Bp, regionális kiemelt: józsefvárosi stop a Kőbányának

A józsefvárosiak nagy verést mértek az idei évet remekül indító kőbányaiakra.

Parádésan, négy győzelemmel kezdte - amelyek közül a legértékesebb a MAFC-Martos otthonában elért diadal volt - a 2020-as esztendőt a Kőbánya Oldboys csapata a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A X. kerületi gárda e szép sorozattal felzárkózott az élbolyhoz, amelyben az általa legyőzött Martos egy remek rangadón fektette két vállra a Józsefvárost. És hogy teljes legyen a kör(beverés) a józsefvárosiak nagy verést mértek az idei évet remekül indító kőbányaiakra. Meglepőnek mondható a SzPA a középmezőnyben tanyázó fiataljainak sikere az egyértelműen élcsapatnak számító budafokiak ellen.

SzPA HSE U23 - Budai Space Jam 95-79
Három negyedet szűken, a 3. etapot pedig 10 ponttal megnyerve győzték az SzPA a remek dobóformát kifogó Oláh Krisztián (23/18), továbbá Mogyorósi Bálint (22/3), Csányi Kristóf (19) és Fodor Bálint (14) ponterős játékára építő fiataljai a Simon Kristóf (29/3), Vígh Barnabás (12/12), Zimon Péter (12) és Kenyeres Ákos (10/6) vezette "BSJ" ellen.

Kőbánya Oldboys - Öreg Kaszások 85-61
A Varga Tamás (20)-Ghyczy Dénes (16/6) kettős vezette óbudaiak az első félidőben még tartották a lépést a kőbányaiakkal, de szünet után nagy fölénybe került, s biztosan győzött az elsősorban Tápai Zsolt (21/15), Makay Dániel (19/6) és Burján Pál (12) kosaraira támaszkodó hazai együttes.

Toldy Vízivárosi Hódok - SzPA HSE U23 75-78
Egységes csapatjátékkal tartott meg elsősorban Mlinárcsik Izsák (17/9), Oláh K. (13/9), Pátkai Jordán és Lengyel Kristóf (10/6-10/6), Csányi K. (10/3) és Szilágyi Áron (10) jóvoltából 3 pontot az első szakaszban szerzett 8 pontos előnyéből az SzPA U23-as együttese a csapatként szintén jól működő, Tóth Szabolcs (19/3), Cristian Govor (12/6), Luka Durkovics (12/3), Réger Tamás (10/6) és Veréb László (10) kosaraira hagyatkozó Toldy otthonában.

NKE SE - Kiss Lenke KA 49-47
Küzdelmes, végig szoros találkozót nyert meg a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Ribánszky Miklós (2166), valamint Szabadi Szilveszter (10) vezérletével az NKE, a Kiss Lenke KA csapatából egyedül Abdoulaye Camara (12) jutott 10 pont fölé.

MAFC-Martos - Józsefvárosi KC 90-82
Az első negyed közepén bemutatott 11-2-es rohamának, valamint jórészt Bartus Gergely (34/15), Gráf András (17/3), Fekete-Nagy Ádám (12) és Ágoston László (11/6) találatainak köszönhetően nyerte meg az ettől kezdve érdekes, színvonalas "üldözőversenyt" hozó rangadót a Martos a Horváth Zsolt (17), Bokor Zoltán (16/6), Madaras János (16/3) és Reszeli-Soós Gábor (13/3) kosaraira támaszkodó Józsefváros ellen.

Budai Space Jam - Öreg Kaszások 76-81
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig Varga T. (23), Ghyczy D. (17/6), Mészáros Áron (16/3) és Pajor Richárd (12/3) vezetésével megszerzett csaknem 20 pontos előnyét a hajrára "leadta" a vendég Kaszások együttese, s a 39. percben Simon K. (33/12), Radnai Rudolf (12) és Vígh B. (11) találataira támaszkodva a hazaiak átvették a vezetést. A végjátékban azonban egy 6-0-lal a vendégek kerekedtek fölül.

Kiss Lenke KA - SzPA HSE U23 97-54
Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban nyomasztó fölényben járva mért Gilberto Matsimbe (21/9), Borsodi Máté (18/3), Gaál Bence (17/3) és Bene Tamás (10/3) vezérletével több, mint 40 pontos verést a KLKA az Oláh K. (20/12)-Mogyorósi B. (14) duó pontjaira hagyatkozó vendég gárdára.

