Budapest B: Élcsapatok hosszabbításos vereségei

Ellépett a Budafok B a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában.

Az éllovas közvetlen üldözői közül a SzPA "Legendái" ugyan megnyerték a Piarista Öregfiúk elleni rangadót, majd megtorpantak, s a 7+ elleni vereséget követően - hosszabbítás után - a sereghajtó HSE-től is kikaptak. A Piarista Öregfiúk együttese is "beleszaladt egy hosszabbításos vereségbe", őket a Törekvés múlta fölül "túlórában".

Piarista Öregfiúk - SzPA HSE Legends 63-66
A 24-12-re megnyert 2. etapnak, valamint főként Köves Gedeon (22), Korompay Márk (14/3) és Uzoni Simon (12) eredményességének köszönhetően 4 perccel a befejezés előtt 10 ponttal vezetett, s biztos győztesnek tűnt a rangadón az SzPA "legendás" együttese. A Fazekas Mihály (27) és Van der Meer Ágoston (14/6) kosaraira alapozó hazaiak nagy hajrába kezdtek, de a 11-4-es végjátékkal csak szorossá tudták tenni a találkozót, fordítaniuk nem sikerült.

Törekvés SE - MVSE KSE 97-57
A két középső szakaszban mutatott lehengerlő támadójátékára, továbbá a Zsoldos Károly (29/6)-László Zoltán (28)-Ruboczky György (18/18) trió ponterősségére építve győzte le 40 ponttal a Törekvés a Koncsag Csaba (17/3), Ivan Karadinovic (11/3) és Gruiz Ádám (10/3) találataira támaszkodó MVSE együttesét.

Iparterv - Budafok B 47-59
A két középső negyedben mutatott jó védekezése, - a 10. és a 30. perc között 9 ponton tartotta ellenfelét - valamint Károly Máté (17/3), Buró Szilárd (14/3) és Konecsnyi Tamás (12/6) kosarai révén diadalmaskodott a Budafok B a leginkább Cserkuti Áron (12) és Piltmann Ákos (11) pontjaiban bízó Iparterv otthonában.

Cap City Crew - Eldorádó KE 58-72
Rósa László (22/6) és Décsi András (18/3) ponterős játékával szünetig 19 pontos előnyt szerezve győzte le az Eldorádó a Molnár Róbert és Pfneiszli Csongor (14/12-14/12), Takács Attila (13/3) és Csikós Attila (10/6) találataira építő Cat City együttesét.

Albatrosz - BEAC Kobak 65-48
A vendégek Valuska László (11/6), Buzás Bálint (11) és Hedry Zsolt (10/3) vezérletével a 3. negyed végéig tartották a lépést a hazaiakkal, ám a záró etap elején "szárnyra kapó" Albatrosz egy 12-2-es roham formájában a Kiss Sándor (13)-Gulyás Dávid (12/12)-Bak Tamás-Oláh Dániel-Simon Péter (11-11) ötösfogat vezetésével "döntő csapást" mért a BEAC Kobak együttesére.

TFSE - 7+SC 70-76
Hullámzó, fordulatos találkozón 3 negyed után még a Nagy Roland (19/6), Borda Szabolcs (14), Faragó Tamás (11/3) és Bánfalvi István (9/9) pontjaira építő hazai gárda állt jobban egyetlen ponttal, sőt a záró etap elején egy 8-3-mal 6 ponttal megugrott. Ezt követően azonban, a szakasz közepén egy 12-0-lal fordított a Nagy Péter (26/6)-Laposa Dávid (13)-Bársony Balázs (12)-Kerekes Zoltán (9/3) kvartett vezette 7+, s bár még egyenlítettek a hazaiak, a végjátékban pontosabb 7+ 6 ponttal győzött.

Budai Vasököl - HSE Budapest 77-56
A 27-9-re megnyert első negyednek, valamint Barna János (27/15), Galamb Ádám (19/6), Sztrakay Péter (15) és Hegyi Kristóf (10) találatainak köszönhetően győzte le biztosan a Budai Vasököl az elsősorban Siklós Bence (20/12) és Buru Domonkos (10) kosaraira alapozó HSE együttesét.

