Bp., Regionális kiemelt: A MAFC-Martos zárt az élen

Egyetlen ponton, valamint egy hatalmas meglepetésen múlt, hogy a MAFC-Martos csapata végzett az élen a csonka regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

A Martos egyetlen ponttal legyőzte a Budafokot, az előző kiírásban a Martost legyőző bajnok, a Dunaharaszti pedig nem sokkal a lezárás előtt óriási meglepetésre kikapott az alsóházban szerénykedő Budai Space Jam együttesétől, így a bajnokavatás nélküli csonka évadot a Martos csapata nyerte.

Öreg Kaszások - SzPA HSE U23
Az ellentétes félidőket hozó"öreg-fiatal" meccs szünetére 10 pont fölötti előnyt szereztek a Mogyorósi Bálint (27/12)-Fodor Bálint (19/6)-Lengyel Kristóf (14/12) trió vezette SzPA-fiatalok. Szünet után feljavultak a hazaiak, akik a remek dobóformát kifogó Ghyczy Dénes (24/24), valamint Mészáros Áron (18), Vadász Ákos (15), Andics Gergely (12/6) és Németh Zsolt (11/9) révén fokozatosan csökkentették hátrányukat, sőt a 39. percben még a vezetést is átvették, ám a legvégén Mogyorósi triplájának, majd 3 jó büntetőjének köszönhetően a vendégek örülhettek.

Hidegkúti KK - BLF KK 83-78
Az első negyed után 8 ponttal még a nagyrészt Szentpáli-Gavallér Csaba (27/12), Szép Ákos (12) és Tóth Attila (10) pontjaira támaszkodó vendégek vezettek, ám a két középső etapban dr. Glavatity Dénes (27/12), Péter Zsolt (18) és Nitsch Gergely (13) vezérletével a hazaiak rákényszerítve akaratukat a BLF-re fordítottak, s bár a záró etapban kétszer is feljöttek 2 pontra a vendégek, hazai siker született.

Józsefvárosi KC - DMTK Haraszti Sasok 61-82
A dobogóra hajtó csapatok csatájának első negyedét még "elvitte" a Solymosi Tamás (18/12)-Arató Balázs (17/3) kettős "húzta" hazai gárda, de a folytatásban elsősorban Debreceni Gergő (15), Kelemen Kristóf (13/6), Székely László (11) és Ughy Albert (9/3) jóvoltából a címvédő Dunaharaszti átvette az irányítást, s végül simán győzött.

Budafok - MAFC Martos 71-72
Kis túlzással ezen a meccsen, azaz egyetlen ponton múlt, hogy a Martos zárta az élen a csonka bajnokságot. Az első félidő két ellentétes negyedet hozott, az első etap után 8 ponttal még a Solti Dániel (21/9)-Vitályos Attila (13/3)-Hensch Norbert (9) trió találataira alapozó vendéggárda "ment", de a második 10 percben a Szenteleki László (13/3), Busai Levente (12/3), Vízi Balázs (10/3), Dürr Edgár (9/9) és Marossy Gergely (9/3) kosaraiban bízó hazaiak fordítottak, s szünetben 1 ponttal vezettek. A második félidőben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, s végül némi szerencsével a vendégek győztek, köszönhetően többek között annak, hogy a végjátékban a budafokiak zsinórban 6 büntetőt hagytak ki, s 50% alatti hatékonysággal (8/18) céloztak a vonalról.

Kőbánya Oldboys - Budai Space Jam 62-58
Küzdelmes, fordulatos mérkőzést nyert meg a páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékával, valamint főként Makay Dániel (23/6), továbbá File Lajos (13/9 és Hoffmann Ákos (8) kosaraival a Kőbánya a páros negyedekben elsősorban Simon Kristóf (11/6), Novák Tamás (11) és Vígh Barnabás (10/6) révén "vitézkedő" vendégek ellen.

MAFC-Martos - Student SE 88-75
A 30-14-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább Solti D. (23/12), Ágoston László (18/9), Hensch N. (14) és Vitályos A. (10) eredményességének köszönhetően győzte le a Martos a dr. Ambrusz Ákos (18)-Bognár Márton (10)-Bognár Kristóf (9/6) trió vezette Student csapatát.

