Bp. Senior: Menetel a Külker, túlóra után nyert a Powear

Több érdekes találkozót is játszottak az utóbbi hetekben Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban.

Több érdekes találkozót is játszottak az utóbbi hetekben Cziffra Mihály senior Budapest-bajnokságban. A Bontó hátrányból fordított a Kisbojtár ellen, a BEAC-Öregfiúk jó csapat játékkal bravúros győzelmet aratott annak a BKG A-nak az otthonában, amelyet a Powear nagy előnyt "elszórakozva" végül csak hosszabbítás után tudott legyőzni.

Bontó KK - Kisbojtár 61-58
A parádés, 20-5-re megnyert 2. negyedre, valamint Mészáros Nándor (20/6), Bujdosó Dániel (15/3) és Sebesi Csaba (11/9) eredményes játékára építve szünetben 7 ponttal még a vendég Kisbojtár vezetett. Térfélcsere után azonban a hazaiak magukhoz ragadták a játék irányítását, s a záró etapot 12-0-lal kezdve Nagyfi László (23/6), Török Béla (10), valamint Cziffra Csaba és Erős Csaba (9-9) vezérletével a maguk javára fordították a találkozót.

Chemol - BKG DSE Senior A 55-72
A 26-10-re megnyert 2. negyednek, továbbá a remek dobóformát kifogó Dukay Gergely (29/21), Varga Árpád (16) és Tasnádi Dávid (15/6) ponterős játékának köszönhetően győzött a BKG A a Mokos Dániel (17)-Varga Botond (14) kettős vezette Chemol otthonában.

Kisbojtár - Powear TNT 45-64
Az első negyed után 6 ponttal még még a Ludányi Balázs (15/3), Sebesi Csaba (11/6) és Mészáros Nándor (11/3) találataira alapozó hazaiak vezettek. A folytatásban azonban már egyértelműen a címvédő Bontó akarata érvényesült, amely Domián Zsolt (22/3), Balogh Levente (10) és Reizer Ferenc (8) vezérletével végül simán győzött.

Külker SC - Unitef Céh 71-38
Az első félidőben még Gyurácz-Németh Iván (20) és dr. Torma Péter (8/3) jóvoltából az Unitef tudta tartani a lépész a hazaiakkal, de térfélcsere után nagy fölényben játszva fölényes győzelmet aratott a Spáth Csaba (36/9)-Kecskés Péter (21) duó vezette Külker.

Bontó KK - Chemol 71-54
Minden negyedet megnyerve - volt, amelyet 10, s akadt, amelyet egyetlen ponttal - győzte le Nagyfi L. (21/3) és Erős Cs. (8) vezérletével a Bontó a Varga B. (22) és Mokos D. (13) pontjaira támaszkodó Chemol együttesét.

Unitef Céh - Powear TNT 60-79
Az első félidőben még Gyurácz-Németh I. (19), dr. Torma P. (18/3), Csuka Attila (10/6), valamint Nemes Bertalan (9) révén a hazaiak még egyenrangú ellenfelei voltak a Powear csapatának, ám szünet után a vendégek Reizer F. (15/3), Saáry Csaba (14/6), Balogh Ádám (8/6), valamint Zsemle Balázs és Márton Antal (8-8) vezérletével rákényszerítették akaratukat az Unitef csapatára,, s végül simán, közel 20 ponttal nyertek.

Kisbojtár - Külker SC 42-80
Végig fölényben játszva, minden negyedet megnyerve győzött a vártnál jóval simábban a Spáth Cs. (32)-Buzás Sándor (20/12)-Kecskés P. (14) trió vezetésével a Külker a leginkább Szabó Gábor (16) és Mészáros N. (10/6) kosaraira hagyatkozó Kisbojtár otthonában.

BKG DSE Senior A - BEAC Öregfiúk 64-75
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve aratott egységes csapatmunkával, Lakits György (18), Gombkötő Nimród (15), Kovács Attila (13), Judik Béla (11/3) és Sebestyén Tibor (10/3) eredményes játékára alapozva meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a BEAC-Öregfiúk csapata a Dukay G. (20/12)-Tasnádi D. (13/9)-Szabó Tamás (10/6) trió vezette BKG A otthonában.

Powear TNT - BKG DSE Senior A 86-84
A 3. negyed után még 17 ponttal vezetett a csapatként rendkívül egységes, Saáry Cs. (18/12), Domián Zs. (12), Reizer F. és Nagy Tamás (11-11), Balogh Á. (10/6) és Kabai Sándor (10/3) találataira támaszkodó hazai gárda, amely talán azt hitte, "zsebben" a meccs, s a 4. negyedre nagyon "leült" a játéka. A vendégek ezzel szemben Tasnádi D. (22/12), Szatmári Ákos (22/3), valamint Szabó Tamás (14) vezérletével olyannyira magukra találtak, hogy a hajrában át is vették a vezetést, ám Saáry triplájával a hazaiak hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadás utolsó percére még 2 pontos BKG-vezetéssel fordultak a felek, ám a hosszabbítás végjátéka  a hazaiaknak sikerült jobban, így végül Reizer kosarával a Powear nyerte az izgalmas, színvonalas találkozót.

Chemol - Unitef Céh 42-51
Küzdelmes mérkőzésen a 20-10-re megnyert első negyednek, továbbá dr. Torma P. (18/3), Nagy Péter (11) és Katona Sándor (10/3) eredményességének köszönhetően győzött az Unitef a Mokos D. (12)-Zádory Tibor (10) kettős vezette Chemol otthonában.

BKG DSE Senior B - Kisbojtár 54-86
Az első félidőben még Rózsa Viktor (22) és Kurucz Miklós (15/3) jóvoltából a BKG B még tartotta a lépést a vendégekkel, ám szünet után a 31-4-re (!) megnyert 3. szakasszal a Ludányi B. (22/3)-Mészáros N. (21/15)-Bujdosó D. (20/9)-dr. Kamondi Szilárd 11) kvartett vezette Kisbojtár eldöntötte a találkozót a maga javára.