Budapest A: "rezgett a léc", de az újonc Budai Kardinális lett a bajnok

Izgalmasan alakult a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjának végjátéka. A bajnoki hajrában az éllovas Budai Kardinális hosszabbítás után kikapott a dobogóra hajtó, ám arról végül lemaradó Student csapatától, majd a középmezőnyt vezető Szentendre ellen is alaposan "megszenvedett-" a sikerért, így végül az előző évadban, még a B-csoportban szereplő gárda óriási bravúrt bemutatva végül egy osztállyal feljebb bajnok lett. Az ezüstérmet a Budafok A a bronzot pedig a Zrínyi A csapata érdemelte ki.

Budafok A - Honvéd Zrínyi SE A 67-61

A dobogós helyekért küzdő csapatok végig szoros, kiélezett rangadóján 3 negyed után még a Gál M. (13/9). Maráz Á. (13/3) és Kincses B. (10) eredményességére építő Zrínyi A állt jobban, á, a jobb hajrájának, valamint elsősorban Károly M. (22/3) és Tóth L. (11) kosarainak, no meg annak köszönhetően, hogy 10 játékosa is pontot szerzett, végül a Budafok nyert.

A mérkőzés adatai:

Malév SC - Saskacsák MF 71-38

A "légi csatában" a vendégek - akiktől egyedül Túróczi Cs. (13/3) jutott 10 pont fölé - az első negyedben még tartották a lépést a Malévval, ám a 2. etaptól már egyértelműen az Oláh I. (14/9)-Molnár A. (12) kettős vezette hazai gárda akarata érvényesült.

Vice KSE - Ziccer KS 69-63

Hullámzó, fordulatos mérkőzést nyert meg a jobb páros negyedeire, valamint elsősorban Szabó Gy. (23/15), Szobi M. (15/9) és Szabó M. (10/9) tripláira alapozva a Vice a főként Polgári B. (16/12) és Pintér Z. (16) ponterősségében bízó Ziccer ellen.

Honvéd Zrínyi SE A - Budafok A 63-74

A két nappal korábbi rangadó visszavágóját is a Budafok nyerte, méghozzá a két középső szakaszban nyújtott egyértelműen jobb, pontosabb játéka, valamint leginkább Károly M. (26/12). Halmos Zs. (17/6) és Buró Sz. (10/3) révén. A Zrínyi A együtteséből ezúttal egyedül Tóth B. (13/9) jutott 10 pont fölé.

Szentendrei KHSE - Student SE 67-59

A páratlan negyedekben mutatott hatékonyabb, pontosabb játékának,  valamint nagyrészt Horváth G. (18). Jakab G. (15/3), Laczkó B. (10/6) és Horváth V. (10) kosarainak köszönhetően győzte le a Szentendre a leginkább Finak H. (15/6), dr. Stánicz P. (14/6) és Bognár K. (10/6) pontjaiban bízó Student csapatát.

Saskacsák MF - X-Debrecen 34-67

Minden negyedet megnyerve győzte le dr. Urbán A. (21/12). Sveda T. (13/3) és Kondé B. (12/6) vezérletével biztosan az X-Debrecen a Saskacsák csapatát. Hazai részről egyedül Karsai K. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

A Piar - Iparterv összecsapást 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Újpest MT Öregfiúk - Malév SC 78-69

A páratlan negyedekben Beszédes Gy. (16/9), Szondi B. (15), Halmos Sz. (12/3) és Lippai G. (11/3) jóvoltából fölényben játszva győztek az újpestiek a páros szakaszokban az Oláh I. (17/3)-Sebestyén Zs. (13) kettős  vezette Malévet.

Tüker MSC Budai Kardinális 68-74

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig kerek 20 pontos előnyt szerzett Pucser M. (16/9). Molnár P. (13), Pintér A. (12/12). Sziroczák R. (12) és Molnár T. (10/6) vezérletével a Tüker. Szünet után nagyon "összekapta" magát a tetemes hátrányban lévő éllovas, amely főként Tuba Z.  (16/6), Nagy A. (13/9), Pintér Cs. (11) és Schwarczinger Cs. (10) kosaraira alapozva a maga javára fordította a találkozót.

