Budapest B: A Cap City próbál tapadni a két éllovasra

Úgy tűnik, két csapatsora szűkült az  elsőségért folyó versengés a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B csoportjában. A Budai Bikák és a Színyei nagyon ellépett a mezőnytől, a két élgárdával még leginkább az utóbbival szemben a közelmúltban mindkétszer alulmaradó Cap City Crew gárdája próbálja tartani a lépést.

TFSE Senior - Budai Mind1 64-75

A szünetig szerzett 15 pontos vezetésének, továbbá elsősorban Gedei T, (33/21) és Kovács A. (10) kosarainak köszönhetően győzte le a Mind1 a nagyrészt Faragó T. (21/9), Merl F. (16/12) és Buda G. (10) pontjaiban bízó TFSE Senior együttesét.

A mérkőzés adatai:

Bravos - Budai Bikák 66-73

A nyitó negyedet remekül kezdte és 22-9-re nyerte a Zsótér I. (19/12), Bánsági A. (13/6), dr. Lantos B. (13) és Pólik Gy. (12) eredményességére építő Bravos, de a folytatásban átvette az irányítást, szünetig 1 pontra feljött, majd a 2. félidőben fordított a Parkánszki S. (26/9)-Lakos T. (17)-Cséffalvay D. (14/3) trió vezette Budai Bikák együttese.

Budafok B - BEAC Kobak 68-60

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott hatékonyabb játékára, továbbá jórészt Major Á. (24) és Turcsek B. (18/12) ponterősségére alapozva győzte le a Budafok B a Hedry Zs. (25/3) és Buzás B. (20/6) találataira támaszkodó BEAC Kobak gárdáját.

Hyperteam UC Powear TFT - Hobbi SK 63-64

Csupán egyetlen negyedet nyert meg Baricska D. (34/6) és Nagy A. (11) vezérletével a Hobbi, de a 20-9-re "behúzott" 3. etap, valamint a 15-15-ös "tenisz egálra" kihozott záró etap elég volt neki a diadalhoz a szünetben Krasznai T. (20/3), Domián Zs. (13) és Bohár D. (12) jóvoltából a szünetben még 10 pontos előnyben lévő Powear otthonában.

Színyei KC - Cap City Crew 103-81

A dobogós csapatok rangadóján 3 negyed után még döntetlenre állt a Takács G. (39/12)-Nagy S. (19/9)-Pfneiszli Cs. (11/9) trió vezette Cap City, de a záró etap egyértelműen a nagyrészt Gorszkij J. (53/3), Bozsik L. (19/3) és Tőrös B. (12/3) találataira támaszkodó Színyei akarata érvényesült, amely 35-13-as záró etapot produkálva végül biztosnak látszó 22 pontos győzelmet aratott.

Budai Bikák - TFSE Senior 75-54

Szünetben 6 ponttal még a Buda G. (21/6)-Merl F. (11/9) kettős vezette vendég TFSE Senior csapata állt jobban, de a térfélcsere után Parkánszki S. (15/6), Galambos T. (11/6) és Lakos T. (10) jóvoltából átvette az irányítást és biztosan győzött a hazai gárda.

Cap City Crew - Hobbi SK 60-54

Félidőben 4 ponttal még a Baricska D. (16/6), Nagy A. (13) és Péter M. (10) kosaraira alapozó Hobbi vezetett, de szünet után K. Ringhi (29) és Pfneiszli Cs. (19/18) ponterős játékával fordított a Cap City.

BEAC Kobak - Diósdi Sasok KE 50-66

A 22-10-re megnyert nyitó negyednek, továbbá Szundy G. (16/3), Karácson Zs. (15/3), Kovács G. (13/6) és Talabos G. (11/6) eredményességének köszönhetően győzött a Diósd a főként Hedry Zs. (20/9) és Vereczkey L. (12/12) találataira támaszkodó BEAC Kobak otthonában.

Törekvés SE - Hyperteam UC Powear TFT 58-64

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésére, továbbá nagyrészt Krasznai T. (28/6), Domián Zs. (14) és Zsömle B. (10/6) pontjainak köszönhetően győzött a Powear a Ruboczky Gy. (15/6)-Bozsik K., Zsoldos L. (13-13) trió vezette Törekvés otthonában.