Piarista Öregfiúk - Törekvés SE 72-62
Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Bódis László (15/9), Bognár Áron (12/6), Fentős Bence (12), valamint Csermák Ambrus és Réti Dániel (10-10) vezérletével a Piarista Öregfiúk csapata a Bozsik Krisztián (19/3)-Zsoldos K. (16)-László Z. (15) trió révén a záró etapban veresége mértékét 10 pontosra "kozmetikázó" Törekvés csapatát.

SzPA HSE Legends - TFSE 55-71
Minden negyedet megnyerve aratott a középmezőny alján tanyázó TF Pethő Zoltán (23/12), Buda Gergely (16), Faragó T. (13/3) és Borda Sz. (10) pontjaira alapozva meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a dobogós helyért harcoló, s ezúttal Köves G. és Bakk Richárd (14-14), valamint Szilágyi Áron (13/3) vezette "Legendák" otthonában.

MVSE KSE - Iparterv 87-86
Fordulatokban bővelkedő, drámai, kétszeres hosszabbításos csatában győzte le a Cseh István (30/3)-Gruiz Á. (21)-I. Karadinovic (14)-Koncsag Cs. (11/6) kvartett vezette MVSE a jórészt Szentes Kristóf (20/3), Juhász András (17/12), Cserkúti Á. (17/3) és Nyíri Zoltán (13) találataira támaszkodó Iparterv együttesét. A 4. negyedet még 10 pontos előnnyel kezdték a vendégek, de a hazaiak ledolgozták hátrányukat, s hosszabbításra mentették a találkozót. Az első ráadás végén úgy egyenlítettek egy büntetővel a vendégek, hogy ha a másik is bemegy, megnyerhették volna a mérkőzést, ám a második kimaradt. A második ráadást triplával kezdte az Iparterv, ám erre 9 ponttal felelt az MVSE, amely ezt követően már nem adta ki kezéből a vezetést.

Budafok B - Eldorádó KE 58-49
A 21-4-re megnyert első negyednek, valamint leginkább Károly M. (22/3) és Halmos Zsolt (10/6) kosarainak köszönhetően győzte le a Budafok B az Eldorádó csapatát. A vendégektől egyedül Décsi A. (16/6) jutott 10 pont fölé.

HSE Budapest - Piarista Öregfiúk 53-57
A vártnál jóval nagyobb ellenállásba ütközve tudott csak végig szoros, kiélezett csatában tudta legyőzni a Jeszenkovits Ádám (21) és Bognár Áron (14/3) vezérletével a dobogós, de ezúttal tartalékos Piarista Öregfiúk együttese a Siklós B. (18/12)-Ipach Marcell (13/3)-Horváth Levente (10) trió vezette sereghajtó HSE csapatát.

BEAC-Kobak - Budai Vasököl 72-67
A rendes játékidő ellentétes félidőket hozott, amelyben szünetig 10 pontos előnyt szerzett a főleg Hedry Zs. (24/3) és Valuska L. (16) találataira támaszkodó Kobak, ám a  mindössze 5 játékossal felálló "Vasöklűek" szünet után "odacsaptak" s Berta Dániel (36/6), valamint Sztrakay P. (13) vezérletével ledolgozták hátrányukat, így hosszabbítás következett. A ráadás a lélektani előnyben lévő vendégek kosarával kezdődött, de a hosszabbítás közepén egy 8-2-es rohammal a hazaiak a maguk javára döntötték el a találkozót.

Albatrosz - Törekvés SE 89-71
Az első három negyedben Gulyás D. (27/21), Kiss S. (26), Oláh D. (15/3) és Simon P. (15) ponterős játékával kézben tartva az irányítást győzte le az Albatrosz a Zsoldos K. (20/3)-László Z. (20)-Hegedűs Dániel (14) trió vezette, a záró etapban 20 ponton belülre kerülő Törekvés együttesét.