Budai Kardinális - Student SE 70-72

A végig szoros rangadón jobbára a Finak H. (14), Fuchs M. (13/3), Bognár K. (10/6) és dr. Kondor B. (10) eredményességére építő Student vezetett Kovács P. (14/3) és Pintér Cs. (11/3) találataira támaszkodó a listavezető Kardinális otthonában. A rendes játékidő végén Kovács triplájával  egalizált az elsősorban éllovas, ám nem tudta kihasználni a lélektani előnyt. A "túlóra" 4-0-s Student rohammal indult, és a vendégek nagy izgalmak közepette már nem adták ki a kezükből a vezetést.

Piar - Honvéd Zrínyi SE A 54-67

A hazaiak Fazekas M. (18/6) és Kotschy B. (12/6) vezérletével a 4. negyed közepéig tartották a lépést a Tóth B. (19/9). Gál M. (15/3)-Kirják Gy. (14) trió vezette Zrínyi A együttesével, ám ekkor a vendégek egy 10-2-vel eldöntötték a maguk javára a találkozót.

Iparterv - Szentendrei KHSE 44-53

Hiába adta dr. Kisvárdai G. (20/6) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát a hazai gárda, az Iparterv együtteséből más nem jutott 7 pont fölé, így a csapatként több lábon álló szentendreiek Jakab G. (18), Horváth V. (17/3) és Laczkó B. (10/6) jóvoltából 9 ponttal győztek.

Malév SC - Vice KSE 72-82

A 21-11-re megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Szobi M. (23/15), Szőllős Sz. (22/9) és Pozsegovics P. (10) eredményes játékának köszönhetően tudott nyerni a Vice a Molnár A. (25), Bibity N. (18/18) és Sebestyén Zs. (11) találataira támaszkodó Malév otthonában.

Az Iparterv - Honvéd Zrínyi SE A találkozót 0-20-szal jegyzőkönyvezték

Student SE - Saskacsák MF 60-47

A nyitó negyedet 3 ponttal "elvitte" a Lovró J. (16/3), Széles I. (10/6) és Karsai B. (10) kosaraira alapozó Saskacsák csapata, ám a folytatásban Vághy B. (17/3) és Bognár K. (14/6) vezérletével átvette az irányítást, és végül 13 ponttal nyert a Student.

X-Debrecen - Budafok A 64-57

A szünetig szerzett 10 pontos vezetésére, valamint dr. Urbán A. (19/6), Papp M. (10/3) és Baranyi K. (10) találataira támaszkodva győzte le az X-Debrecen az igazán jól Károly M. (24/6), Halmos Zs. (12) és Tóth L. (10) révén csak a 3. játszó budafokiakat.

Budai Kardinális - Szentendrei KHSE 61-60

A hihetetlen hullámzások tarkította találkozón szünetben 14 ponttal még a Grudl-Turi G. (16/6)-Jakab G. (16)-Horváth V. (13/3) trió vezette szentendrei együttes állt jobban, a záró etap előtt viszont 11 ponttal már a nagyrészt Pintér Cs. (18/6), Nagy A. (15/9) és Kovács P. (14/6) pontjaiban bízó, szédületes, 36-11-es 3. negyedet "repesztő" éllovas Kardinális vezetett. A záró etapban aztán gyakorlatilag "leblokkoltak" a hazaiak, egy 13-0-lal fordított a Szentendre, ám az utolsó szó Pintér triplájával a Kardinális csapatáé volt, amely így minimális különbséggel győzött.

Ziccer KS - Piar 59-56

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a nyitó negyed után 2 ponttal a nagyrészt Bognár Á. (20/6), Fentős B. (14) és Van der Meer Á. (13) kosaraira alapozó vendég Piar, szünetben 5 ponttal viszont már elsősorban Bandúr Á. (16),  Pintér Z. (12) és Bakk R. (10) jóvoltából a hazai gárda állt jobban. A záró etapnak döntetlen állásról vágtak neki a felek, a végét a hazaiak bírták jobban.

