Bp. senior: megtorpant a Kisbojtár

Az előző évek dobogósai, a Külker, a Powear és a Bontó ellépni látszik a mezőnytől.

Nem tett jót az év végi szünet az évad első, tavalyi részeének meglepetéscsapatának, a bravúrt bravúrra halmozó Kisbojtár együttesének, amely év elején több mérkőzésen is alulmaradt. Az előző évek dobogósai, a Külker, a Powear és a Bontó ellépni látszik a mezőnytől.

BKG DSE Senior A - Unitef Céh 74-54
Az első negyedet 8 ponttal nyerte a Csuka Attila (21/15)-dr. Torma Péter (16)-Nemes Bertalan (11) trió vezette Unitef. A folytatásban a BKG A fokozatosan átvette az irányítást, a 3. negyedben pedig a vezetést is, s a záró etapot sokkal jobban bírva Szatmári Ákos (26/6), Dukay Gergely (14/6) és Varga Árpád (11) kosaraival végül biztosan győzött.

BKG DSE Senior B - Bontó KK 76-103
A második negyedtől fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a Bontó, amely Nagyfi László (33), Réger Zsolt (20/18), Erős Csaba (16), Török Béla és Bozóki Csaba (11/9) vezérletével biztosan nyerte a kosarakban találkozót az elsősorban Rózsa Viktor (23) és Kurucz Miklós (21/9) találataira építő BKG B otthonában.

Bontó KK - BEAC Öregfiúk 70-51
A 23-7-re megnyert első szakasznak, valamint főként Nagyfi L. (21/3), és Villányi Gábor (10) találatainak köszönhetően a Bontó biztosan verte a Judik Béla (18/6)-Sebestyén Tibor (11/9) kettős vezette BEAC Öregfiúk csapatát.

Powear TNT - Kisbojtár 64-47
A nyitó és a záró szakaszban jóval pontosabban játszva nyerte meg leginkább Saáry Csaba (25/9) és Balogh Levente (9) pontjaira támaszkodva a Powear Ludányi Gábor (13) és Kamondi Szilárd (12/12) vezette Kisbojtár elleni rangadót.

BKG DSE Senior A - BKG DSE Senior B 74-34
Dukay G. (29) és Varga Á. (26) ponterős játéka révén simán nyerte a házi ragadót a BKG A csapata, a B-jelű együttesből egyedül Kiss Máté (11/3) jutott 10 pont fölé.

Külker SC - Chemol 86-50
Minden negyedet megnyerve aratott a Spáth Csaba (28)-Tóth Sándor (22/9)-Kecskés Péter (20) trió vezérletével fölényes győzelmet a Külker a Varga Botond (18) és Mokos Dániel (11) találataira építő Chemol ellen.

Chemol - Powear TNT 34-54
A nyitó és a záró etapban a mezőnyből egyedüliként 10 pont fölé jutó Saáry Cs. (18/6), valamint Domián Zsolt (8) vezérletével jóval pontosabban játszva győzött a Powear, hazai részről Mokos D. ás Zádory Tibor volt a legeredményesebb 8-8 ponttal.

Kisbojtár - Unitef Céh 59-44
Dr. Torma P. (11/3) és Csukla A. (9/3) eredményessége révén az Unitef egy félidőn át tudta tartani a lépést a hazaiakkal, de térfélcsere után Mészáros Nándor (22/12) és Bujdosó Dániel (12) vezérletével a Kisbojtár rákényszerítve akaratát a vendég együttesre 15 ponttal győzött.

BEAC Öregfiúk - Külker SC 45-69
A pontjainak több, mint a felét a második etapban szerző hazai együttesből egyedül Németh Árpád (14/12) jutott 10 pont fölé, így a csapatként "több lábon álló", s a mérkőzés többi részében fölényben játszó vendégek Szűcs Sándor (14/3), Kecskés P. (13), Buzás Sándor (11), valamint Spáth Cs. és Tóth S. (10-10) vezérletével simán győztek.

Poewar TNT - BEAC Öregfiúk 81-61
Minden negyedet megnyerve, már szünetig megnyugtató előnyt szerezve győzte le Domián Zs. (25), Balogh L. (17), Balogh Ádám (14/12) és Reizer Ferenc (10/6) ponterősségére alapozva a Poewar a játékot szünet után elsősorban Németh Á. (21/15), valamint Lakits György (14) jóvoltából kiegyenlítetté tevő BEAC Öregfiők együttesét.

Kisbojtár - Chemol 82-43
Végg fölényben játszva győzte le Ludányi B. (25/15), Mészáros N. (16/12), Sebesi Csaba (13/3) és Szabó Gábor (10) vezetésével közel 40 ponttal a Kisbojtár az újfent nagyrészt Varga B. (14) és Mokos D. (11) eredményességére építő Chemol együttesét.

Külker SC - BKG DSE Senior B 94-71
A páratlan negyedekben agy fölényben játszva aratott Kecskés Péter (27), Spáth Csaba (20), Tóth Sándor (14/6) és Misek Csaba (10) vezérletével magabiztos győzelmet a Külker. A BKG B Tóth Krisztián (17/3), Rózsa Viktor (14), Kurucz Miklós (13/9), Stamler Ádám (13/3) és Nagyjános Péter (10) jóvoltából a páros szakaszokban  felnőtt a feladathoz, kiegyenlítetté tette a játékot.

Unitef Céh - Bontó KK 48-66
A 23-10-re megnyert 3. negyednek, valamint a Mogyorósi Gergely (16)-Cziffra Csaba (13/3)-Erős Csaba (12) trió eredményességének köszönhetően tudott közel 20 ponttal nyerni a Bontó az elsősorban Gyurácz-Németh Iván (17) és Nemes Bertalan (12) találataira építő Unitef otthonában.

Chemol - BEAC-Öregfiúk 44-70
A 27-7-re megnyert első negyedre, továbbá elsősorban Németh Árpád (22/6), Kovács Attila (14) és Zilahy Zoltán (10) kosaraira alapozva nyerte biztosan az alsóházi rangadót a BEAC-Öregfiúk együttese a Varga Botond (14) és Zádory Tibor (10) vezette Chemol otthonában.

BKG DSE Senior B - Powear TNT 60-84
A címvédő Powear Domián Zsolt (26), Saáry Csaba (16/9), Nagy Tamás (14/3), Szidonya István (12) és Reizer Ferenc (10) vezérletével az első három negyedben kézben tartva az irányítást aratott magabiztos győzelmet az elsősorban Rózsa V. (23) és Tóth K. (15/3) ponterősségére építő, a záró szakaszt megnyerő BKG B otthonában.

BKG DSE Senior A - Kisbojtár 78-60
A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le a Tasnádi Dávid (17/6)-Szatmári Ákos (16/6)-Szabó Tamás (11) trió vezetésével a BKG A a tartalékosan, mindössze 5 játékossal felálló Bujdosó Dániel (22), Sebesi Csaba (17) és dr. Kamondi Szilárd (16/9) találataira támaszkodó Kisbojtár együttesét.

Unitef Céh - Kisbojtár 85-65
Minden negyedet megnyerve győzte le simán, 20 ponttal Gyurácz-Németh I. (30), Csuka Attila (22/9), valamint dr. Torma Péter és Nemes B. (10-10) eredményes játékával az Unitef az elsősorban Ludányi Balázs (19/3) és Bujdosó D. (15) kosaraiban bízó Kisbojtár csapatát.