Budapest A: Bajnokként a botlás is "belefért" a Budafok A csapatának

A hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül már megnyerte a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportját a Budafok A gárdája. Az együttes már a legutóbbi bajnokiján is bajnokként léphetett pályára, és a Zrínyi A elleni rangadón tartalékos összetételben lejátszva ugyan kikapott, de ez is "belefért" nekik.

Student SE - Budafok A. 60-75

Három negyed után 4 ponttal még a Vághy Balázs (23/6), valamint Bognár Kristóf és Harangozó Gábor (10/6-10/6) kosaraira alapozó hazai együttes vezetett, ám a Drevenka Dávid (27/9)-Károly Máté (23)-Halmos Zsolt (10) trió a 4. negyedben 30-11-es rohamot vezényelt, így végül 15 ponttal nyert az éllovas.

A mérkőzés adatai:

Szentendrei KHS - Újpest MT Öregfiúk 58-53

Küzdelmes, végig szoros találkozón diadalmaskodott elsősorban Horváth Viktor (23/6) és Horváth Gergely (10) jóvoltából a szentendrei gárda a szentendrei gárda a Beszédes György (16/9), Bodnár András (12/6) és Szondi Bence (10) találataira támaszkodó újpesti legénység ellen.

Budafok A - Tüker MSC Közgáz 65-48

A hullámzó játékot hozó összecsapás 3. negyede után 4 ponttal még a Molnár Tamás (19/3), Tabajdi Márton (9/3) és Jendrics József (9) eredményességére építő vendég együttes állt jobban, de a budafokiak ezúttal Buró Szilárd (17/3), Tiba János (13), valamint Konecsnyi Tamás és Wejwár Dávid (9/9-9/9) vezérletével ismét "lehengerlő" (27-6) 4. negyedet produkálva végül közel 20 ponttal nyertek.

Malév SC -Student SE 96-92
A látványos, kosarakban gazdag, testvéries, 8-8-as elosztásban összesen 16 hárompontos kosarat hozó találkozó szünetében még a Harangozó G. (32/6), Vághy B. (26/12) és Bognár K. (23/6) ponterős játéka révén még a vendég Student volt 8 pontos előnyben. Térfélcsere után pontosabbá vált a légiközlekedési gárda játéka, amely Kincses Dániel (26/6), Sebestyén Zsolt (23/3), Pápai Balázs (20), Bibity Norbert (13/9) és Lehoczky Imre (11/9) jóvoltából a maga javára fordította az összecsapást.

TFSE Senior - Szentendrei KHSE 61-77

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott sokkal jobb, pontosabb játékára, valamint Horváth V. (21/3), Csicskár Dávid (17/3), Laczkó Bálint (16/3) és Jakab Gergely (12) kosaraira alapozva tudott nyerni a Szentendre a Buda Gergely (18/12), Pethő Zoltán (15/6) és Schulek Dávid (12) találataira támaszkodó TF Senior otthonában.

Honvéd Zrínyi SE A - Vice KS 91-53

Minden negyedet megnyerve aratott Gál Márkó (20/12), Maráz Ádám (20/6), Tóth Bertalan (13/9), Kirják Gyárfás (12) és Börönte Bence (10) vezérletével fölényes győzelmet a Zrínyi A, a vendégektől csak Szöllős Szabolcs (14) és Szabó György (11/3) jutott 10 pont fölé.

Tüker MSC Közgáz - Iparterv 64-90

Az első 3 negyedben Szentes Kristóf (21/9), Kovács Ádám (18), Boldog Balázs (16/6), Lukács Dániel (12/3) és Schwarcinger Péter (12) jóvoltából kézben tartva a játék irányítását győzött biztosan az Iparterv a Temiz Canberk (15/9)-Pintér András (12/9)-Molnár T. (12/3) és Pető Dániel (12) kvartett vezette Tüker-Közgáz otthonában.

Diósdi Sasok - Újpest MT Öregfiúk 59-62

Szünetben 5 ponttal még a Szundy Gábor (19), Merl Ferenc (12/6), valamint Kovács Gábor és Karácson Zsolt (10/3-10/3) eredményességére építő hazaiak vezettek, de szünet után, szigorítva védekezésének, valamint leginkább Zsurek Lajos (23/12) és Bodnár A. (12/3) találatainak köszönhetően fordítani tudtak az újpestiek.