Újpest MT Öregfiúk - Tüker MSC 82-60

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Lippai G. (19/12), Halmos I. (16/6), Beszédes Gy. (10/3), dr. Halmos Gy. (10) és Bori I. (9/9) eredményességének köszönhetően az újpestiek biztosan verték a főként Molnár T. (12/6), Sziroczák R. (12) és Terjéki P. (10) találataira támaszkodó Tüker csapatát.

Budafok A - Iparterv 77-60

A szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyére, valamint leginkább Drevenka D. (15/9), Halmos Zs. (15), Herdinánd B. (13/9) és Nagyfi L. (11) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Budafok a dr. Kisvárdai G. (21)-Orosz A. (11) kettős vezette Iparterv csapatát.

Malév SC - Ziccer KS 74-80

Az első két negyedet szűken megnyerve, a szünet utáni két szakaszt pedig döntetlenre "adva" győzte le Bandúr Á. (23/3), Polgári B. (21/9) és Ghyczy D. (18/6) ponterős játékával a Ziccer az Oláh I. (26/18)-Sebestyén Zs. (22)-Pápai B. (13/6)-Besze Z. (9/9) kvartett vezette Malévot egy látványos, összesen 17 hárompontos kosarat hozó összecsapáson.

Vice KSE - Tüker MSC 47-38

A páros negyedekben nyújtott valamivel jobb pontosabb játékára, valamint Szobi M. (17/9) és Szöllős Sz. (12/3) eredményességére építve győzte le küzdelmes mérkőzésen a Vice a Tüker együttesét, A vendégek legeredményesebb játékosa Tabajdi M. (9/3) volt.

Szentendrei KHSE - Újpest MT Öregfiúk 56-68

A 21-10-re megnyert nyitó negyedre, valamint leginkább Lippai G. (26/9). Szondi B. (16) és Beszédes Gy. (11/9) kosaraira alapozva győzött az Újpest annak a Szentendrének az otthonában, amelyből ezúttal egyedül Horváth G. (18) jutott 10 pont fölé.

X-Debrecen - Student SE 68-75

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 7 ponttal még dr. Urbán A. (19/3), Kondé B. (17/9) és Valner K. (15/15) ponterős játéka révén a hazai együttes vezetett. Térfélcsere után viszont már egyértelműen a Bognár K. (31/12)-Finak H. (12) kettős vezette Student akarata érvényesült, amely már a 3. negyedben fordított és végül 7 ponttal győzött.

Saskacsák MF - Budai Kardinális 48-58

Az első 3 negyedet, ha szűken is, de megnyerve a záró etap előtt Tuba Z. (19/3) és Nagy A. (11/9) vezérletével a záró etap előtt 8 ponttal "ment" a bajnokaspiráns Kardinális, ám az Uzseka D. (16/3)-Széles I. (10/3)-Lovró J. (10) trió vezette hazaiak a záró negyed remek védekezésével a rendes játékidő végén fordítottak, végül az éllovas egy jó büntetővel 40-40-es "tenisz-döntetlenre" mentette a mérkőzést. A ráadás elején a Saskacsák még tartotta a lépést ellenfelével, de a hosszabbítás derekán egy 9-2-vel a Kardinális gárdája eldöntötte a meccset a maga javára.

Piar - Malév SC 71-70

A nyitó negyedben 9 pontos előnyt szerzett a nagyrészt Oláh I. (18/12), Bibity N. (16/12), Pápai B. (14) és Molnár A. (11) kosaraira alapozó Malév, amely sokáig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét. A záró szakasz 8 pontos vendég vezetésről indult, ám a hazaiak, elsősorban Fazekas M. (20/3), Van der Meer Á (11/3) és Urbán B. (10/6) jóvoltából izgalmas végjátékban a maguk javára fordították a találkozót.