MVSE KSE - Budafok B 64-88
Az első negyedet még "elvitte" Gruiz Á. (24/12) és Cseh I. (20) kosaraira építve az MVSE, de a második etaptól a listavezető Budafok B átvette az irányítást és Halmos Zs. (28/12), Góczán András (18), Buró Sz. (14/3) és Konecsnyi T. (11/9) vezérletével magabiztos győzelmet aratott.

Cap City Crew - 7+SC 89-73
Nagy P. (28/15), Herczeg Barnabás (13) és Bársony B. (10) jóvoltából a 7+ három negyeden át tartotta a lépést a hazaiakkal, de a záró etap elején a Cap City triplákkal "megszórva" a vendégeket 16-5-re nyerve a szakasz első felét Molnár R. (39/24), Csikós R. (18/18) és Takács A. (14/3) vezérletével végül 16 ponttal győzött.

BEAC-Kobak - SzPA HSE Legend 67-81
A 29-13-ra megnyert első negyedre, továbbá Köves G. (24), Bakk R. (23/3), Korompay M. (15/3) és Icha Milán (10) eredményes játékára építve nyertek a "Legendák" a Hedry Zs. (29/12)-Lénárdt Attila (11) kettős vezette BEAC-Kobak otthonában.

7+SC - Iparterv 67-53
Csak a 3. negyedben játszott igazán jól az elsősorban Juhász András (12/6) és Cserkúti Áron (10) kosaraira építő Iparterv, így a játékot a mérkőzés nagy részében irányító hazaiak Nagy Péter (26/15), Herczeg Barnabás (18) és Bársony Balázs (11) vezérletével végül biztosan győztek.

Piarista Öregfiúk - BEAC-Kobak 71-49
A végeredményt látva nehezen hihető, hogy szünetben 4 ponttal még a mezőny messze legeredményesebb játékosa, a társai által a pontszerzésben nagyon magára hagyott, csapatából egyedüliként 10 pont fölé jutó, Hedry Zsolt (27) vezette Kobak állt jobban. A hazaiak szünet után egységes csapatjátékkal nagy fölénybe kerülve Réti Dániel és Fazekas Imre (14-14), Van der Meer Ágoston (13/6) és Bognár Áron (10) eredményessége révén 20 pont fölötti győzelmet arattak.

Törekvés SE - Budai Vasököl 58-65
Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a 3. szakaszban nagyon "odacsapott" a félidőt még 6 pontos hátrányban kezdő, s a szünet utáni etapot a Berta Dániel (20/3)-Sárosi Miklós (20)-Galamb Ádám (9/6) trió vezette Budai Vasököl, de ez az extra 10 perc elég volt neki a Zsoldos Géza (19/3), Zsoldos Márton (16/3), Hegedűs Dániel (12) és László Zoltán (11) pontjaira támaszkodó Törekvés legyőzéséhez.

Iparterv - Albatrosz 71-73
A hullámzó, fordulatos összecsapás 2. negyedének elején 27-14-re a Gulyás Dávid (21/12), Kiss Sándor és Oláh Dániel (15-15), valamint Simon Péter (10) találataira támaszkodó vendégek "mentek", a 3. szakasz közepén viszont 3 ponttal már a Piltmann Ákos (38)-Juhász A. (12/6) duó vezette hazai gárda állt jobban. Ezt követően váltott vezetéssel gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a felek, a végén Oláh duplájával a vendégek nyertek.

7+SC - SzPA HSE Legends 66-61
A 16-7-re megnyert 3. negyednek, valamint Nagy P. (29/12), Bársony B. (10/6) és Tapodi László (10) kosarainak köszönhetően győzte le a 7+ a Korompay Márk (16/6), Köves Gedeon (14), Bakk Richárd (13) és Uzoni Simon (11) pontjaiban bízó "legendák" alakulatát.

TFSE - HSE Budapest 55-40
A 22-7-re megnyert nyitó szakaszra, továbbá Pethő Zoltán (19/12), Nagy Roland (13) és Buda Gergely (11/3) eredményességére alapozva győzte le a TF az elsősorban Ipach Marcell (9/3) és Holp Nándor (8) találataira építő HSC csapatát.

