Budapest A: Hosszabbításos alsóházi rangadó

Hosszabbítás után győzte le a Tüker MSC Közgáz a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjának alsóházi rangadóján a Malév együttesét. Az élmezőnybe tartozó csapatok rangadóján az X-Debrecen legyőzte a megfogyatkozó, és megtorpanó Saskacsák csapatát. "Nyomul" előre a Saskacsák erősen tartalékos alakulatát fölényesen legyőző Studen, valamint az Iparterv gárdája.

Malév SC - X-Debrecen 67-94

Minden negyedet megnyerve aratott Hegedűs Gergő (24), Vámosi Boldizsár (21), Prokaj Bálint (20), Baranyi Kristóf (11) és Valner Kristóf (9/9) eredményességére építve az X-Debrecen az Oláh Ádám (20/6), Bibity Norbert (17/6) és Oláh István (15/3) ponterős játékárba bízó Malév otthonában.

A mérkőzés adatai:

Budafok A - Újpest MT Öregfiúk 53-45

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 7 ponttal még az elsősorban Zsurek Lajos (11/3) és Kapusi László (10/3) találataira támaszkodó hazai gárda állt jobban, de a második félidőre feljavultak a budafokiak, akik Zombori Valér (11/3) és Tiba János (10) vezérletével fordítottak, és megnyerték a találkozót.

Vice KS - Student SE 47-79

Minden negyedet megnyerve aratott Selmeczi János (19/9), Vághy Balázs (16/6), dr. Stánicz Péter (13/3) és Bognár Kristóf (10/3) vezérletével a Student annak a Vice-nek az otthonában, amelyből egyedül Szőllős Szabolcs (16/6) jutott 10 pont fölé.

X-Debrecen - Saskacsák MF 56-52

Nagy küzdelmet hozott a két veretlen együttes rangadója, s a végig szoros találkozót elsősorban Hegedűs G. (19/3) és Vámosi B. (13) jóvoltából nyerte meg a találkozó nagy részében vezető X-Debrecen a nagyrészt Oláh Bence (20/3) és Paulovics-Gonda Tibor (9/3) találataira támaszkodó Saskacsák csapata ellen.

Tüker MSC Közgáz - Malév SC 74-73

Az első félidő hullámzó játéka, és a végig szoros második félidő után nem jutottak döntésre a felek, így jött a hosszabbítás, amelyben a Molnár Tamás (21/9)-Terjéki Péter (13)-Kránicz Péter (11/6)-Jendrics József (11) kvartett vezette, csapatként "több lábon álló" hazai gárda egyetlen ponttal jobbnak bizonyult a nagyrészt Oláh Á. (24/6) és Oláh I. (23/12) ponterősségére építő Malévnál.

Szentendrei KHSE - Piar 45-41

A 16-3-ra megnyert 3. negyednek és jórészt Laczkó Bálint (16/3) és Dzsida Tamás (9/3) kosarainak köszönhetően győzték le a hazaiak az időnként eléggé egyemberes alakulat benyomását keltő, Kotschy Balázs (20/6) vezérletével nagyot hajrázó Piar együttesét.

Student SE - Saskacsák MF 74-26

Minden negyedet megnyerve aratott Vághy B. (24/6), Harangozó Gábor (17/3), Selmeczi J. (15/9) és dr. Kondor Bence (10) vezérletével a Student az erősen tartalékos összetételben a feladathoz és ellenfeléhez csak a 3. negyedben felnövő Saskacsák ellen. A vendégek legeredményesebb játékosa Széles István volt 7/3 ponttal.

Vice KS - Diósdi Sasok 70-74

Színvonalas, fordulatos találkozót nyert meg Merl Ferenc (22/12), Karácson Zsolt (20/3) és Tímár Dávid (14) eredményességére építve a Diósd a remek dobóformát kifogó Szőllős Sz. (30/24), valamint Sterbinszky Tamás (15/3) és Szbi Marcell (14/3) ponterős játékára alapozó Vice otthonában.

X-Debrecen - Honvéd Zrínyi SE A 82-62

A két középső negyedben egyértelműen dominálva győzte le Vámosi B. (23/6). Baranyi K. (17). Hegedűs G. (16/6) és Papp Mátyás (12) vezérletével az X-Debrecen a Gál Márkó (18/3)-Maráz Ádám-Börönte Bence (14-14) trió vezette Zrínyi A csapatát.

Piar - Vice KS 62-56

Az első negyedet 1 ponttal még "elvitte" a nagyrészt Szőllős Sz. (19/9), Szobi M. (14) és Szabó György (13/9) kosaraira alapozó vendég Vice, de a második etaptól valamivel pontosabban játszó Piar elsősorban Kotschy B. (13/3), Bódi László (12) és Fentős Bence (9) jóvoltából úgy kerekedett ellenfele fölé, hogy 9 játékosa is eredményes volt.

Újpest MT Öregfiúk - Szentendrei KHSE 65-58

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig Horváth Gergely (20/3), Laczkó B. (15/3) és Grudl-Turi Gábor (12/3) találataira támaszkodva szünetig tetemes, 18 pontos előnyt szereztek a vendég szentendreiek, ám egy parádés 3. negyeddel a Zsurek L. (19/6), Beszédes György (18/15), Menyhárt Miklós (13/3) és Perczel Zoltán (11) révén a hazaiak ledolgozták hátrányukat, majd az izgalmas 4. negyed végén a vendégek örülhettek.

TFSE Senior - Iparterv 66-91

Az első 3 negyedben Iványi Kristóf (20), Cserkuti Áron (19/6), Kovács Ádám (19), Szentes Kristóf (14/6) és Lukács Dániel (11/9) vezérletével nagy fölényben játszva aratott magabiztos győzelmet az Iparterv a Pethő Zoltán (24/9), Buda Gergely (14) és Borda Szabolcs (10) eredményességére építő TF Senior otthonában.