Budapest B: Nincs már veretlen, dobogós a Bravos

A hullámvölgybe kerülve a dobogóról lecsúszó Színyei csapata sorozatban elszenvedett 3 vereség után legyőzte a veretlen éllovas E5vös NGRK együttesét, így nincs már veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában. Az összesen 30 csapatot számláló mezőny A-jelű alcsoportjában a már említett, a hullámvölgy után bravúrgyőzelmet arató Színyei helyét a dobogón a Bravos együttese vette át, az E5vös veresége ellenére biztosan vezeti a csoportot. A liga B-jelű alcsoportjában lépéselőnybe került a BEAC Und Einz, elsősorban azért, mert míg biztosan nyerte mérkőzéseit, az Optofit VKB Vác a Treff mindkét csapatát le tudta győzni.

A-csoport:

Eldorádó KE Cap City Crew 90-82

A második negyedben nyújtott parádés támadójátékára, valamint Takács G. (29/3), Pfneiszli Cs. (26/21) és K. Righi (13) eredményességére építve a kosarakban gazdag találkozó szünetében 4 ponttal még a vendég Cap City állt jobban, de szünet után Bogár B. (18/12), Szabó P. (18/18). Szeles P. (18) és Rósa L. (15/9) vezérletével az Eldorádó "túldobta" ellenfelét az összesen 25 hárompontos kosarat hozó találkozón.

Diósdi Sasok - Budai Mind1 69-70

"Szárnyalva" kezdett, s a  nyitó etapban 13 pontos előnyt szerzett a Szundy G. (30)-Karácson Zs. (19/6)-Kovács G. (12/3) trió vezette Diósd, de a folytatásban átvette az irányítást a leginkább Duday Z. (17/9) és Kovács M. (12/3) pontjaiban bízó Mind1, amely a hajrában a vezetést is megszerezte. A hazaiak hosszabbításra mentették a találkozót, a ráadásban pedig váltva vezettek a csapatok, s végül drámai hajrában minimális különbséggel a vendégek kerekedtek felül.

Hobbi SK - Diósdi Sasok 65-51

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint nagyrészt Balogh P. (26/12), Nagy A. (12/3) és Csáky D. (12)  eredményességének köszönhetően győzte le a Hobbi a  Karácson Zs. (18/6), Szundy G. (17) és Rákóczi O. (12/6) találataira támaszkodó Diósdot.

E5vös NGRK - Bravos 75-68

Ellentétes félidőket hozó színvonalas rangadón a szünetig szerzett közel 20 pontos előnyére, valamint nagyrészt Kerényi D. (31) és Szánthó L. (20/18) ponterős játékára építve őrizte meg veretlenségét az E5vös a szünet után Filotás G. (22/15), Vári B. (14/9), Zsótér I. (12/3) és Pólik Gy. (10) jóvoltából alaposan feljavuló s a hajrában 2 pontra is felzárkózó Bravos együttesét.

BEAC Kobak - Törekvés SE 36-67

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Chrabák L. (13/9)., Zsoldos K. (12/6) dr. Zsoldos G. (12) és Bozsik K. (11) vezérletével biztosan a Törekvés az időnként elég "egyemberes csapat" benyomását keltő BEAC Kobak együttesét, amelyben az egyedüliként 10 fölé jutó Hedry Zs. (17/3) csaknem a pontok felét szerezte.

TFSE Senior - Színyei KC 92-85

A 31-22-re megnyert 3.. negyed parádés támadójátékának valamint Buda G. (23/3), Merl F. (19/9), Pethő Z. (19/6) és Sótonyi P. (14) eredményességének köszönhetően aratott meglepő, de teljesen megérdemelt győzelmet a TF Senior csapata a nagyrészt J. Gorszkij (42/3), Héczei A. (15/6) és Király T. (13/3) találataira támaszkodó Színyei ellen.

7+SC - Eldorádó KE 52-38

Három negyedet megnyerve, a 3. etapot pedig döntetlenre játszva győzte le T. Emdadi (17/3), Herczeg B. (14) és Nagy P. (13/3) vezérletével a 7+ az Eldorádót. A vendégektől ezúttal egyedül Bakondi J. (15/3) jutott 10 pont fölé.

Színyei KC - BEAC Kobak 55-80

Csak a 2. negyedben játszott igazán jól a Gorszkij J. (32/3) és Héczei A. (13/3) pontjaiban bízó Színyei, így az igen jó napot kifogó, Kobak a Hedry Zs. (23/6)-Buzás B. (20/3)-Valuska L. (14/3)-Németh A. (13/3) kvartett vezetésével biztosan nyert.