Kiss Lenke KA - Toldy Vízivárosi Hódok 94-49
Az első negyedben még tartotta a lépést a Luka Durkovics (10/6), Cristian Govor (8/6) és Kovács Máté (8) kosaraira építő Hódok csapata a hazaiakkal, a második szakasztól azonban egységes csapatjátékot nyújtva Fülöp Gergő és Muzsik Sándor (15/6-15/6), Nánási Norbert (14/6), Gaál Bence (14), Gilberto Matsimbe (12) és Borsodi József (111) vezérletével nagy fölénybe került és végül simán győzött a KLKA.

DMTK Haraszti Sasok - Öreg Kaszások 89-69
A 28-12-re megnyert első negyedre, valamint Ughy A. (16/3), Kelemen K. (15/9), Törőcsik Marcell (14/12), Major Előd (13) és Debreceni Jonatán (10/6) eredményes játékára építve győzte le biztosan a címvédő Dunaharaszti a Ghyczy D. (24/18), Mészáros Á. (21/9)-Andics G. (12/6) trió vezette óbudai legénységet.

Toldy Vízivárosi Hódok - Kőbánya Oldboys 65-83
Réger Tamás (20/6), Bóna Miklós (14) és L. Dukovics (12/9) jóvoltából a 3. negyed közepéig tartotta a lépést a hazai gárda a kőbányaiakkal, de 57-53-as vezetésük után Tápai Zsolt (19/12), Szemán Gábor (18) és Zódor Norbert (13/3) vezérletével fölénybe kerültek, s végül közel 20 ponttal nyertek a vendégek.

Józsefvárosi KC - Öreg Kaszások 80-62
Három negyeden át teljesen egyenrangú ellenfele volt a Vadász Á. (17/3), Sárközy Márk (11/6)-Mészáros Á. (10/6) trió vezette Öreg Kaszások a Józsefváros csapatának. A hazaiak a záró etap első felét 13-2-re nyerve végül Szőke Ferenc (26/6), Fagyas Szabolcs (14), Reszeli Soós Gábor (13) és Bokor Zoltán (12/9) vezérletével simán győztek.

MAFC Martos - BLF KK 96-53
Minden negyedet megnyerve aratott Bartus Gergely (26/12), Hensch N. (15), Vitályos A. (14/6), valamint Szűcs Imre és Fekete-Nagy Ádám (10-10) vezérletével fölényes győzelmet a Martos a leginkább Böröcz Balázs (14) és Erdős Márton (10) kosaraira hagyatkozó BLF ellen.

Budai Space Jam - DMTK Haraszti Sasok 64-60
Óriási meglepetés, ezzel a vereséggel a címvédő leszorult a csonka szezon képzeletbeli dobogójáról! Az első három negyedben Vígh B. (19/12), Simon K. (13/3) és Novák T. (11/3) vezérletével egyértelműen kézben tartva az irányítást a záró etap előtt közel 20 pontos előnyt épített föl az alsóházban tanyázó Space Jam. A 4. negyedben hiába hajrázott hatalmasat Székely L. (18) és Ughy A. (15/3) vezérletével a Dunaharaszti, csak szorossá tudta tenni a meccset, de fordítania nem sikerült.

Student SE - Józsefvárosi KC 47-75
Szünetben a mezőny legeredményesebb játékosa, a társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Bognár M. (19/6) vezérletével 5 ponttal még a hazaiak álltak jobban. Térfélcsere után azonban Petrucsik Bence (16/9), Szőke F. (16/6), Bokor Z. (13/9), Arató B. (11) és Biczók Gergely (10/6) jóvoltából nyomasztó fölénybe került, s végül közel 30 ponttal győzött a Józsefváros.

Budafok - Kiss Lenke KA 63-41
A szünetig megszerzett 21 pontos előnyének, no meg Takács Péter (14), Buday Levente (12/12), Marossy G. (11), továbbá Vízi B. és Dürr E. (10/6) eredményes játékának köszönhetően sima budafoki győzelemmel zárult a csonka szezon, a vendég KLKA csapatából egyedül Bene Tamás (12) jutott 10 pont fölé.