Budapest B: bravúrok és bukások

Volt bőven érdekesség az utóbbi napokban, hetekben a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság népes, 30 csapatot számláló, s éppen ezért két "alcsoportra" osztott B-csoportjában. Időnként előfordult, hogy egy-egy csapat egy nagy bravúr vagy szép siker után - főleg annak fényében - meglepő vereséget szenvedett. Ilyen volt például az A-csoportban a Bravos, amely miután "elkapta" a dobogóra hajtó Színyei gárdáját, kikapott, ha nem sokkal is, de mögötte tanyázó Törekvés együttesétől. Ez utóbbi egy másik "nagy halat" is "kifogott", legyőzve a hosszú sikerszériája után hullámvölgybe kerülő Powear gárdáját. A csoport élén a veretlenségét tovább őrző E5vös NGRK együttese áll, amely csak nehezen "gyűrte le" az Eldorádót. A B-csoport "kétarcú" együttese a Kisbojtár volt, amely előbb simán legyőzte a csoportelsőségre hajtó Treff együttesét, majd még simábban kikapott a másik élgárdától, a BEAC Und Einz együttesétől. Nem botlott viszont a bajnokságot 2 "zakóval" kezdő, ám azóta 12-2-es győzelem-vereség mutatót "összehozó" Darazsak Old Boys B együttese, így a kőbányai gárda már a dobogót "ostromolja".

A-csoport:

Budai Tripladupla-Diósdi KE 52-57

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, eredményesebb játékának, valamint nagyrészt Szundy G. (23/6), Kovács G. (13/6) és Karácson Zs. (13/3) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Diósd a Papp Á. (10/6)-Németh D. (10) kettős vezette Tripladupla otthonában.

A mérkőzés adatai:

Bravos - Színyei KC 69-61

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát  az erősen egyemberes csapat benyomását keltő, a pontok jóval több mint a felét szerző Gorszkij J. (37) személyében a Színyei,25-13-ra megnyert első negyedre, valamint Vári B. (24/12), Filotás G. (17/3) és Munteán A. (15/9) ponterős játékára építve a Bravos nyerte meg a dobogóra hajtó csapatok csatáját.

Színyei KC - Powear TFT 87-81

A kiváló, 33-15-re megnyert 3. negyedére, továbbá nagyrészt Gorszkij J. (39/3) és Bozsik L. (26/12) igen eredményes játékára építve győzte le látványos, színvonalas találkozón a jelentős részben Krasznai T. (34/15) és Saáry Cs. (26/15) ponterősségében bízó Powear gárdáját.

Hobbi SK - Budai Tripladupla 52.54

Végig kiélezett, szoros, küzdelmes mérkőzést nyert meg Németh D. (17/3), Zalai G. (10/), Papp Á. (9/9), valamint  dr. Vida Máté (9/6) vezérletével a Tripaldupla a főként Baricska D. (23/6) és Nagy A. (14) találataira támaszkodó Hobbi otthonában.

E5vös NGRK - Eldorádó KE  66-60

Nagy csatában őrizte meg veretlenségét a szünetig szerzett 7 pontos előnyének, valamint nagyrészt Kerényi D. (28). Koncsár B. (16/6) és Szánthó L. (11/6) eredményességének köszönhetően az E5vös a Szabó P. (20/18)-Bogár B. (16/12) kettős vezetésével jól küzdő, és időnként remekül dobó Eldorádó ellen.

Cap City Crew - BEAC Kobak 57-59

A Takács G. és K. Ringhi (18-18), valamint Sóstai D. (12/3) kosaraira alapozó Cap City gyakorlatilag végig "üldözte" a jórészt Buzás B. (18) és Németh A. (14) találataira támaszkodó Kobakot, sőt, volt, hogy utol is érte, de izgalmas hajrában végül 2 pontos vendégsiker született.

Törekvés SE - Bravos 67-57

A 24-13-ra megnyert 2. negyednek, valamint elsősorban Zsoldos G. (14) és Zsoldos K. (11) eredményességének köszönhetően győzte le a Törekvés a leginkább Munteán A. (14) és dr. Lantos B. (13/3) találataira támaszkodó Bravos gárdáját.

Budai Mind1 - TFSE Senior 72-66

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 6 ponttal még a Pethő Z. (21/12), Merl F. (18/6) és Buda G. (11/3) kosaraira alapozó vendég TF Senior állt jobban, de a második félidőben már a hazai együttes akarata érvényesült, amely a jó dobóformát kifogó Gedei T. (35/21), valamint Kovács A. (12) vezérletével megfordította és megnyerte a találkozót.