Budafok B - TFSE Senior 58-68

Az első negyedet 9 ponttal még az a Budafok B nyerte, amelyből végül egyedül Gulyás L. (16/3) jutott 10 pont fölé. A  2. negyedben nagy fölénybe került, majd a 3. etapban is pontosabban játszott a nagyrészt Faragó T. (17/9), Buda G. (16) és Merl F. (11/9) kosaraira alapozó TF Senior és végül 10 ponttal győzött.

Powear TFT Budai Bikák 60-46

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Saáry Cs. (17/6) és Balogh Á. (14/6) vezérletével biztosan a Powear a Budai Bikák csapatát. A vendégek két legeredményesebb játékosa Lakos T. és Kovács B. volt egyaránt 8-8 ponttal.

Hobbi SK - E5vös NGRK 49-64

Azelső negyedet 5 ponttal még a leginkább Nagy A. (14/6), valamint Balogh P. és Baricska D. (10/6-10/6) pontjaiban bízó Hobbi nyerte, de a folytatásban átvette az irányítást, s a vezetést is a veretlen éllovas E5vös, amely Szánthó L. (23/9) és Kerényi D. (21) ponterős játékával végül 15 pontos győzelmet aratott.

Cap City Crew - Bravos 61-68

Rendkívül hullámzó mérkőzésen a 3. negyed után 6 ponttal még a főleg Takács G. (24/6) és Takács A. (12) eredményességére építő hazai gárda állt jobban. ám a záró etapban mindössze 5 pontot engedett neki a Filotás G (33/12)-Pólik Gy. (11) kettős vezette Bravos, amely így végül a maga javára tudta fordítani a találkozót.

BEAC Kobak - Budai Bikák 47-60

Hiába adta a mezőny két legeredményesebb játékosát Buzás B. (17/3) és Hedry Zs. (16/3) személyében a hazai gárda, rajtuk kívül más nem jutott 4 pont fölé, így a csapatként "több lábon álló" Budai Bikák Lakos T. (13), Bárány Cs. (12/6) és Kovács B. (9/9) vezérletével 13 ponttal győztek.

TFSE Senior - Powear TFT 60-49

AS 21-11-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Buda G. (22/3) és Faragó T. (12/6) kosarainak köszönhetően győzte le a TF Senior a leginkább Nagy T. (10/9) és Krasznai T. (10) pontjaiban bízó Powear gárdáját.

Budai Tripladupla - 7+SC 57-74

Minden negyedet - volt, amelyet 7, de akadt, amelyet egyetlen ponttal - megnyerve győzte le T. Emdadi (19/3), Nagy P. (17/9), Herczeg B. (17) és Laposa D. (12) vezérletével a 7+ a Papp Á. (17/15)-Németh D. (11/3)-Jasper G. (10) trió vezette Tripladupla együttesét.

Budai Mind1 - Budafok B 55-47

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében még a jól kezdő budafokiak - akiktől végül csak Gulyás L. (17/3) jutott 10 pont fölé - álltak jobban 6 ponttal, de térfélcsere után a hazaiak - a tőlük egyedül kétszámjegyű pontot szerző Gedei T. (30/18) vezetésével fordítottak és megnyerték a küzdelmes összecsapást.

Diósdi Sasok KE - Színyei KC 79-73

A két középső szakaszban Szundy G. (28), Kovács G. (19/9) és Karácson Zs. (17/3) ponterős játékával fölényben játszva győzte le a Diósd a Gorszkij J. (40/9)-Bozsik L.(17/9) eredményességére építő Színyei együttesét.

Eldorádó KE - Törekvés SE 61-48

A 21-3-ra megnyert 3- negyednek, valamint leginkább Rósa L. (13/3), Szeles P.(12/12) és Sütő K. (11) kosarainak köszönhetően győzte le az Eldorádó a Törekvés csapatát. A vendégektől egyedül Ruboczky G. (11) jutott 10 pont fölé.

7+SC - Budai Bikák 50-59

Az első negyed után 8 ponttal még a nagyrészt Nagy P. (15/3), valamint Chrestels A. és Herczeg B. (10-10) találataira támaszkodó hazai együttes vezetett 8 ponttal, ám a folytatásban már a Lakos T. (14/3)-Kovács B. (13/9)-dr. Karkosák B. (12) trió vezette Bikák gárdájának akarata érvényesült, amely végül 9 ponttal győzött.