Hidegkúti KK - Kőbánya Oldboys 78-88
Az első 3 negyedben a Tápai Zs. (21/18)-Szemán Gábor (21)-Makay D. (20/6) trió ponterősségével kézben tartva az irányítást tudott nyerni a Kőbánya a záró etapban Szabó Bence (17/3), Kiss Dániel (15/6) és Varga Ákos (11/6) a veresége mértékén "kozmetikázó", 10 pontra felzárkózó Hidegkút otthonában.

DMTK Haraszti Sasok - Student SE 79-59
A kiegyenlített első negyed után Kelemen Kristóf (24/12), Székely László (17/3) és Haris Róbert (14/12) révén a címvédő hazaiak magukhoz ragadták az irányítást, s biztosan győztek az elsősorban dr. Ambrusz Ákos (15) és Pálfy Máté (11) pontjaira építő Student együttese ellen.

Budafok - BLF KK 88-48
Minden negyedet megnyerve verte Szenteleki László (17/6), Szijj Norbert (13/9), Busai Levente (12) és Vízi Balázs (10/3) vezérletével kerek 40 ponttal a Budafok a feladathoz, s ellenfeléhez Tóth Attila (15/9) és Szép Ákos (11/3) jóvoltából csupán a 3. etapban felnövő BLF csapatát.

Kőbánya Oldboys - NKE SE 90-70
Az első három negyedben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzött Makay D. (26/6), Tápai Zs. (17/15), File Lajos (12/3) és Szemán G. (12) eredményességére alapozva a Kőbánya a Szabadi Sz. (21)-Kozma László (19)-Szekeres Dávid (11) trió vezette NKE ellen.

BLF KK - Student SE 83-75
A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékának, egységes csapatmunkájának, azon belül pedig Kocsis Olivér (21/12), Szabó Márk és Szecsei Gergő (13/6-13/6), Tóth A. (13/3) és Simon Gyula (10) kosarainak köszönhetően győzte le a BLF a Bognár Dániel (23/6), Bognár Kristóf (20) és Gyetvai Péter (10) pontjaira támaszkodó Student együttesét.

Budai Space Jam - Hidegkúti KK 72-75
Simon K. (27/9) és Novák Tamás (11) vezérletével az első negyedet még "elvitte" a hazai gárda, ám a folytatásban pontosabbá vált, s egységes csapatmunkával, dr. Glavatity Dénes (17/6), Máté Antal (12/9), Csúcs Balázs (12), Péter Zsolt (11), Kanta Gyula (10/3) és Nitscgh Gergely révén többször is megközelítette a Hidegkút a vendéglátókat. ám egészen a végjátékig a kritikus helyzetekben rendre újítani tudott a Budai Space Jam. A végjátékban azonban már nem, a Hidegkút egy 6-0-s utolsó 2 perccel fordított és nyert.

Öreg Kaszások - Toldy Vízivárosi Hódok 60-84
A nyitó és a záró szakaszban sokkal jobban, pontosabban játszva győzött a Tóth Szabolcs (27/3)-Réger Tamás (25/12)-Fodor András (13/3) trió vezette Toldy a Mészáros Áron (13/9), Ghyczy Dénes (12/12) és Andics Gergely (11/3) találataira építő Öreg Kaszások otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - Hidegkút KK 70-74
Hiába hajráztak hatalmasat, s zárkóztak föl a záró etap közepén bemutatott 10-0-lal 4 pontra a Tóth Sz. (28/12), Fodor A. (15/3) és Réger T. (11) kosarai révén 4 pontra a hazaiak, Dr. Glavaty Dénes (20/9), Hegyi András (15/3) és Nitsch Gergely (12) vezérletével a páratlan szakaszokban jóval hatékonyabb vendég Hidegkút győzött.

MAFC-Martos Kőbánya Oldboys 70-84
Nagy meglepetésre a 27-12-re megnyert első negyednek, továbbá Makay Dániel (34/12), Szemán Gábor (17) és File Lajos (14/3) ponterős játékának köszönhetően a kőbányaiak simán győztek a Szlatkovszky Ákos (15), Bartus Gergely és Gráf András (11/3-11/3) és Csernák Ádám (10) pontjaira támaszkodó Martos otthonában.