Budafok B - Törekvés SE 48-76

A szünetre szerzett 20 pont fölötti előnyének, valamint leginkább Zsoldos K. (20), dr. Zsoldos G. (12) és dr. Sinkovits Gy. (11/9) eredményes játékának köszönhetően győzött biztosan a Törekvés a főleg Gulyás L. (16/6) és Gecse Z. (10) pontjaiban bízó Budafok B otthonában.

Powear TFT . 7+SC 69-74

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát az igen jó dobóformát kifogó Krasznai T. (46/24) személyében a hazai együttes, a Powear pontjainak éppen két harmadát szerző korábbi élvonalbeli spíler mellé érdemben senki nem tudott felnőni hazai részről, így a csapatként "több lábon álló" 7+ Nagy P. (26/15), T. Emdadi (17) és Laposa D. (14) vezérletével a vendéglátó fölé kerekedett.

Bravos - Hobbi SK 69-63

A fordulatos találkozó nyitó negyedét 22-11-re nyerte a Baricska D. (21/9)-Nagy A. (19/15)-Balogh P. (9/9) trió vezette vendég Hobbi, amely a 8 ponttal még a 3. negyed után is vezetett. A záró etapban azonban a nagyrészt Filótás G. (33/15) és Vári B. (14/9) találataira támaszkodó Bravos "bedarálta" ellenfelét, s 24-10-re nyerve azt fordított és 6 ponttal nyert.

E5vös NGRK - Budai Tripladupla 73-45

Három negyedet megnyerve, a 2. etapot pedig döntetlenre adva aratott Koncsár B. (21/3), Kégl M. (18/6), Kerényi D. (18) és Szánthó L. (11) kosaraira alapozva sima, magabiztos győzelmet az éllovas E5vös az elsősorban Németh D. (12) és Csordás M. (10/6) pontjaiban bízó Tripladupla ellen.

BEAC Kobak - 7+SC 58-43

A szünetig szerzett 10 pontos előnyére, valamint jórészt Hedry Zs. (20/3) és Buzás B. (13) eredményességére építve győzte le a Kobak az igazán jól csak a 3. negyedben játszó, s  főként T. Emdadi (19) és Nagy P. (14) eredményességére építő 7+ együttesét.

Törekvés SE - Powear TFT 61-49

Az első negyedet még "elvitte" a Saáry Cs. (17/3)-Balogh L. (12) kettős vezette, első számú "gólvágóját", Krasznait ezúttal nélkülöző Powear, de a folytatásban Zsoldos K. (19/3) és T. Ruet (12) vezérletével a Törekvés átvette a játék irányítását és végül 12 ponttal győzött.

B-csoport:

Eötvös Halak - Regi Waldorf U23 63-67

Végig szoros, kiélezett összecsapást nyert meg Vámosi L. (29/3), Bekő P. (13/3) és Matern Á. (13) vezérletével a Waldorf a jórészt Zoboki Á. (16/3), Fövényi Zs. (14/6), Budai M. (14/12) és Knollmajer B. (11) kosaraira alapozó Eötvös Halak csapata ellen.

Monor SE - Kisbojtár  55-62

A nyitó etapot 7 ponttal még a Viktor M. (12/6)-Viktor H. (12/3)-Junó Gy. (10) trió vezette vendéglátó monori gárda nyerte, amelynek még szünetben is volt 6 pontos előnye. A Kisbojtár azonban a remek, 27-15-re megnyert 3. negyednek, valamint Ludányi B. (25/12), dr. Kamondi Sz. (14/6) és Tóth-Csák M. (11) eredményességének köszönhetően ellenfele fölé kerekedett.

ttps://hunbasket.hu/merkozes/x2223/hun_bud_fb/hun_bud_fb_274

Honvéd Zrínyi SE B - Treff 07 SE 46-65

Az első félidőben a hazai részről végül egyedüliként 10 pont fölé jutó Molnár D. vezérletével a Zrínyi még tartotta a lépést az éllovassal, de a 22-3-ra megnyert 3. etapra, valamint Matika P. (19/12) és Rozgonyi B. (18) ponterős játékára alapozva végül biztosan nyert.

Szentendrei KHSE - Optoft VKB Vác 41-82

Minden negyedet megnyerve aratott elsősorban Medgyasszay I. (34/15) és Kiss I. (11/6) kosaraira alapozva fölényes győzelmet a váci csapat a Sági Á. (15)-A, Glavaszki (12) kettős vezette szentendrei fiatalok otthonában.