E5vös NGRK - Színyei KC 65-68

Végig szoros, kiélezett találkozón fosztotta meg elsősorban a szünetig szerzett 6 pontos előnyére és Gorszkij J. (23/3), Bozsik L. (22/6) és Héczei A. (15/6) ponterős játékára építve az utóbbi mérkőzésein bukdácsoló Színyei a veretlenségétől a Kerényi D. (18), Kégl M. (13/3).,  Varga Zs. (13), Budai M. (11/9) és Szánthó L. (10/6) kosaraira alapozó éllovas E5vös csapatát.

Cap City Crew - Hobbi SK 33-49

Az első negyedet még 16-14-re megnyerte a leginkább Pfneiszli Cs. (10/6) és Sóstai D. (10) találataira támaszkodó Cap City, de a hátralévő 3 negyedben összesen csak 17 pontra volt képes, így a Baricska D. (15/6)-Péter M. (11) kettős vezette Hobbi biztosan győzött.

Törekvés SE - Budai TriplaDupla 63-49

Három negyedet megnyerve,  harmadikat pedig döntenlenre adva győzte le T. Ruet (13/6), Bozsik K. (11), Chrabák L. (10/6) és dr. Zsoldos G. (10) vezérletével biztosan a Törekvés az elsősorban Németh D. (14) és Jasper G. (11/3 ) pontjaiban bízó TrplaDupla együttesét.

B-csoport:

Álló Farkasok - Regi Waldorf U23 77-63

Hihetetlen hullámzások tarkította a találkozón a szünetben még 8 ponttal vezetett, a záró etap előtt viszont 5 pontos hátrányban volt az egységes csapatjátékra, azon belül pedig Müller I. (13/9), Györe A. (12/6), Vlajk Á. (12), Kovács T. (10/6), Podt M. (10) és M. Üstünkaya (9/9) kosaraira alapozó hazai gárda, amely parádés, 34-15-ös záró szakaszával végül 14 ponttal verte a Kincses Cs. (26/6) és Vámosi L. (22/9) ponterős játékával a páratlan szakaszokban jeleskedő Waldorf-fiatalokat.

Csepel Bontó B - Eötvös Halak 57_68

A 20-9-re megnyert 3. negyednek, valamint Zoboki Á. (41/9) extrájának köszönhetően győzte le az Eötvös Halak csapata a Magyar Z. (15/3), Varga N. (12) és Bárány L. (11/3) találataira támaszkodó csepeli együttest.

Monor SE - Szentendrei KHSE 74-66

A 25-11-re megnyert 2. negyedre valamint leginkább Bódi A. (21/3), Búzás B. (13/3), Ohát V. (11), Horváth V. (10/3) és Viktor H. (10) eredményességére építve győzte le a Monor az A. Glavaszki (25/15)-Laki T. (18)-Sági Á. (10) trió vezette szentendrei gárdát.

Parthus SE - BEAC Und Einz 44-92

Minden negyedet megnyerve aratott Pék Á. (22), Péter Zs. (18), Magnusz M. és dr. Pintér Á. (12-12), Szikora T. (11/3) és Ólmosi Z. (10/3) vezérletével fölényes győzelmet a BEAC U. E. az elsősorban Jakkel M. (11/6) és Szikora B. (10/6) pontjaiban bízó Parthus otthonában.

Treff 07 SE U23 - Álló Farkasok 73-83

A páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Vlajk Á. (20), Györe A. (12/12), Müller I. (12/6) M. Üstünkaya (11/9) és Josepovits L. (10) kosaraira alapozó Álló Farkasok a nagyrészt Isépy B. (30/3), Horváth N. (23/12) és Horváth Á. (10/6)  pontjaiban bízó Treff-fiatalokat. A hazai együttes vereségében  az igen gyenge (5/18) büntetőzés is közrejátszott.

Darazsak Old Boys B - Monor SE 86-61

A monoriak a mezőny messze legeredményesebb játékosa Viktor H. (39/15), valamint Viktor M. (12/3) és Búzás B. (10) révén 3 negyeden át tartották a lépést a kőbányaiakkal, de a záró szakaszban az egységes csapatjátékra, azon belül pedig főleg Sulák P. (18/9), Zódor N. (16), Dauda P. (13/6), Czermann T. (12) és Aranyi B. (11) eredményességére építve felőrölték ellenfelük ellenállását, s végül 25 ponttal nyertek.

Regi Waldorf U23 - Optofit VKB Vác 50-58

Az első negyedet még megnyerte a Vámosi L. (17/3)-Bekő P. (16/6) kettős vezette Waldorf, de utána a páros negyedekben pontosabban játszó váci legénység Medgyasszay I. (25/9) és Szabó A. (12) vezérletével a hazaiak fölé kerekedett.

