Bp., regionális kiemelt: Nem botlottak az élcsapatok

Ellépni látszik a  Józsefváros - MAFC-Martos - Dunaharaszti - Budafok - Kiss Lenke KA ötös a regionális kiemelt bajnokságban.

Ellépni látszik a mezőnytől a februárban közepe táján jól teljesítő Józsefváros - MAFC-Martos - Dunaharaszti - Budafok - Kiss Lenke KA ötös a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban.

Öreg Kaszások - Student SE 43-71
Minden negyedet megnyerve aratott győzelmet Bognár Márton (16/9), Pálfy Máté (15/3), dr. Ambrusz Ákos (12) és Gyetvai Péter (10) vezérletével a Student annak az Öreg Kaszásoknak az otthonában, amelyből egyedül Vadász Ákos (18/6) jutott 10 pont fölé.

Budafok - Hidegkúti KK 69-48
Az első három negyedben egyértelműen kézben tartva a játék irányítását győzött a Buday Levente (15/9)-Marossy Gergely (10/6)-Takács Péter (10) trió vezette Budafok a veresége mértékén a záró szakaszban kozmetikázó Hidegkút ellen. A vendégektől egyedül dr. Glavatity Dénes (10) érte el a 10 pontot.

Kőbánya Oldboys - DMTK Haraszti Sasok 74-92
Az első 3 szakaszt szűken, a záró etapot 10 ponttal megnyerve győzött a színvonalas találkozón Haris Róbert (22/15), Kelemen Kristóf (18/6), valamint Székely László és Török Bence (17/6-17/6) ponterős játékára alapozva a címvédő Dunaharaszti a Makay Dániel (22/12), Burján Pál (19) és Tápai Zsolt (15/9) találataira támaszkodó kőbányai alakulat otthonában.

NKE SE - MAFC-Martos 50-74
A szünetig szerzett 19 pontos előnyre, valamint Kwame Robert (26/9), Graf András (21) és Bartus Gergely (12/3) eredményességére építve aratott biztos győzelmet a Martos, a hazaiak elsősorban Szekeres Dávid (11/3) és Kozma László (10/3) jóvoltából csak a 3. negyedben játszottak igazán jól.

Kiss Lenke KA - BLF KK 78-65
A 24-15-re megnyert 2. negyednek, továbbá elsősorban Zeve Szabolcs (19/3), Gilberto Matsimbe (14), Bene Tamás (13), valamint Borsodi Máté és Nánási Norbert (10-10) kosarainak köszönhetően győzte le a KLKA a Szecsei Gergő (21/9)-Tóth Attila (13) kettős vezette BLF együttesét.

NKE SE - Budai Space Jam 58-65
A nyitó és a záró etapot egyaránt precízen 16-12-re nyerve diadalmaskodott Simon Kristóf (25/6), Herczog András (13/3) és Zimon Péter (10) vezérletével a Space Jam a leginkább Kozma L. (17) és Ribánszky Miklós (11) pontjaiban bízó NKE otthonában.

SzPA HSE U23 - Józsefvárosi KC 58-80
Az erősen egyemberes csapat benyomását keltő hazai gárda a csapat pontjainak csaknem felét szerezve a mezőny messze legeredményesebb játékosának bizonyuló Oláh Krisztián (28/21) vezérletével a 2. negyedet ugyan megnyert, de a találkozó nagy részében a vendég Józsefváros akarata érvényesült, amely Major Botond (19/12), Solymosi Tamás (12/6), Horváth Zsolt (11/3), Reszeli Soós Gábor (10) és Bokor Zoltán (9/9) kosaraival biztosan győzött.

Kiss Lenke KA - Hidegkúti KK 88-54
A második szakaszt leszámítva a Gaál Bence (23)-G. Matsimbe (17)-Bene T. (12)-Borsodi M. (11/3) kvartett vezette hazai csapat akarata érvényesült, a Péter Zsolt (16), dr. Glavaty D. (12/3), Máté Antal (10/6) és Kanta Gyula (10/3) pontjaira támaszkodó vendégek csak a második negyedben játszottak jól és eredményesen.

