Budapest A: Hibátlan "Harcosok"

Már csak az Ultimate Warriors csapata veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Azok után, hogy a Sberbank Rockers Kerék együttese meglepő vereséget szenvedett a középcsapatnak számító Saskacsák együttesétől, már csak az Ultimate Warriors csapata veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. A Kerék mellett a Honvéd Zrínyi SE is "üldözi" a Harcosokat, mindkét üldöző 100 pont fölé jutott a közelmúltban az egyik összecsapásán.

Szentendrei Kinizsi - Centi Eötvös 70-53
A 3. negyedet leszámítva a Szentendre Dzsida Tamás (24/3), Laczkó Bálint (20/3), Grudl-Turi Gábor (14) és Horváth Gergely (10) vezérletével kézben tartva a játék irányítását győzte le a Horváth Dávid (12)-Herdinánd Balázs (11/9) kettős vezette Centii Eötvös csapatát.

Bp. Honvéd Monsters - Malév SC 72-60
A 24-14-re megnyert 3. negyednek, valamint elsősorban Fenyődi Szabolcs (17/9) és Szőke Tamás (12/6) eredményességének köszönhetően győzték le a Honvéd "szörnyei" a Pápai Balázs (19/3)-Bibity Norbert (13/9)-Sebestyén Zsolt (10) trió vezette Malévot.

Közgáz - Diósdi Sasok 74-73
Mindkét fél részéről jókora hullámvölgyekkel, valamint remek periódusokkal tarkított meccset nyert meg hosszabbítás után Molnár Tamás (20/9), Pucser Márton (13/9) és Molnár Péter (10) vezérletével a Közgáz a nagyrészt Merl Ferenc (28/18), Szundy Gábor (21/3) és Kurunczi Márk (11) pontjaira támaszkodó diósdiak ellen.

Budai XI. Öregfiúk - Hajós Alfréd DSE 84-92
A 31-19-re megnyert 2. negyed mellett Harangozó Gábor (37/12), Vághy Balázs (24/9) és Pénzes Norbert (23/3) ponterős játékára építve győzött a Hajós DSE egy kosarakban gazdag, látványos találkozón a Jünkling Ákos (24/12)-Menyhárt Miklós (24/3)-Beszédes György (10/3) trió vezette Budai Öregfiúk otthonában.

Saskacsák MF - Ultimate Warriors 42-64
A hazaiak Kelemen Balázs (10) és Lovró József (9) vezérletével a 3. etap végéig tartották a lépést a "Harcosokkal", ám a záró etapban "hengerelve" végül 20 pontnál nagyobb különbségű simának látszó győzelmet aratott az Antal Dávid (16/3)-Hadházi Balázs (16)-Bihari Levente (12/6)-Lengyel Dávid (12/6) kvartett vezette Ultimate Warriors.

Malév SC - VICE KS 61-75
Szünetig csaknem 20 pontos előnyt szerezve győzött Szőllős Szabolcs (18/6), Pintér Zsolt (14) Szobi Marcell (13/9) és Vargha Zoltán (11) vezérletével a VICE az Oláh István (16/3)-Kincses Dániel (11)-Pápai B. (10/3) trió vezette Malév otthonában.

Ultimate Warriors - Honvéd Monsters 53-43
A várakozásnak megfelelően küzdelmes volt a "Harcosok-Szörnyek" ütközet, amelyen a 3. etap végére több, mint 20 pontos előnyt épített Hadházi B. (19) és Bihari L. (15/9) vezérletével a hazai gárda. A záró etapban a Takács Máté (12/3)-Paulovics-Gonda Tibor (11/9) kettős vezette vendégek 10 pontosra "kozmetikázták" vereségüket.

Sberbank Rockers Kerék - Saskacsák MF 58-59
Nagy meglepetés! A 20-12-re megnyert első negyed után úgy tűnt, Schéda Martin (18/3), Kovács Dávid (16) és Dani Zoltán (15/9) vezetésével érvényre juttatja a papírformát a Kerék, amely még a záró etap közepén is győztesnek tűnt. A játékot azonban második etaptól elsősorban Lovró J. (14/3), Kelemen B. (10/3) és Jobbágy Zsolt (10) révén kiegyenlítetté tevő Saskacsák csapata a végjátékban szinte "szárnyalva" egy 7-0-s utolsó 5 perccel a maga javára fordította a találkozót.

Centi Eötvös - Honvéd Zrínyi SE A 59-81
A Fáth Ákos (16/3)-Bohanek Balázs (10/3) kettős vezette hazaiak három negyeden át "masíroztak" együtt, azaz tartották a lépést a katonacsapattal, a záró etapban azonban egyértelműen a vendég együttes akarata érvényesült, amely elsősorban Börönte Bence (26) és Tóth Bertalan (12/3) jóvoltából végül 22 pontos győzelmet aratott.

