence (19/3), Buru Domonkos (12) és Bátora Tamás (9) révén a HSE átvette az irányítást, s végül 10 ponttal győzött.

Albatrosz - Budafok B 68-75
A csonka szezon utolsó rangadójának szünetében 3 ponttal még a Gulyás Dávid (17/6)-Bak Tamás (16/12)-Oláh Dániel (12) trió vezette hazai gárda állt jobban. Szünet után azonban pontosabban játszva Károly Máté (30/3) és Tóth Levente (17/3) ponterős játékára alapozva fordított és győzött az éllovas Budafok B.

Budai Vasököl - Cap City Crew 60-69
Egy igazán jó, mondhatni extra negyedet - jelesül a 21-10-re megnyert másodikat - ugyan produkált Barna J. (15), Hegyi Kristóf (12) és Sztrakay P. (12) vezérletével a hazai együttes, amely ennek köszönhetően 3 ponttal vezetett a csonka szezont lezáró negyede előtt, ám a szezon utolsó 10 percét sokkal jobban bírta a Cap City, amely Csikós Attila (23/12), Pfneiszli Csongor (19/15) és Takács Attila (17/3) kosaraival fordított, s megnyerte az évad utolsó találkozóját.