Budapest A: Szoros meccseket nyerve őrzi vezető helyét a Zrínyi A

Érdekes, izgalmas mérkőzésekkel indult az év a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. Az éllovas Honvéd Zrínyi SE A csapata kétszer is alaposan megszenvedett a győzelemért. Előbb hazai pályán a Ziccer ellen fordított 10 pont fölötti hátrányból felállva, majd a Budafok A otthonában hasonló módon diadalmaskodott - hosszabbítás után. Az éllovas katonacsapatra szorosan "tapad" az E5VÖS NGRK és a Student együttese.

Malév SC - Honvéd Zrínyi SE A 71-86

Az első 3 negyedben irányítva a játékot győzte le Kerényi D. (32), Koncsár B. (21/9) és Szánthó L. (17) ponterős játékával az E5vös a nagyrészt Tóth B. (16/9). Oláh I. (13/9) és Bibity N. (11/9) kosaraira alapozó Malév gárdáját.

A mérkőzés adatai:

Honvéd Zrínyi SE A - Újpest MT Öregfiúk 73-55

A nyitó negyedet simán 23-3-re "elvitte" a listavezető otthonából a nagyrészt Lippai G. (25/9) és Beszédes Gy. (15/6) eredményességére építő újpesti legénység, amely 5 ponttal még a szünetben is vezetett. Térfélcsere után viszont már egyértelműen a csapategységre, azon belül pedig leginkább Gál M. (12), Major Á. és Tóth B. (11/6-11/6), valamint Kincses B. (10) találataira támaszkodó hazai alakulat akarata érvényesült, amely végül biztos, közel 20 pontos győzelmet aratott.

Budafok A - Ziccer KS 68-70

A hullámzó, fordulatos találkozó 1. negyede után a Polgári B. (26/9) és Bandúr Á. (21/6) ponterősségében bízó Ziccer, a záró etap előtt viszont 3-mal már a Halmos Zs. (17/3)-Vízi B. (14/9) kettős vezette vendéglátó Budafok A vezetett. A záró szakaszban aztán új erőre kaptak a vendégek és  izgalmas végjátékban végül ellenfelük fölé kerekedtek.

Malév SC - Iparterv 84-54

Minden negyedet megnyerve győzte le Tóth B. (27/18), Kádár-Nagy I. (15/6) és Zalán J. (14/6) vezérletével simán a Malév a nagyrészt dr. Kisvárdai G. (16/3), Juhász B. (13/9) és Farkas A. (13/3) eredményességére építő Iparterv együttesét.

Vice KSE - Honvéd Zrínyi SE A 65-84

A 22-7-re megnyert első negyednek, továbbá főként Gál M. (17/6), Börönte B. (17). Maráz Á. (14/3), Major Á. (13/3) és Kincses B. (11/3) eredményességének köszönhetően verte biztosan a Zrínyi A. az elsősorban Szőllős Sz. (12/3) és Szabó Gy. (10/6) kosaraira alapozó Vice együttesét.

Szentendrei KHSE - Student SE 60-71

A hazaiak leginkább Kovács Á. (18/3) és Grudl-Turi G. (14/3) révén 3 negyeden át tartották a lépést a Csoma P. (24/12)-Bognár K. (15/3) kettős vezette Student együttesével, ám a záró etap elején "robbantottak és egy 15-5-ös 6 perccel eldöntötték a mérkőzést a maguk javára a vendégek.

Saskacsák MF - Tüker MSC 59-63

Három negyed után 5 ponttal még az elsősorban Uzseka D. (16/6) és Ambrus M. (10/3) pontjaiban bízó hazai együttes vezetett, de a záró etapban nagy hajrával fordított az elsősorban Szilágyi Á. (17/6) és Pucser M. (10/6) kosaraira alapozó Tüker.

Piar - Eldorádó 65-62

A rendkívül hullámzó játékot hozó első félidő után 2 ponttal még a Bakondi J. (18) és Sütő K. (17/3) eredményességére építő vendég Eldorádó vezetett, ám szünet után a leginkább Fazekas M. (14/6), valamint Fentős B. és Szokody M. (10-10) találataira támaszkodó hazaiak fordítottak, és izgalmas végjátékban nyertek.

Ziccer KS - Vice KSE 84-75

A 24-15-re megnyert nyitó negyednek, továbbá Bandúr Á. (25/3). Polgári B. (23/15) és Horváth D. (19) ponterősségének köszönhetően győzte le a Ziccer a Szőllős Sz. (21/15)-Papp A.-Besenczki B. (12-12) trió vezette Vice együttesét.