Darazsak Old Boys B - Parthus SE 92.61

A szünetig szerzett 26 pontos vezetésére, valamint Aranyi J. (20/6), Dauda P. (18/6), Somogyvári Á. (14/3), Sárdi I. (12/12), továbbá Aranyi B. és Sulák P. (10-10) kosaraira alapozva győzte le biztosan a Darazsak B a Muzslai F. (15/3)-Tanács D. (12),-Pálfy M. (10/6) trió vezette Parthus csapatát.

Kisbojtár - Treff 07 SE 51-36

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Karsai Cs. (19) személyében a hazai gárda, a Treff vezére nagyon magára maradt a kosárszerzésben, csapata pontjainak több mint a felét szeretve, így a jó védekezésének, a szünetre szerzett 15 pontos előnyének, valamint leginkább dr. Kamondi Sz. (15/6) ls Ludányi B. (12) kosarainak köszönhetően győzte le a középmezőnybe tartozó Kisbojtár megérdemelten győzte le dobogós riválisát.

Monor SE - Álló Farkasok 35-59

Az első negyedet még megnyerte a Monor - amelyből végül csak Viktor M. (12/3) jutott 10 pont fölé, de a folytatásban átvette az irányítást, és a páros negyedekben nyújtott egyértelműen jobb játékára, valamint elsősorban Vlajk Á. (14) és Josepovits L. (11/3) kosaraira alapozva simán nyert az Álló Farkasok együttese. A hazai gárda vereségében a gyenge (7/22) büntetőzés is közrejátszott.

Honvéd Zrínyi SE B - Treff 07 SE U23 62-64

Hiába nyerte meg 20-9-re az első negyedet a Köves T. (17)-Molnár D. (16)-Zsengellér V. (10) trió vezette Zrínyi B., a páros negyedekben nyújtott egyértelműen pontosabb, hatékonyabb, valamint Horváth N. (18), Isépy B. (13) és Nyitrai G. (11) eredményes játékának köszönhetően a Treff-fiatalok nyerték az izgalmas összecsapást.

Parthus SE - Treff 07 SE 65-79

A 24-10-re megnyert 3. negyedre valamint Bartha H. (20/18), Matika P. (16/15), Sipos G. (15), Rozgonyi B. (13) és Lódi D. (11/9) kosaraira alapozva győzött a Treff a nagyrészt Láng-Miticzky R. (20/9) és Jakkel M. (19/9) ponterősségében bízó Parthus otthonában.

BEAC Und Einz - Eötvös Halak 88-62

Minden negyedet megnyerve aratott Varga Á. és Péter Zs. (19-19), továbbá Pék Á. (16/3) vezérletével magabiztos győzelmet a BEAC U.E. a nagyrészt Budai M. (17/15). Gyimesi R. (13/9), Knollmajer B- (11/3) és Zámbó G. (10) eredményességére építő Eötvös Halak csapata ellen.

Optofit VKB Vác - Darazsak Old Boys B 56-58

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig szerzett 11 pontos előnyének, valamint elsősorban Czermann T. (21) és Zódor N. (10/3) kosarainak köszönhetően tudott nyerni a Darazsak B az időnként eléggé egyemberes együttes benyomását keltő, a pontok több mint a felét szerző, s hazai részről egyedül 10 pont fölé jutó Medgyasszay I,. (29/6) vezette Optofit otthonában.

Treff 07 SE - Csepel Bontó B 85-40

Minden negyedet megnyerve aratott Karsai Cs. (25/3), Sipos G. (20) és Matkia P. (18/6) ponterős játékával fölényes győzelmet a Treff a Magyar Z. (12/3)-Szabó Á. (11/3) kettős vezette Csepel-Bontó B ellen.

Kisbojtár - BEAC Und Einz 37-79

A napokban a Treff gárdáját "elkapó", e ezúttal mindössze 5 játékossal felálló Kisbojtár  - amelyből ezúttal egyedül Lelkes J. (11/3) jutott 10 pont fölé - csak a 2. negyedben volt egyenrangú ellenfele a minden negyedet megnyerve nagyrészt Pék Á. (29/9), Jani Z. (18) és Péter Zs. (12) kosaraira alapozva fölényes győzelmet arató vendég együttesnek. A Kisbojtár nagy különbségű vereségében  az igen gyenge büntetőzés (1/10) is közrejátszott.

Eötvös Halak - Parthus SE 79-48

Szünetig tudta elsősorban Muzslai F. (12) és Pálfy M. (10/6) révén tartani a lépést a hazaiakkal a Parthus, majd a második félidőben már nagy fölényben játszva Fövényi Zs. (22/6), Zoboki Á. (16/6) és Budai M. (11/9) vezérletével végül simán, több mint 30 ponttal nyert az Eötvös Halak együttese.