Budapest B: a Budai Vasökölé az arany

Bár egy ízben, a Budai Bikák otthonában "rezgett a léc", de nem botlott a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjának hajrájában a Budai Vasököl együttese, így megőrizve minimális előnyét a Ziccer csapata előtt, a "vasöklűeké" lett az arany.

BEAC-Kobak - Albatrosz 68-60

A nyitó etapot még 10 ponttal "elvitte" a Bakk Tamás (27/3) és Simon Péter (17/3) ponterősségében bízó, szinte szárnyaló Albatrosz, ám remek (25-10) második negyedének, valamint leginkább Herdy Zsolt (16/3), Valuska László (16), Medgyesi Péter (15) és Buzás Bálint (11/3) kosarainak köszönhetően a BEAC-Kobak nyerte a találkozót.

A mérkőzés adatai:

Budai Bikák - Budai Vasököl 54-56

Végig szoros, kiélezett rangadót nyert meg Kovács Péter (17) és Nagy Olivér (14/6) vezérletével az elsőszámú bajnokaspiráns Budai Vasököl együttese az elsősorban Bárány Csaba (14/9) és Szilléry János (10) eredményességére építő Bikák otthonában.

Cap City Crew - Gödi SE 55-52

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a Nagy Sándor (21/3), Pfneiszli Csongor (12/12) és Tóth Bence (12/3) kosaraira alapozó hazai együttes, ám a 20-7-tel "behúzott" 3. etap elég volt neki a győzelemhez a leginkább Horváth Csongor (15/3) és Vadon Dániel (11) találataira támaszkodó gödi együttes ellen.

7+SC - Cap City Crew 77-55

Egy nappal a sikere után a Cap City Tóth B. (14/6), Zsigmond András (11/9) és Nagy S. (11/3) jóvoltából az első félidőben még tartotta a lépést a hazaiakkal, de szünet után Nagy Péter (31/15), Herczeg Barnabás (26/3) és Laposa Dávid (14) vezérletével fokozatosan elhúzott, és végül biztosan győzött a 7+.

Törekvés SE - Eldorádó KE 40-47

A két középső negyedben összesen 9 ponton tartva ellenfelét győzte le Rósa László (13) és Sütő Krisztián (11) kosaraira alapozva az Eldorádó azt a Törekvést, amelyből egyedül Timothée Ruet (11/3) jutott 10 pont fölé.

7+SC Törekvés SE 63-65

Szünetben még +7 volt a szinte kizárólag Nagy P. (35/9)-Laposa D. (14)-Herczeg B. (12) trió találataira támaszkodó 7+ javára, ám a 21-12-re megnyert 3. negyednek, valamint Ruboczky György (14/6), Zsoldos Károly (14/3), Kecskeméti Zoltán (13/3), dr. Horváth Ákos (9/9) és dr. Zsoldos Géza (9) eredményességének köszönhetően végül a Törekvés győzött.

Budai Bikák - Ziccer KS 39-57

Az első negyedet egyetlen ponttal még az elsősorban Lakos Tamás (12) és Kovács Balázs (9/3) eredményességére építő hazai gárda nyerte, ám a folyatásban átvette az irányítást a még bajnoki álmokat dédelgető Ziccer, amely Bandúr Ádám (17) és Horváth Dávid (10) vezérletével végül magabiztos, közel 20 pontos győzelmet aratott.

A BEAC-Kobak - Gödi SE találkozót 20-0-s eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Törekvés SE - Budai Vasököl 56-75

A mérkőzés megnyerésével nagy lépést tett bajnoki elsősége bebiztosítása felé a Budai Vasököl gárdája, ám az első negyedben érződött a nyomás a vendégeken, 10 perc után 7 ponttal még a dr. Zsoldos G. ésa T. Ruet (12-12), valamint dr. Sinkovits György (11/9) kosaraira alapozó hazaiak vezettek. A folytatásban átvette az irányítást, és még szünet előtt Schwarczinger Csaba (18/6), Kovács P. (14), Sebestyén Bálint (9/9), Szujó Balázs (9/3) és Sárosi Miklós (9) vezérletével a vezetést is a Budai Vasököl, majd a kiegyenlített 3. etapot követően a záró szakaszban ismét fölényben játszva győzött, és ezzel megnyerte a bajnokságot.

Cap City Crew - Budai Vasököl 39-63

Minden negyedet megnyerve úgy biztosította be bajnoki elsőségét elsősorban Nagy O. (14/6), valamint Kovács P. (9) jóvoltából a Budai Vasököl, hogy mind a 10 pályára lépő játékosa szerzett kosarat a Pfneiszli Cs. (14/12)-Tóth B. (10/3) kettős vezette Cap City otthonában.

Gödi SE - 7+SC 55-70

Nagy P. (32/15), Herczeg B. (16) és Laposa D. (14) kosaraira alapozva minden negyedet megnyerve diadalmaskodott a bajnokság utolsó összecsapásán a 7+ az elsősorban Andó Máté (16) és Alakszai András (11) találataira támaszkodó gödi együttes otthonában.