Újpest MT Öregfiúk - E5VÖS NGRK 66-75

Az ellentétés félidőket hozó összecsapás szünetében Lippai G. (24/15), Szondi B. (18) és Beszédes Gy. (13/9) jóvoltából 9 ponttal még a hazaiak vezettek, de a második félidőben már Kerényi D. (26), Szánthó L. (24), Koncsár B. (14/3) és Iklódi Zs. (11) vezérletével egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, akik fordítottak és nyertek.

E5VÖS NGRK - Vice KSE 61-54

Félidőben 10 ponttal még az a Vice vezetett, amelyből végül csak Szabó Gy. (12/9) jutott 10 pont fölé. A hazaiak azonban a 26-11-re megnyert 3. negyedre, továbbá szinte kizárólag Koncsár B. (22/9). Kerényi D. (20) és Szánthó L. (14/9) eredményességére építve fordítottak és megnyerték a küzdelmes találkozót.

Iparterv - Piar 26-46

A meglehetősen kosárszegény, összesen 72 pontot hozó találkozón minden negyedet megnyerve győzte le Fazekas M. (12/6), és Jeszenkovits Á. (9) vezérletével a Piar az Iparterv együttesét. A hazai csapat legeredményesebb játékosa Orosz A. volt 8/3 ponttal.

Eldorádó - Szentendrei KHSE 66-47

3 negyed után 3 ponttal még azok a vendégek álltak jobban, akiktől egyedül a pontok csaknem felét jegyző Grudl-Turi G. (23/15) ért el kétszámjegyű pontot. A 4. negyedben magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Sütő K. (16)-Rósa L. (13/9), Papp A. (12/6)-Bogár B. (9/9) kvartett vezette Eldorádó, amely végül csaknem 20 ponttal győzött.

Student SE - Budafok A 47-46

Küzdelmes, végig szoros, kiélezett találkozót nyert meg egyetlen ponttal Selmeczi J. (12/6), Csomor P. (12/3) és Bognár K. (11/3) kosaraira alapozva a Student a nagyrészt Szenteleki L. (15/6) és Halmos Zs. (13/9) pontjaiban bízó Budafok ellen.

Saskacsák MF - Malév SC 61-51

A szünetig szerzett 10 pontos előnyének, továbbá jórészt Uzseka D. (16), dr. Fenyődi Sz. (11/3) és Széles I. (10/6) eredményességének köszönhetően nyerte meg a "szárnyas párbajt" a Saskacsák együttese a Malév ellen. A vendégektől egyedül Tóth B. (10/3) ért el kétszámjegyű pontot.

Honvéd Zrínyi SE A - Ziccer KS 70-65

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 12 ponttal még a Bandúr Á. (19)-Horváth D. (12) kettős vezette vendég Ziccer állt jobban, és a záró szakasz előtt is volt még 7 pont előnyük a látogatóknak. Az éllovas Zrínyi A azonban a remek, 24-12-re megnyert záró negyedére, továbbá nagyrészt Maráz Á. (17/3), Gál M. (12/3), Major Á. (11/9) és Börönte B. (11) találataira támaszkodva megfordította és megnyerte a találkozót.

Tüker MSC - Újpest MT Öregfiúk 56-72

Az első negyedet 1 ponttal még a T. Canberk (21/3) és Szilágyi Á. (18/6) ponterősségére építő hazai gárda nyerte, ám a két középső szakaszban Lippai G. (26/3), Zsurek L. (13/9), Beszédes Gy. (11/3) és Szondi B. (11) révén egyértelműen a vendég újpesti alakulat akarata érvényesült, amely végül 16 ponttal győzött.

Budafok A - Honvéd Zrínyi SE A 75-77

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 12 ponttal vezettek Halmos Zs. (25/12), Buró Sz. (11) és Szenteleki L. (10/6) eredményességére építve a hazaiak. Térfélcsere után összeállt az elsősorban Gál M. (23/9) és Börönte B. (12) pontjaiban bízó éllovas Zrínyi A játéka, feljöttek a vendégek és az 5 pontos szerző Major Á. egyetlen triplájával hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadást a lélektani előnyben lévő vendégek 7-2-vel kezdték, de két triplára építve egy 6-1-gyl a ráadás utolsó percében ledolgozta hátrányát a Budafok, de az utolsó szó legeredményesebb játékosának duplájával a vendégeké volt.

Vice KSE - Tüker MSC 59-64

Három negyed után 7 ponttal még a leginkább Szőllős Sz. (16/6) és Besenczki B. (11/3) találataira támaszkodó vendéglátó Vice állt jobban, ám a záró etap egyértelműen a Szilágyi Á. (17/3)-T. Canberk (16)-Pintér A. (11/9) trió vezette vendégeké volt, akik a maguk javára fordították a találkozót.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!