Budapest A: hármas versenyfutás

Három csapat, a Student, a Zrínyi A és az E5vös NGRK együttese a hajrára ellépett a mezőnytől a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. A bajnoki cím és az érmes helyezések sorsa várhatóan e három csapat között dől majd el. A jelenlegi éllovas Student gárdájának és a Zrínyi A csapatának 2-2, az E5vösnek pedig 3 veresége van, az éllovas triót követő Újpest MT Öregfiúk már 6 vereséget számlál.

Vice KSE - Eldorádó 56-48

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 19 ponttal vezetett az a vendég Eldorádó, amelyből végül egyedül Rósa L. (14/12) ért el kétszámjegyű pontot. A 3. negyedben csak 2 ponttal csökkentette a hátrányát a hazai gárda, ám a 25-0-ra (!) megnyert záró szakasznak, továbbá nagyrészt Szőllős Sz. (14), Szabó Gy. (13/9), Hartai Z. (10/6) és Szabó M. (9/9) kosarainak köszönhetően fordított és nyert a Vice.

A mérkőzés adatai:

Szentendrei KHSE - Honvéd Zrínyi SE A 62-65

A katonacsapatok csatáját a 23-11-es első negyedbeli "hadmozdulatára", továbbá Gál M. (23/18) és Börönte B. (14) ponterősségére építve nyerte meg a Zrínyi A a Grudl-Turi G. (26/12)-Németh K. (24/18)-Jakab G. (10) trió vezette szentendreiek otthonában.

Saskacsák MF - Budafok A 55-65

A hazaiak Ambrus M. (15/9) és Széles I. (13/9) vezérletével a 4. negyed derekáig tartották a lépést a budafokiakkal, ám a nagyrészt Halmos Zs. (28/15) és Buró Sz. (12) eredményességére építő vendégek ekkor egy 17-3-mal eldöntötték a találkozót.

Piar - E5vös NGRK 51-76

A 31-9-ra megnyert 3. negyedre, továbbá elsősorban Kerényi D. (27). Brandt B. (21/9) és Iklódi Zs. (12) kosaraira alapozva győzött biztosan az E5vös a Fentős B. (14)-Pataki M. (10) kettős vezette Piar otthonában.

Ziccer KS - Student SE 79-89

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá leginkább Csomor P. (27/12), Asszú Á. (16), Bognár K. (12/3) és dr, Stánicz P. (12) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg a kosarakban gazdag találkozót a Student a főként Bandúr Á. (24), Polgári B. (19/9), Enzsől Á. (10/6) és Tamaskovics D. (10) találataira támaszkodó Ziccer otthonában.

Újpest MT Öregfiúk - Iparterv 71-48

Az első 3 negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre játszva győzte le biztosan Lippai G. (26/12) és Szondi B. (21) ponterős játékával biztosan az újpesti együttes a főként Juhász B. (15/15) és dr. Kisvárdai G. (11/6) pontjaiban bízó Iparterv csapatát.

Budafok A - Malév SC 84-56

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Halmos Zs. (27/12), Zombori V. (17/9), Tari B. (16/6) és Buró Sz. (10) jóvoltából simán a Budafok a Kádár-Nagy I. (20/15)-Bicskei D. (11/9) kettős vezette Malévot.

Budapest A csoport: Hármas versenyfutás

A fölöttébb izgalmasnak ígérkező bajnoki hajrában három együttes, a Student, a Zrínyi A és az E5vös NGRK gárdája ellépett a mezőnytől, és várhatóan majd közöttük dől el a bajnoki cím sorsa

Iparterv - Vice KSE 52-78

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésének, továbbá nagyrészt Papp A. (25), Szőllős Sz. (23/15) és Szabó M. (9/9) kosarainak köszönhetően aratott magabiztos győzelmet  Vice az újfent a Juhász B. (23/18)-dr. Kisvárdai G. (11/3) kettős vezette Iparterv otthonában.

