Budapest A: a Student megállította a Budafok A gárdáját

Tovább őrzi vezető pozícióját a mérkőzéseit hol könnyebben, hol nehezebben megnyerő Budai Kardinális a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. Mögötte viszont nagy a "tülekedés", a Ziccer rangadót nyert a Zrínyi A ellen, a Student pedig a Budafok A 8 mérkőzéses győzelmi sorozatát megtörve "fellépett" a képzeletbeli dobogóra - továbbra is sok izgalom várható a csoportban.

Honvéd Zrínyi SE A - Iparterv 91-44

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes győzelmet Kincses B. (18), Gál M. (16/3), Börönte B. (15), Maráz Á. (14/6) és Fejes M. (11) vezérletével a Zrínyi az Iparterv ellen. A vendégektől egyedül Csipán K. (13/3) jutott 10 pont fölé.

A mérkőzés adatai:

Budai Kardinális - Saskacsák MF 66-52

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a szünetben elsősorban Karsai B. (11/3) és Túróczi Cs. (10/3) jóvoltából még 3 pontos előnyben lévő Saskacsák ellen az éllovas Kardinális, de a 29-9-re megnyert 3. etap, valamint Sárosi M. (25/3) és Nagy A. (13/9) eredményessége elég volt a győzelemhez a listavezetőnek.

Piar - Budafok A 54-58

Az első negyedet még 6 ponttal megnyerte a nagyrészt Fazekas M. (20/6) és Bognár Á. (17) ponterős játékára építő Piar, amely egyetlen ponttal még a záró etap előtt is ellenfele előtt járt. A 4. negyed közepén 48-48-ra állt a találkozó, s ekkor egy 9-0-lal a leginkább Károly M. (28/9) és Tari B. (10/3) kosaraira alapozó vendégek eldöntötték a találkozót.

Ziccer KS - Honvéd Zrínyi SE S 84-78

Rangadóhoz méltó, színvonalas találkozón Bandúr Á. (31), Bakk R. (21/3), Polgári B. (11/6) és Tóth M. (10/6) vezérletével a 3. negyed végére fokozatosan ellépve riválisától 10 pont fölötti előnyt szerzett a Ziccer. Ez a 4. negyed közepére közel 20 pontosra nőtt, ám a Börönte B.(26) és Gál M. (22/15) ponterősségében bízó Zrínyi az utolsó pillanatig harcolt, küzdött, és egy nagy, 14-3-as hajrával a végén 6 pontra csökkentette a hátrányát, de fordítani nem volt esélye.

Újpest MT Öregfiúk - Szentendrei KHSE 54-63

A 17-6-ra megnyert 3. negyednek, valamint Laczkó B. (20/15), Grudl-Turi G. (13/6), Horváth V. (12) és Víg B. (11/3) eredményes játékának köszönhetően győzött a Szentendre a Beszédes Gy. (21/69-Halmos Sz. (14/12) kettős vezette újpesti gárda otthonában.

Tüker MSC - Vice KSE 73-76

Érdekes, fordulatos találkozót nyert meg a nyitó etap után 9 ponttal vezető, s elsősorban Szobi M. (30/21), Szabó M. (12/6), Szöllős Sz. (10/3) és Szabó Gy. (9/9) kosaraira alapozó Vice, amelynek a szünetben 2. a 3. negyed végén pedig 4 pontos előnye volt. A záró etapot azonban 15-3-mal kezdve a szakasz közepén 8 ponttal már a csapategységre, azon belül pedig leginkább Molnár T. (15/6), Pucser M. (14/6), Terjéki P. és Molnár P. (13-13) és Tabajdi M. (10/6) eredményességére építő Tüker állt jobban. A nagy roham és a fordítás azonban a jelek szerint túl sokat kivett a hazaiakból, a Vice egy 16-5-ös hajrával a maga javára fordította az összecsapást.

Szentendrei KHSE - Vice KSE 52-47

A 3. negyed után még döntetlenre állt Szentendrén a leginkább Szőllős Sz. (11/3), Szabó Gy. (9/9) és Pozsegovics P. (9/3) találataira támaszkodó Vice, ám a záró etapot 9-1-gyel kezdte a Laczkó B. (15/3)-Pintér Z. (11/9) kettős vezette hazai gárda, amely 8 ponttal elhúzott. Egy 7-0-lal még 1 pontra feljött a Vice, de a végjátékban újított és győzött a Szentendre.

X-Debrecen - Budai Kardinális 58-60

Izgalmas, fordulatos mérkőzésen a szünetben, s még a 3. negyed után is 3 ponttal a Papp M. (18), dr. Urbán A. (14/6) és Hegedűs G. (13) eredményességére építő X-Debrecen vezetett, s minimális előnye még a záró etap közepén is volt, de a hajrában fordított a főként Kovács P. (15) és Hegyi K. (13) pontjaiban bízó Kardinális.

Saskacsák MF - Újpest MT Öregfiúk 43-56

A 21-10-re megnyert első negyednek, valamint jórészt Lippai G. (15), Kotroczó P. (12) és Beszédes Gy. (10/6) kosarainak köszönhetően győzött az Újpest a Takács M. (10/3)-Uzseka D. (10) kettős vezette Saskacsák otthonában.

Honvéd Zrínyi SE A - Malév SC 98-51

Az első negyedben még tartotta a lépést a Malév - amelyből végül egyedül Oláh I. (11) jutott 10 pont fölé - a hazaiakkal, de a második etaptól a jó dobóformát kifogó Gál M. (34/21), valamint Maráz Á. és Tóth B. (15/3-15/3) vezérletével nagy fölénybe került és végül simán nyert a Zrínyi A.

Piar - Tüker MSC 47-53

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a 25-12-vel "behúzott " első 10 perc, valamint T. Canberk (17), Molnár T. (12/9) és Pucser M. (9/6) eredményessége elegendőnek bizonyult a Tüker csapata számára a sikerhez a Fentős B. (13)-Bognár Á.-Fazekas M. (12-12) trió vezette Piar otthonában.

Ziccer KS - Iparterv 84-49

A nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva győzte le Horváth D. (21), Bandúr Á. (19) és Polgári B. (11/6) vezérletével simán a Ziccer a nagyrészt Salamon T. (20/6) és dr. Kisvárdai G. (13/3) kosaraira alapozó Iparterv gárdáját.

Budafok A - Student SE 65-70

A dobogóra hajtó csapatok óriási fordulatokkal tarkított rangadóját nyerte meg a szünetben még 2 ponttal vezető,  a záró szakasz előtt viszont 13 pontos hátrányban lévő Student a parádés 4. negyedének, valamint nagyrészt Selmeczi J. és Finak H. (17/9-17/9) és Bognár K. (14/6) ponterős játéknak köszönhetően az igazán jól Halmos Zs. (14/6), Buró Sz. (12), Herdinánd B. (10/6) és Csányi T. (10) jóvoltából az igazán jól csak a 3. negyedben játszó, tartalékos Budafok A otthonában. A Student ezzel megtörte a budafokiak 8 mérkőzés óta tartó győzelmi sorozatát, és sikerével meg is előzte a tabellán riválisát.