Honvéd Zrínyi SE A - Ziccer KS 66-67

Ahogy a szünetben, úgy a 3. negyed után is 8 ponttal vezetett a Polgári B. (13), Ghyczy D. (11/6) és Horváth D. (11) találataira támaszkodó Ziccer. A záró szakaszban Gál M. (21/15), Tóth B. (11) és Kincses B. (10) révén óriási hajrába kezdett a Zrínyi A a büntetőit sorra elrontó vendégek ellen, de végül egyetlen pont megmaradt a Ziccer előnyéből.

Malév SC - Honvéd Zrínyi SE A 74-102

A kosarakban gazdag találkozón a Pápai B. (17/3), Sebestyén Zs. (17), Oláh I. (13/9) és Zalán J. (10/6) kosaraira alapozó a 2. negyedben ugyan felnőttek a feladathoz, ám a páratlan szakaszokban egyértelműen jobban játszó Zrínyi Kincses B. (27/3), Fejes M. (19/3), Börönte B. (17) és Maráz Á. (15/3) ponterős játékával biztosan győzött.

Iparterv - Ziccer KS 44-69

A hazaiak Bogdán P. és dr. Kisvárdai G. (10/3-10/3) vezérletével 3 negyeden át tartották a lépést a Ziccerrel, de a záró etapban a Ghyczy D. (12/6)-Bandúr Á. (11/3)-Horváth D. (11) trió vezette vendégek nagy fölénybe kerültek, és végül 25 ponttal nyertek.

Vice KSE - Szentendrei KHSE 43-50

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg jobb hajrájának, valamint nagyrészt Horváth V. (16/6) és Horváth G. (16) ponterősségének köszönhetően a Szentendre, hazai részről egyedül Szőllős Sz. (16/12) ért el kétszámjegyű pontot.

Student SE - Budafok A 49-52

Ellentétes félidőket hozott a dobogóért lejátszott rangadó, amelynek szünetében 14 ponttal "ment" az elsősorban Drevenka D. (20/12) és Tóth L. (10) eredményességére építő vendég Budafok. Térfélcsere urán alaposan feljavultak a hazaiak, akik leginkább Finak H. (11/3) és Harangozó G. (10/3) jóvoltából a hajrában a vezetést is átvették, de a mérkőzés 5 budafoki ponttal és 3 pontos vendég sikerrel zárult.

Budai Kardinális - S-Debrecen 88-64

A páratlan negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva biztosította be Kovács P. (24/6), Nagy A. (12/6), Schwarczinger Cs. (12) és Pintér Cs. (10) vezérletével bajnoki címét a Kardinális a Hegedűs G. (18/3)-dr. Urbán A. (17)-Kondé B. (1166) trió vezette X-Debrecen ellenében.

Honvéd Zrínyi SE A - X-Debrecen 77-49

Minden negyedet megnyerve győzte le nagyrészt Fejes M. (21/3), Maráz Á. (20/9), Kincses B. (12) és Tóth B. (10/6) kosaraira alapozva simán a Zrínyi A azt az X-Debrecent, amelynek a jelek szerint "sok" volt két nap alatt két dobogós ellen játszani, s amelyből ezúttal csak a mezőny legeredményesebb játékosa, Hegedűs G. (22/3) jutott 10 pont fölé.

Újpest MT Öregfiúk - Saskacsák MF 70-36

A szünetig szerzett közel 30 pontos előnyének, valamint jórészt Lippai G. (20/69, Szondi B- (15), Kovács Zs. (14/3) és Bori I. (10/6) eredményességének köszönhetően verte biztosan az Újpest a Saskacsák csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosai May G. (8/3), valamint Túróczi Cs., Széles I. és Igaz B. voltak 8-8 ponttal.

Tüker MSC - Piar 46-60

Az évad utolsó mérkőzésén a két középső szakaszban elsősorban Fentős B. (18) és Vander Meer Á. (11/3) jóvoltából a Piar rákényszerítve akaratát a Tüker együttesére biztosan győzött. Hazai részről egyedül Pintér A. (12/12) ért el kétszámjegyű pontot.