Eldorádó KE - MVSE KSE 83-65
Hiába adta a csapata pontjainak csaknem felét szerző Cseh István (32/6) személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát a vendég együttes, az MVSE-ből egyedül ő jutott 10 pont fölé. A nyitó és a záró etapban egyértelműen domináló, csapatként egységesebb hazaiak a Rósa László (18/12)-Décsi András (15/3)-Szeles Péter (14/6)-Sütő Krisztián (11) kvartett vezetésével simán győztek.

Törekvés SE - Piarista Öregfiúk 59-56
A küzdelmes találkozó 3. negyede után "tenisz-döntetlenre", 40-40-re álltak a felek, s mivel a 4. negyed 9-9 lett, hosszabbításba torkollott a találkozó. A ráadásban sokáig úgy tűnt, hogy az elsősorban Bódis László (17/9) és Kalmár Csanád (10) eredményességére építő esélyes vendégcsapat kerekedik fölül, amely 3 ponttal vezetett a túlóra vége előtt 2 perccel. A Zsoldos K. (21/9), Hegedűs D. (13/3) és Zsoldos G. (11) pontjaira alapozó Törekvés viszont egy 6-0-lal a maga javára fordította a találkozót  és bravúros győzelmet aratott.

HSC Budapest - SzPA HSE Legends 60-58
Ellentétes félidőket hozó mérkőzésen született óriási meglepetés: a sereghajtó "elkapta" a dobogóst. Szünetben még úgy tűnt, érvényesül a papírforma, hiszen a Köves G. (30)-Bakk R. (12) duó vezette, erősen tartalékos "Legendák" csapata 11 pontos előnyt szerzett az első félidőben. Térfélcsere után azonban magára talált a HSC, amely Nyerges Péter (13/6), Siklós Bence (9/9), Ipach M. (9/3) és Fazekas István (9) vezérletével a záró etap közepén egy 11-4-gyel előbb ledolgozta hátrányát, majd a vezetést is átvette, de  Bakk egy jó büntetőjével a vendégek hosszabbításra mentették a találkozót. A ráadásban úgy tűnt, a SzPA lélektani előnyt kihasználva nyerni tud, ám az utolsó másfél percben egy 5-0- fordított és óriási meglepetésre nyerni tudott a sereghajtó HSC.

Budafok B - 7+SC 57-54
Szünetben 10 ponttal vezetett az ezúttal a Károly Máté (17/3)-Tóth Levente (14/6) duó ponterősségében bízó éllovas, s ekkor nem úgy tűnt, hogy bizony alaposan meg kell szenvednie a győzelemért. Szünet után alaposan feljavult a 7+ védekezése, amely Nagy P. (21/3) és Herczeg B. (14) vezérletével a záró etap közepén átvette a vezetést. Az izgalmas végjátékban azonban a Budafok B valamivel pontosabb volt, így ha a vártnál jóval nehezebben is, de győzött.

Albatrosz - Eldorádó KE 58-64
Jobban kezdett a Kiss S. (14), Simon P. (10), Gulyás D. (9/6) és Kása Dániel (9/3) találataira támaszkodó hazai együttes, ám a folytatásban az Eldorádó a Décsi A. (25/6)-Rósa L. (16/6)-Sütő K. (12) trió jóvoltából fokozatosan átvette az irányítást. A záró etapra döntetlennel fordultak a felek. Ezt 7-2-vel kezdve ellépett az Eldorádó, ám erre volt még egy 7-0-s válaszuk a hazaiaknak, az utolsó 3 percet azonban 8-0-ra nyerve a végén a vendégek örülhettek.

BEAC-Kobak - TFSE 42-79
Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nagy fölényben játszva aratott Pethő Z. (25/12), Buda G. (24/3) és Nagy R. (18/3) ponterős játéka révén váratlanul nagy különbségű, közel 40 pontos győzelmet a TF. A rossz napot kifogó hazaiaktól ezúttal egyedül Buzás Bálint (13/3) jutott 10 pont fölé.