Budai Mind1 - Budai Tripladupla 54-48

A 19-12-re megnyert 2. negyedre, továbbá elsősorban Juhász I. (14/3), Zimon P. (11/3) és Deák A. (9/9) kosaraira alapozva nyerte meg a "budai derbit" a Mind1 a főként Papp Á. és Csordás M. (11/9-11/9) találataira támaszkodó Tripladupla ellen.

7+SC - Bravos 61-64

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen az 1. negyed után 10 ponttal még a Nagy P. (19/15)-Herczeg B.- Laposa D-Kurucz G. (13-13) kvartett vezette hazai gárda állt nyerésre, de a szünetben 7 ponttal az elsősorban Munteán A. (17/3), Pólik Gy. (15) és Vári B. (10) pontjaiban bízva parádés, 27-10-es 2. etapot repesztő Bravos vezetett, s a végig szoros, izgalmas 2. félidő után meg is nyerte a találkozót.

Budafok B - Színyei KC 70-81

Alaposan meglepte, és az 1. negyed után parádés támadójátékkal 14 ponttal, 33-19-re vezetett a Major Á. (17), Turcsek B. (15/15), Halász L. (14) és Sulán P. (11/3 p.) eredményességére építő hazai gárda. A folytatásban a Színyei átvette az irányítást, és Gorszkij J. (35), Bozsik L. (14/6) és Jantner L. (13/3) vezérletével a 2. félidőben fordított, és végül 11 ponttal nyert.

Hyperteam UC Powear TFT - BEAC Kobak 50-57

A 16-3-ra megnyert nyitó negyednek, továbbá Hedry Zs. (17/6) és  Tircsi G. (16) ponterősségének köszönhetően győzött a BEAC Kobak a nagyrészt Saáry Cs. (28/15) és Domián Zs. (15/3) pontjaiban bízó Powear otthonában.

Hobbi SK - Budai Mind1 55-50

A küzdelmes mérkőzés 3. negyede előtt 10 pont fölötti előnye volt a Juhász I. (12/9 p.), Zimon P. (11/3) és Kovács A. (10) kosaraira alapozó vendég Mind1, de a Hobbi Baricska D. (25/9), Szabó B. (16/9) és Péter M. (11) jóvoltából egy parádés, 19-3-as 4. negyeddel a maga javára fordította a találkozót.

Cap City Crew - Törekvés SE 60-52

Félidőben 2 ponttal még a Zsoldos K. (15/3)-Bozsik K. (12) kettős vezette Törekvés állt nyerésre, szünet után a nagyrészt K. Ringhi (29) és Pfnieszli Cs. (10/9) pontjaiban bízó Cap City fordított.

Budai Tripladupla - Budai Bikák 49-57

Három negyedet szűken megnyerve, a 3. etapot pedig döntetlenre játszva győzte le Szöllősi M. (14), Parkánszki S. (11/3) és Forrai M. (10) vezérletével a Budai Bikák együttese a Tripladupla gárdáját. Hazai részről egyedül Csordás M. (12/9) jutott 10 pont fölé.

TFSE Senior - Bravos 73-80

A 22-10-re megnyert nyitó negyedre, továbbá nagyrészt Vári B. (31/12), Pólik Gy. (16) és dr. Lantos B. (12) eredményességére építve győzte le a Bravos a Merl F. (19/15), Borda Sz. (18), Faragó T. (11), Pethő Z. (10/6) és Sótonyi P. (10/3) pontjaiban bízó TF Senior gárdáját.

Budafok B - 7+ SC 101-63

Minden negyedet megnyerve, a páratlan negyedekben nagy fölényben játszva verte Turcsek B. (27/21), Gecse Z. (21), Halász L. (20) és Major Á. (14) ponterős játékával simán a Budafok B a Herczeg B. (14), Kerekes Z. (12/6), Kurucz G. (12) és Laposa D. (11) eredményességére építő 7+ csapatát.

Budai Bikák - Hobbi SK 80-56

A szinte kizárólag Csáky D. (24/12), Baricska D. (18/6) és Nagy A. (11/3) kosaraira alapozó Hobbi csupán a 2. negyedben tudott felnőni a feladathoz és a csapategységre építő élcsapathoz. A Budai Bikák együtteséből nem kevesebb, mint 5 játékos - Parkánszki S. (14/6), Lakos T. (11), Galambos M. (10/3), továbbá Szöllősi M. és Cséffalvay D. (10-10) - ért el kétszámjegyű pontot.