Józsefvárosi KC - Budai Space Jam 80-57
A józsefvárosiak ellen, ahogy a SzPA fiataljainál, úgy Simon K. (26/6) jóvoltából a Budai Space Jam csapatában is volt egy kiemelkedő egyéni teljesítmény, ám a JKC ezúttal is egységes csapatmunkára, azon belül pedig Petar Marics (18/6), Horváth Zs. (15/6), Bokor Z. (13/9) és Reszeli Soós G. (11/3) eredményességére építve aratott magabiztos győzelmet.

MAFC-Martos - Toldy Vízivárosi Hódók 94-73
A nyitó és a záró etapban a hazaiak Bartus G. (25/15), Graf A. (18), Fekete-Nagy Ádám (15) és Ágoston László (14/9) vezérletével összesen 34 pontot verve győzte le simán a Réger Tamás (29/12)-Kovács Máté (17)-Bóna Miklós (13/9)-Fodor András (12) kvartett vezette vízivárosi együttest.

BLF KK - Öreg Kaszások 107-78
Kosarakban gazdag "védekezés nélküli" összecsapáson győzte le minden negyedet megnyerve Szentpáli-Gavallér Csaba (31/21), Tóth A. (21/3), Bolla Zoltán (12), valamint Szabó Márk és Szecsei G. (11/3-11/3) vezérletével a BLF a Mészáros Áron (23/6), Vámosi Lóránt (18), Vadász Á. (15), Pajor Richárd (12/6) és Vámosi Albert (10/6) találataira építő Öreg Kaszások együttesét.

DMTK Haraszti Sasok - SzPA HSE U23 82-78
Ellentétes félidők mérkőzésén a hazaiak Székely L. (19), Kelemen K. (12/3) Schweighoffer Balázs (10/6), Ughy Albert (9/9), valamint Debreceni Gergő és Török B. (9-9) vezérletével 8 pontos előnyt szereztek. Szünet - és két nappal Valentin - ha úgy tetszik,. Bálint nap - után az SzPA fiataljai ragadták magukhoz az irányítást, olyannyira, hogy Fodor Bálint (23), Oláh K. (20/12), Uhlik Bálint (19/15) és Mogyorósi Bálint (11/3) ponterős játékával a hajrában a vezetést is átvették, de a végjátékban a tapasztaltabb játékosok alkotta hazai együttes egy 5-0-lal a maga javára fordította a színvonalas összecsapást.

Student SE - Hidegkúti KK 72-55
Bár a szünetig 21 pontos előnyt szerző hazai csapatból csak dr. Ambrusz Á. (17) jutott 10 pont fölé, a Studentből heten - Ambrusz mellett Bognár M. Bognár Dániel, Bognár Kristóf, dr. Körtvélyessy Zsolt, Selmeczi János és Pálfy M. -  is legalább 7 pontot szereztek, így biztosan verték az elsősorban Szabó Bence (16/3), dr. Glavatity D. (14/6) és Péter Zs. (10) pontjaira támaszkodó Hidegkút csapatát.

Toldy Vízivárosi Hódok - Józsefvárosi KC 57-74
A páros szakaszokban sokkal pontosabban, hatékonyabban kosarazva győzött a Szőke Ferenc (15/6)-Pintér Ákos (13)-Horváth Zs. (11/3) trió vezette Józsefváros a leginkább Kovács M. (19/6) és Réger T. (12/3) találataira építő Toldy otthonában.

NKE SE - Student SE 63-62
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig Petheő Gergely (14/3), Ribánszky M. (13) és Bubcsó Kristóf (11/6) vezérletével 11 pontos előnyt szerző NKE egyetlen pontot megtartott előnyéből az elsősorban Bognár M. (11/3) és Pálfy M. (10/3) kosaraiban bízó, s hatalmasat hajrázó, egy 11-3-mal hátrányát minimálisra faragó Student ellen.