SzPA HSE U23 - Budafok 75-61
Kiegyenlített első félidőt követően a jobb szünet utáni játékára, valamint Mogyorósi Bálint (28/9), Oláh Krisztián (18/9), valamint Csányi Kristóf és Fodor Bálint (10-10) eredményességére építve győzték le az SzPA a középmezőnyhöz tartozó fiataljai a Szenteleki László (16/6)-Takács Péter (11)-Budai Levente (10) trió vezette élcsapatot, a Budafokot.

Kiss Lenke KA - Józsefvárosi KCA 73-83
Az első negyed közepétől kézben tartva az irányítást nyert rangadót Szőke Ferenc (21/3), Madaras János (15/3), Major Botond (13/6), Horváth Zsolt (12) és Reszeli Soós Gábor (11) vezérletével a Józsefváros a főleg Szulovszky Sándor (18), Gilberto Matsimbe (13/3) és Bene Tamás (11/3) pontjaiban bízó KLKA együttese ellen.

DMTK Haraszti Sasok - BLF KK 80-51
A BLF - amelyből egyedül Tóth Attila (13) jutott 10 pont fölé csupán a második negyedben tudott igazán egyenrangú ellenfele lenni a címvédő hazai gárdának. amely elsősorban Török Bence (24/6) és Székely László (20/3) ponterős játéka révén fölényes győzelmet aratott.

Student SE - SzPA HSE U23 85-68
Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetben 9 ponttal még az elsősorban Oláh K. (28/12) és Lengyel Kristóf (13/12) kettős vezette vendégek álltak jobban, de térfélcsere után egységes csapatjátékkal, a dr. Ambrusz Ákos (17)-Selmeczy János (13/3)-Bognár Márton (12/3)-Pálfy Máté (11) kvartett vezette Student nagy fölényben játszva végül biztosan győzött.

Budafok - Öreg Kaszások 94-63
Marossy Gergely (20/12), Szenteleki L. (18/12) és Szijj Norbert (13/3) vezérletével minden negyedet megnyerve győzte le simán a Budafok az ezúttal nagyrészt Ghyczy D. (19/15), Mészáros Á. (15/3) és Vadász Ákos (13/3) pontjaira támaszkodó Öreg Kaszások együttesét.

BLF KK - Hidegkúti KK 66-76
A két középső negyedben Máté Antal (18/9), Nitsch G. (16), Varga Ákos (14/6) és dr. Glavatity D. (10/3) jóvoltából nagy fölényben játszva győzött a Hidegkút a Szabó Márk (20) és Szecsei Gergő (18/6) ponterősségében bízó BLF otthonában.

Toldy Vízivárosi Hódok - NKE SE 73-78
Ellentétes félidőket hozó találkozón a hajrára Réger T. (23/9), Tóth Sz. (22/12) és Christian Govor (14/6) révén a hajrára ugyan ledolgozta szünetbeli 12 pontos hátrányát a hazai gárda, ám a végén újítani tudott, s végül Bubcsó Kristóf (18/12), Szabadi Szilveszter (16/3), Pethető Gergely (16) és dr. Horváth András (10/3) vezérletével ellenfele fölé kerekedett az NKE.

Kőbánya Oldboys - Józsefvárosi KC 65-94
Az első három negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva Major B. (18/9), Petrucsik Bence (16/12), Solymosi Tamás (13/9) és Biczók Gergely (11/3) eredményességének köszönhetően a Józsefváros egy sima, fölényes győzelem formájában állította meg az évet remekül kezdő, ezúttal elsősorban Makay D. (20/3), Tápai Zsolt (12/12) és Aranyi János (11/3) kosaraira építő kőbányai együttest.

SzPA HSE U23 - BLF KK 95-57
A szünetre megszerzett több, mint 40 pontos vezetés, valamint elsősorban Mogyorósi B. (31/6), Oláh K. (17/15), Fodor B. (16/6) és Lengyel K. (11/3) jóvoltából a házigazdák fölényes győzelmet arattak a Tóth A. (13)-Szabó M. (11)-Major G. (10) trió vezette BLF ellen.

Budai Space Jam - MAFC-Martos 51-88
A Buró Gergely (17) és Dira Ferenc (9/6) vezette hazaiak csupán a 3, etapban voltak egyenrangú ellenfelei a Kwame Robert és Bartus G. (12-12), valamint Fekete-Nagy Ádám és Graf A. (10-10) vezérletével minden negyedet megnyerve fölényes diadalt arató Martosnak.