Saskacsák MF - Budafok A 63-68

Rangadó jellegű mérkőzésen a szünetben még a Karsai Balázs (15), Ambrus Mátyás (12/6), valamint Uzseka Dániel és May Gábor (11/9-11/9) kosaraira alapozó vendéglátó vezetett. Szünet után azonban a mindössze 5 játékossal felálló bajnokaspiráns védekezését rendezve Károly M. (27/6), Tóth Levente (21/3) és Wejwár Dávid (12/12) vezérletével fordítani tudott.

Malév SC - Honvéd Zrínyi SE A 68-87

A hazaiak Sebestyén Zs. (20), Pápai B. (13), Bibity N. (12/9), Oláh István (12/3) és Zalán János (10) jóvoltából 3 negyeden át tudták tartani a lépést ellenfelükkel, de a záró etapban a Gál M. (29/21)-Maráz Á. (20)-Maráz András-Börönte B. (10-10) kvartett vezette Zrínyi A nagy fölénybe került és végül közel 20 ponttal nyert.

Student SE - Piar 74-89

Szünetben 2 ponttal még a Selmeczi János és Vághy B. (17/9-17/9), dr. Stánicz Péter (13) és Harangozó G. (12/6) eredményességére építő hazai gárda vezetett, de térfélcsere után Fazekas Mihály (17/3), Bognár Áron (15/6), Jeszenkovits Ádám (15), Fentős Bence (14) és Pataki Máté (12) jóvoltából a Piar átvette az irányítást és végül 15 pontos győzelmet aratott.

Szentendrei KHSE - X-Debrecen 61-65

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 8 pontos előnye volt a Grudl-Turi Gábor (13/3)-Csicskár D. (13)-Horváth G. (10) trió vezette szentendrei együttesnek, de a második félidőben elsősorban Hegedűs Gergő (19/6), Papp Mátyás (18), Baranyi Kristóf és Prokaj Bálint (10-10) révén ledolgozta hátrányát az X-Debrecen, így a rendes játékidőben nem született döntés. A hosszabbítást pedig lélektani előnyüket kihasználva "behúzták" a vendégek.

Vice KS - TFSE Senior 64-54

A páratlan negyedekben valamivel jobban, pontosabban játszva győzte le Szabó Gy. (18/12), Szobi Marcell (12/6), Szöllős Sz. (12) és Szabó Mihály (1066) vezérletével a Vice azt a TFSE Seniort, amelyből egyedül a pontok csaknem felét szerző Buda G. (24/3) jutott 10 pont fölé.

Honvéd Zrínyi SE A - Malév SC 98-73

Fejes Ábel (41/3), Börönte B. (22/6) és Maráz Á. (18/3) ponterős játékával egy héten belül másodszor is biztosan győzte le a Zrínyi A az Oláh Ádám (32/3), Sebestyén Zs. (16), Pápai B. (11/3) és Bibity N. (10/6) kosaraira alapozó Malév csapatát.

Honvéd Zrínyi SE A - Student SE 81-84

Színvonalas, fordulatos mérkőzésen jobb hajrájának, valamint Vághy B. (33/6), Harangozó G. (14/3) és dr. Stánicz P. (13) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Student a Gál M. (19/6)-Maráz Á. (16)-Maráz A. (14)-Börönte B. (11) kvartett vezette Zrínyi A otthonában.

Újpest MT Öregfiúk - Piar 50-53

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes találkozón a Fazekas M. (9/6), Bódis László (9/3), valamint Bognár Á. és Fentős B. (9-9) pontjaiban bízó Piar 3 pontot megtartva félidei 10 pont fölötti előnyéből győzte le az elsősorban Beszédes Gy. (13/12) és Szondi B. (9) találataira támaszkodó újpesti együttest.

Budafok A - Malév SC 68-60

Az első negyedet még "elvitte" Sebestyén Zs. (25) és Oláh Á. (14/3) révén a Malév az éllovas otthonából, ám a folytatásban elsősorban Károly M. (32) és Tari Balázs (11) jóvoltából a Budafok átvette az irányítást, és ha nem is könnyen, de ellenfele fölé kerekedett.

Iparterv - Saskacsák MF 36-41

Küzdelmes, "védekezős" mérkőzésen a 3. negyed után még döntetlenre állt az elsősorban Iványi Kristóf (14/9) és Kovács Á. (8/3) eredményességére építő Iparterv és a Széles István (15/6)-Oláh Bence (13) kettős vezette Saskacsák. A záró etapot aztán a vendégek bírták jobban, azt 10-5-re nyerve 5 ponttal győztek.

