Bp. Senior: A Külker zárta az élen a csonka szezont

Nem sokkal beszüntetése előtt rangadókat játszottak az élcsapatok a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban.

Nem sokkal beszüntetése előtt a Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokság mindkét élcsapata, a Külker, majd a címvédő Powear is megverte a képzeletbeli dobogó 3. helyére "befutó" Bontó együttesét. A Külkernek és a Powear-nek egyaránt 1-1 veresége volt a bajnokság beszüntetésekor, előbbi annak köszönhetően állt jobban, s végzett az élen a csonka szezonban, hogy egyetlen egymás elleni összecsapásán legyőzte legnagyobb riválisát.

Külker SC - Bontó KK 65-61
Érdekes, fordulatos rangadót nyert meg Kecskés Péter (20), Buzás Sándor (14/6) és Spáth Csaba (14) vezérletével az első negyed után 10 ponttal vezető, ám a záró etap előtt 3 pontos hátrányban lévő Külker az igazán jól az Erős Csaba (16/3)-Cziffra Csaba (11/3)-Nagyfi László (11)-Mogyorósi Gergely (10) kvartett jóvoltából csupán a 3. negyedben kosarazó Bontó ellen.

Unitef Céh - BKG DSE Senior B 85-55
Minden negyedet megnyerve mért Gyurácz-Németh Iván (27), dr. Torma Péter (24), Nagy Péter (18) és Katona Sándor (10) találataira támaszkodva kerek 30 pontos verést az Unitef a Rózsa Viktor (24)-Nagyjános Péter (18/6) kettős vezette BKG B csapatára.

BKG DSE Senior A - Küllker SC 78-84
Az első félidő végén bemutatott 9-0-s, valamint a 3. negyed közepén "elővezetett" 12-3-as "száguldásnak", továbbá Buzás S. (34/9), Tóth Sándor (24/3) és Spáth Cs. (16) ponterős játékának köszönhetően győzött a Külker a jól küzdő, s a mérkőzést a záró szakaszban Szatmári Ákos (21/9), Dukay Gergely (19/6), Szabó Tamás (16/6) és Tasnádi Dávid (11/6) vezérletével szorossá tevő BKG A otthonában.

Kisbojtár - BEAC Öregfiúk 67-66
A 28-14-re megnyert első negyedre, valamint nagyrészt Ludányi Balázs (30/15), Bujdosó Dániel (14) és Mészáros Nándor (12/6) eredményességére építve nyerte meg az izgalmas találkozót a Kisbojtár a második negyedtől a Gombkötő Nimród (21)-Réti Géza (18)-Németh Árpád (11/6) trió vezérletével a hajrában még a vezetést is átvevő, de a végjátékban kevésbé szerencsés BEAC-Öregfiúk csapata ellen.

Bontó KK - Powear TNT 64-73
Nagyon "bekezdett", s a Cziffra Cs. (17/12)-Nagyfi L. (14)-Minár László (13)-Török Béla (11/3) kvartett vezérletével az első negyedben 9 pontos előnyt szerző Bontó. A második negyedre azonban rendezte sorait, s elsősorban Balogh Levente (21), Domián Zsolt (10) és Saáry Csaba (9/3) jóvoltából átvette a játék irányítását a címvédő Powear, amely végül úgy nyerte meg a rangadót, hogy mind a 11 pályára lépő játékosa szerzett kosarat.