BEAC Kobak - Cap City Crew 49-68

Szünetben 2 ponttal még a Hedry Zs. (15/6)-Németh A. (11/3)-Valuska L. (10/3) trió vezette hazai gárda állt jobban, ám szünet után Takács G. (31/3) és K. Righi (14) jóvoltából már egyértelműen a Cap City akarata érvényesült, amely végül közel 20 ponttal győzött.

Törekvés SE - Budai Mind1 57-39

dr. Zsoldos G. (15), Benkő A. (14) és Chrabák L. (10/6) vezérletével az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását verte biztosan a Törekvés a jórészt Kovács A. (13) és Deák A. (12/12) eredményességére építve a veresége mértékén a záró szakaszban "kozmetikázó" Budai Mind1 együttesét.

7+SC - TFSE Senior 65-57

A szünetig szerzett 9 pontos vezetésének, továbbá nagyrészt Bársony B. (22/3), Kurucz G. (16) és Herczeg B. (12) kosarainak köszönhetően győzte le a 7+ a főként Merl F. (16/6) és Pethő Z. (10/6) találataira támaszkodó TF Senior együttesét.

BEAC Kobak - Színyei KC 42-66

Minden negyedet megnyerve aratott Gorszkij J. (23) és Bozsik L. (14/6) vezetésével magabiztos győzelmet a Színyei, hazai részről csak Kiss B. (13/3) jutott 10 pont fölé.

Bravos - Budai Tripladupla 44-63

A nyitó és a záró szakaszban nyújtott egyértelműen hatékonyabb játékára, továbbá Halász P. (13), Csordás M. (12/12), Sipos G. (11), C. Szabó B. (10) és Csaba M. (9/9) kosaraira alapozva győzött a Tripladupla a Pólik Gy. (13)-Zsótér I. (11/6) kettős vezette Bravos otthonában.

Budafok B - Diósdi  Sasok KE 82-74

Csupán egyetlen negyedet nyertek meg a hazaiak, de a nagy fölénnyel, 27-11-gyel "behúzott" 3. etap, valamint Turcsek B. (21/15), Major Á. (17). Halász L. (15) és Gecse Z. (11) eredményessége elegendőnek bizonyult sikerhez a Karácson Zs. (22/12), Kovács I. G. (21/18) és Kovács II. G. (14/9) ponterősségében bízó diósdiak ellen.

Cap City Crew - Színyei KC 60-67

Kosarakban messze nem olyan gazdag összecsapáson, mint a két dobogós gárda 3 héttel korábbi találkozóján, de elsősorban K. Ringhi (32) és Nagy S. (10/3) révén a Cap City most is három negyeden át tudta tartani a lépést az ezúttal a Bozsik L. (28/15)-Gorszkij J. (22/3) kettős vezette Színyei csapatával.

Törekvés SE - Budai Bikák 48-69

Az első 3 negyedben Cséffalvay Zs. (22/6). Forrai M. (11) és Lakos T. (10) kosaraira alapozva kézben tartva  a játék irányítását győzött a vendég együttes, hazai részről csak Zsoldos K. (11) jutott 10 pont fölé.

Budai Tripladupla - TFSE Senior 64-52

A szünetig szerzett 10 pontos előnyének, továbbá a C. Szabó B. (19)-Németh D. (13) kettős eredményességének köszönhetően győzte le a Tripladupla az igazán jól a vendégektől egyedüliként kétszámjegyű pontot szerző Buda G. (21/6) vezetésével csak a 3. negyedben kosárlabdázó TF Senior gárdáját.

Budai Mind1 - BEAC Kobak 60-54

A 21-12-re megnyert 2. negyednek, továbbá leginkább Német T. (13). Juhász I. (10/6), valamint Zimon P. (10) kosarainak köszönhetően győzte le a Mind1 a  nagyrészt Kiss B. (14/9), Hedry Zs. (13/3) és Vereczkey L. (9/9) találataira támaszkodó BEAC Kobak csapatát.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!