TFSE Senior - Diósdi Sasok 113-82

Az előző összecsapással ellentétben ez a találkozó - amelynek első negyedét még megnyerték a Szundy Gábor (26), Kovács I. Gábor (20/12) és Kovács II Gábor, valamint Merl F. (16/6-16/6) jóvoltából a vendégek - valóságos kosáresőt hozott. A 2. negyedtől a TFSE Senior együttes átvette az irányítást és Buda G. (28/3), Pethő Zoltán (23/9). Borda Szabolcs (20), Sótonyi Péter (17/9) és Bánfalvi István (15/15) ponterős játékával fölényes győzelmet aratott.

Szentendrei KHSE - Tüker MSC Közgáz 73-63

A 19-10-re megnyert 2. negyednek, valamint Horváth G. (23), Grudl-Turi G. (20/6), Horváth V. és Laczkó Krisztián (12-12) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Szentendre a Jendrics J. (22)-Pucser Márton (17/9)-Molnár T. (13/9) trió vezette Közgázt.

Iparterv - Malév SC 85-77

A 24-15-re megnyert 3. negyedre, valamint Szentes K. (20/6), Cserkúti Áron (19/3), Kovács Á. (15) és Schwarcinger P. (13/3) kosaraira alapozva győzte le az Iparterv a Sebestyén Zs. (24), Pápai B. (16), Oláh Á. (14/9) és Bibity N. (11/9) eredményességére építő Malévot.

X-Debrecen - Vice KS 61-55

Egészen a végjátékig tudta Sterbinszky Tamás (17/3) és Szöllős Sz. (9/3) vezetésével tartani a lépést a Vice a vendéglátókkal, ám az utolsó 2 percben egy 8-2-vel ellenfele fölé kerekedett a Sveda Tamás (17/12)-Hegedűs G. (16/9)-Süveges Zalán (10) trió vezette X-Debrecen.

Budafok A - Saskacsák MF 74-68

Károly M. (19/6), Tóth L. (16/6) és Halmos Zs. (14/9) ponterős játékával az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzte le a Budafok A a mérkőzést az Igaz Bálint (23/6), valamint Sándor Péter és Uzseka Dániel (13-13) és Széles I. (12/6) kosaraira alapozva záró szakaszban szorossá tevő Saskacsák csapatát. Ezzel a sikerével a Budafok A bebiztosította bajnoki címét.

Piar - TFSE Senior 103-64

Hiába adta a mezőny két messze legeredményesebb játékosát Pethő Z. (27/9) és Buda G. (25/12) személyében a vendég együttes, a Piar egységes csapatmunkával, minden negyedet megnyerve, a 2. etapban nyomasztó fölényben játszva Bognár Á (16), Jani Márton (14), Bártfai Benedek (13/3), Fazekas M. (13) és Jeszenkovits Á. (12) vezérletével közel 40 ponttal nyert.

Honvéd Zrínyi SE A - Budafok A 82-68

A 27-12-re megnyert 2. negyedre, valamint Gál M. (24/9), Maráz Á. (17/3) és Fejes M. (14) eredményes játékára építve "kapta el" a rangadón a Zrínyi a már bajnokként erősen tartalékos összetételben pályára ,lépve a Halmos Zs. (17/6)-Tari B. (149-Tiba J. (12) trió vezette Budafok A csapatát.

Újpest MT Öregfiúk - Vice KS 62-83

A két középső negyedben nagy fölényben játszva győzte le Besenczki Benjámin (20/12), Szabó Mihály (16/9), valamint Sterbinszky T. és Szöllős Sz. (15/9-15/9) ponterős játékával biztosan a Vice a Bodnár A. (21/3), Halmos Szabolcs (12) és Beszédes Gy. (11/3) találataira támaszkodó újpesti együttest.

Diósdi Sasok - X-Debrecen 55-59

Küzdelmes mérkőzésen szünetben 8, a 3. negyed után pedig még 4 ponttal a Szundy G. (21/3)-Karácson Zs. (16/3)-Merl F. (11/6) trió vezette hazai gárda állt jobban, de a Vámosi Boldizsár (22/3), Sveda T. (13/3) és Papp M. (11) kosaraira alapozó X-Debrecen izgalmas hajrában fordítani tudott.

Saskacsák MF - Szentendrei KHSE 56-63

A 17-6-ra megnyert 1. negyednek, valamint Horváth G. (18), Laczkó B. (12/6), Horváth V. (11) és Grudl-T. G. (9/6) kosarainak köszönhetően győzött a Szentendre az Uzseka D. (33/3)-Sándor P. (10) kettős vezette Saskacsák otthonában.