E8vös NGRK - Szentendrei KHSE 71-64

Csupán egyetlen negyedet nyert meg az E5vös, de a 25-13-mal "behúzott" 3. negyed, valamint Iklódi Zs. (13), Kerényi D. (12), Brandt B. (11/3) és Koncsár B. (11) eredményessége elég volt neki a sikerhez a Grudl-Turi G. (25/18), Kovács Á. (17/12), Horváth G. (12) és Jakab G. (10) találataira támaszkodó szentendreiek ellen.

Eldorádó - Ziccer KS 43-60

Az első félidőben a hazaiak - akiktől a két legeredményesebb játékos Graf M. és Sütő K. volt 8-8 ponttal - még tartották a lépést ellenfelükkel, de szünet után a Ziccer Bandúr Á. (14), Polgári B. (13/6) és Tamaskovics D. (12) vezérletével rákényszerítette akaratát az Eldorádóra és végül közel 20 ponttal nyert. Abban, hogy ilyen, nagyobb különbségű vereséget szenvedett az Eldorádó, abban az igen gyenge (1/11) büntetőzése is közrejátszott.

Student SE - Honvéd Zrínyi SE A 72-53

Az első negyedet még 4 ponttal "elvitte" az elsősorban Börönte B. és Maráz Á. (11-11) eredményességére építő Zrínyi A., de a folytatásban leginkább Csomor P. (15/6), Vághy B. (12/12) és Asszú Á. (11) jóvoltából a Student átvette az irányítást és biztosan győzött.

Saskacsák MF - Újpest MT Öregfiúk 41-64

Három negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva győzte le Lippai G. (36/15) és Szondi B. (11) kosaraira alapozva biztosan az újpesti együttes a Turóczi Cs. (12)-Uzseka D. (11/3) kettős vezette Saskacsák csapatát.

Ziccer KS - Iparterv 97-47

Minden negyedet megnyerve győzte le Bandúr Á. (19/3), Megyesi M. (17). Ghyczy D. (16/6), Polgári B. (14/12), Tóth M. (11) és Horváth D. (10) vezérletével fölényesen a Ziccer a nagyrészt Juhász B. (20/18) és Kisvárdai G. (13/6) pontjaiban bízó Iparterv csapatát.

Tüker MSC - Piar 69-48

A szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésének, továbbá nagyrészt Szemenyei L. (16/12), Molnár T. (14/6),  Pucser M. (14/3) és Molnár P. (10) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a Tüker a Piar együttesét. A vendégektől egyedül Szokody M. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

A Szentendrei KHSE - Budafok A mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték

Malév SC - Tüker MSC 54-68

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást diadalmaskodott Szemenyei L. (17/12), Pucser M. (15/9) és Szilágyi Á. (15/3) ponterős játékával a Tüker a Tóth B. (22/6)-Zalán J. (10/6) kettős vezette Malév otthonában.

Vice KSE - Saskacsák MF 53-54

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg jobb hajrájára, továbbá elsősorban Széles I. (19/15) és Uzseka D. (11) eredményességére építve a Saskacsák a leginkább Szőllős Sz. (15/12) és Hartai Z. (14/6) találataira támaszkodó Vice otthonában.

Szentendrei KHSE - Tüker MSC 52-64

A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékára, valamint a vendégektől egyedüliként kétszámjegyű pontot "termelő", a mezőny messze legeredményesebb játékosának bizonyuló Szilágyi Á. (23/6) kosaraira alapozva győzött a Tüker a leginkább Kovács Á. (13) és Pintér Z. (12/12) pontjaiban bízó Szentendre otthonában.

Piar - Malév SC 74-65

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a hazai gárda, de a 26-7-re "behúzott" 3. etap, valamint elsősorban Fazekas M. (24) és Van der Meer Á. (16/9) ponterős játéka elegendőnek bizonyult a sikerhez a Tóth B. (22)-Zalán J. (10/6) kettős vezette Malév ellen.

Honvéd Zrínyi SE A - Eldorádó 81-60

Minden negyedet megnyerve győzte le Major Á. (24/12), Tóth B. (21/9) és Kincses B. (14) vezérletével a Zrínyi A a nagyrészt Bakondi J. (15/6), Graf M. (15) és Papp A. (11/9) kosaraira alapozó Eldorádó csapatát.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!