Budapest A-csoport: év elején jó volt "vendégeskedni"

Többnyire vendégsikerekkel indult az év a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában. Az élcsapatok közül idegenben nyert a Budai Kardinális, a Budafok A és a Ziccer csapata is, a Student pedig idei első idegenbeli, majd hazai meccsét is "behúzta".

Szentendrei KHSE - Budai Kardinális 54-60

Három negyedet szűken megnyerve, a harmadikat pedig 15-15-ös tenisz döntetlenre adva nyert az elsősorban Sárosi M. (12/6) és Kovács P. (10) kosaraira alapozva a Budai Kardinális a nagyrészt Grudl-Turi G. (19/6), Laczkó B. (13/9) és Horváth G. (11) pontjaiban bízó szentendrei gárda otthonában.

A mérkőzés adatai:

Saskacsák MF - Student SE 56-61

Az első negyedet 9 ponttal nyerte az elsősorban Karsai B. és Takács G. (13-13) szárnyalva kezdő Saskacsák csapata, de a folytatásban - különösen a páros negyedekben - már inkább a Finak H., (18/12)-Selmeczi J. (11/9)-dr. Stánicz P. (11) trió vezette vendégek akarata érvényesült, akik végül 5 ponttal győztek. A hazai vereségben a gyenge (5/13) büntetőzés is közrejátszott.

Piar - Ziccer KS 70-84

A 27-14-re megnyert első negyednek, valamint leginkább Bakk R. (18/3), Polgári B. (15/9), Bandúr Á. (13/3) és Ghyczy D. (11/9) eredményességének köszönhetően győzte le a Ziccer a nagyrészt Fazekas M. (19/3), Fentős B. (19), Szokody M. (12) és Bártfai B. (10) találataira támaszkodó Piar együttesét.

Tüker MSC - Újpest MT Öregfiúk 51-59

Az első 3 negyedben elsősorban Szondi B. (15) és Beszédes Gy. (11/6) révén kézben tartva a játék irányítását tudott nyerni az újpesti együttes annak a Tükernek az otthonában, amelyből egyedül Terjéki P. (12) jutott 10 pont fölé.

Malév SC - Piar 50-57

Két nappal a Ziccertől elszenvedett veresége után a nyitó és a záró negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint leginkább Fentős B. (14) és Bognár Á. (12) eredményességére építve tudott javítani a Piar, méghozzá az Oláh I. (18/9)-Molnár A. (10) kettős vezette Malév otthonában.

Iparterv - Budafok A. 24-48

Mivel minden negyedben 10 pont alatt tartotta, 48 pont is elég volt a nagyrészt az egész mezőnyből egyedüliként 10 pont fölé jutó Herdinánd B. (20/9) kosaraira alapozó Budafoknak a biztos győzelemhez. Hazai részről dr. Kisvárdai G. (9/3) bizonyult a mezőny legeredményesebb játékosának.

Student SE - X-Debrecen 52-45

A küzdelmes találkozó szünetében 4 ponttal még az a vendégcsapat vezetett, amelyből végül egyedül Hegedűs G. (13) jutott 10 pont fölé. Szünet után a Student a Bognár K. (15/3)-Vághy B., dr. Stánicz P. (10-10) trió vezetésével rákényszerítette akaratát ellenfelére és fölé kerekedett.