Budafok A - Szentendrei Kinizsi 50-67
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Laczkó B. (18/6), Csicskár Dávid (13/3), Dzsida T. (13) és Jakab Gergely (12/3) vezérletével a Szentendre a Papp Balázs (13/3)-Jászai Zoltán (12) kettős vezette Budafok otthonában.

Budai XI. Öregfiúk - Centi Eötvös 74-73
Végig szoros, fordulatos találkozón a remek záró etapot nyújtó, az Árva Mátyás (20/18)-Fáth Á. (18/3)-Nagyfi László (11) trió találataira építő vendégek 4 ponttal vezettek másfél perccel a befejezés előtt. A végjáték azonban két jó büntetővel, valamint egy triplával a Beszédes György (15/6)-Menyhárt M. (15)-Jüngling Á. (14/9)-Szondi Bence (10) kvartett vezette hazaiaké volt, akik így minimális különbséggel nyertek. A vendégeknek még volt esélyük, büntetőket dobhattak, de kihagyták azokat.

VICE KS - Ultimate Warriors 34-54
A rangadó 2. negyedétől összesen 16 ponton tartva a Szabó György (11/9) és Szobi M. (9/6) vezette hazaiakat a Bihari L. (19/12)-Hadházi B. (10)-Lengyel D. (9) trió találataira építő "Harcosok" biztosan nyertek.

Szentendrei Kinizsi - Saskacsák MF 45-51
A két középső etapot összesítve 29-15-re nyerő Saskacsák May Gábor (14) és Karsai Balázs (13) vezérletével tudott győzni Szentendrén. Hazai részről egyedül Laczkó B. (12/9) jutott 10 pont fölé, Grudl-Turi G. 9/3 ponttal zárta a találkozót.

Diósdi Sasok - Malév SC 80-78
Ahogy az első félidő, úgy a 21-21-re végződő 3. etap után is 11 ponttal állt jobban a Szundy G. (27/3)-Merl F. (24/9)-Kurunczi M. (17)-Steigerwald Gábor (10) kvartett vezette hazai alakulatnak. A záró etapban azonban nagyot hajrázott a nagyrészt Bibity N. (22/12), Oláh I. (12/6), Stájer Péter (12/9) és Kincses Dániel (12) kosaraira alapozó Malév, amely a végén 1 pontra megközelítette ellenfelét, de fordítani nem tudott.

Bp. Honvéd Monsters - Sberbank Rockers Kerék 65-83
A két középső etapban helyenként nagy fölényben játszva Schéda Martin (25/6), Mócsai Milán (23) és Mezősi Attila (10/6) vezérletével biztosan győzött a Kerék a Mészáros Márton (15), Paulovics-Gonda T. (12/12), Takács M. (12/3), Győri-Dani Lajos (10/3) és Szőke T. (9/9) pontjaira építő "Szörnyek" otthonában.

Honvéd Zrínyi SE A - Budafok A 117-51
Gecse Zoltán (13), valamint Bán-Sellei Csanád (9/6) és Sára Attila (9) vezetésével a vendég budafokiak csupán a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz és a hazaiakhoz, így a katonacsapat Maráz András (22), Gál Márkó (15/9), Kirják Gyárfás (15), valamint Börönte B. és Janositz Ervin (12-12) vezérletével könnyed, fölényes győzelmet aratott.

Budai XI. Öregfiúk - Szentendrei Kinizsi 55-63
A kiegyenlített első félidő után a 20-11-re megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Horváth G. (18), Dzsida T. (15/6) és Grudl-Turi G. (10/6) eredményes játékának köszönhetően tudtak nyerni a szentendreiek a Menyhárt M. (25/6)-Szondi B. (15)-Varga Domonkos (10) trió vezette, ezúttal erősen tartalékos Budai XI. Öregfiúk
együttesének otthonában.

Ultimate Warriors - Diósdi Sasok 69-59
A kiegyenlített első félidő után a másodikban pontosabban játszva győzte le elsősorban Lengyel D. (17/9), Hadházi B. (17) és Antal D. (13) jóvoltából a Warriors a Szundy G. (29/6), Merl F. (12/6) és Steigerwald G. (10) találataira támaszkodó Diósdot.

Sberbank Rockers Kerék - VICE KSE 106-88
A látványos, kosarakban roppant gazdag, összesen 24 hárompontos kosarat hozó összecsapás első negyede után még a Szabó Gy. (23/21), Szobi M. (25/15), Vargha Z. (18/3) és Szőllős Sz. (13/9) vezette vendégeknél volt az előny, méghozzá 6 pontos. A folytatásban átvették az irányítást a hazaiak, s az igen hatékony két középső negyedüknek, valamint Mócsai M. (26), Dani Z. (23/9), Schéda M. (20/6) és Filotás Gergely (20) ponterős játékának köszönhetően végül biztosan győztek.