BEAC Und Einz - Csepel Bontó B 103-53

Pék Á. (36/3), Jani Z. (16), Magnusz M. (15/3), valamint dr. Pintér Á. és Ólmosi Z. (13/3-13/3) vezérletével végig nagy fölényben játszva verte simán a BEAC U. E. gárdája a nagyrészt Bárány L. (16/3), Szabó Á. (14) és Varga N. (13) találataira támaszkodó csepelieket.

Optofit VKB Vác - Treff 07 SE U23 66-45

A páratlan negyedekben jobban, hatékonyabban kosárlabdázva győzte le a Szabó A. (19)-Medgyasszay i. (12/6)-Horváth D. (12) trió vezette Vác a Treff fiataljait. A vendégek közül egyedül Isépy B. (18) jutott 10 pont fölé,

Eötvös Halak - Honvéd Zrínyi SE B 69-64

A Köves T. (19/3), Láncos G. (16) és Gálbory B. (12/6) vezérletével a vendégek által 27-11-re megnyert nyitó etap után nem úgy tűnt, hogy a végén győzelmi örömükben "fickándozhatnak" az Eötvös Halak csapatának játékosai, de a folytatásban átvették az irányítást, s a remek, 23-7-re megnyert 3. negyedüknek, valamint nagyrészt Gyimesi R. (21/9), Zámbó G (13), Fövényi Zs. (11/6) és Zoboki Á. (10) kosarainak köszönhetően megfordították és megnyerték a találkozót.

Kisbojtár - Parthus SE 79-49

Minden negyedet megnyerve aratott dr. Kamondi Sz. (18), Lelkes J. (16/3), Mészáros N. és dr. Dobó J. (13/9-13/9) és Nagy B. (11/6) révén magabiztos győzelmet a Kisbojtár a Szikora B. (15/6), valamint Láng-Miticzky R. és Muzslai F. (10-10) pontjaiban bízó Parthus ellen.

Álló Farkasok - Treff 07 SE 47-68

A leginkább Vlajk Á. (15) és Hadnagy A. (10) pontjaiban bízó hazaiak csak a 2. negyedben voltak igazán egyenrangú ellenfelei a Matika P. (20/15)-Bartha H. (11/9)-Veres I. (10) trió vezette Treff együttesének, így biztos 21 pontos vendégsiker született.

Monor SE - Regi Waldorf U23 65-58

Végig szoros, kiélezett mérkőzést nyertek meg Búzás B. (25/12) és Bodor D. (10/6) vezérletével a monoriak a nagyrészt Vámosi L. (25/12) és Bekő P. (23/9) ponterős játékára alapozó Waldorf ellen.

Honvéd Zrínyi SE B - BEAC Und Einz 55-68

A 24-5-re megnyert 2. negyednek és elsősorban Pék Á. (21) és Péter Zs. (12) eredményességének köszönhetően úgy győzte le BEAC U. E. a Köves T. (16), Zsengellér V. (15/3), Gálbory B. (14/9) és Láncos G. (10) pontjaiban bízó Zrínyi B  csapatát, hogy mind a 8 játékosa szerzett pontokat.

Treff 07 SE U23 - Monor SE 56-54

A nyitó etap után 9 pontttal még a Búzás B. (16)-Bódi A. (14/6) -Viktor M. (13/12) trió vezette vendég Monor állt jobban, de a 20-7-re megnyert 3. negyedre, valamint nagyrészt Jakobicz B. (21/9), Horváth N. (11) és Kett Z. (10) kosaraira alapozva fordított, s végül izgalmas csatában nyertek a Treff fiataljai. A hazai sikerben közrejátszott, hogy a monoriak igen gyengén (6/18, 33,3% dobták a büntetőket.

Treff 07 SE - Optofit VKB Vác 51-55

A két középső negydedben valamivel jobban, pontosabban játszva "kapta el" nagyrészt Medgyasszay I, (27/6 ) és Szabó I. (12) eredményességére építve a váci gárda a Veres I. (13/3)-Matika P. (12/12) kettős vezette Treff együttesét.

Regi Waldorf U23 - Szentendrei KHSE U20 44-52

A 17-8-ra megnyert első negyednek, valamint elsősorban A. Glavaszki (20) és Laki T. (11/3) kosarainak köszönhetően győzte le a Szentendre a jórészt Vámosi L. (20/12) és Kincses Cs. (16) találataira támaszkodó Waldorf együttesét.

Álló Farkasok - Eötvös Halak 60-82

Az ellentétes félidőket hozó "állati" összecsapás szünetében 7 ponttal még a Vlajk Á. (19)-kaspár N. (11/9) kettős vezette Farkasok gárdája vezetett 7 ponttal, ám fordulás után nagy fölénybe került és Gyimesi R. (29/6), Fövényi Zs. (17/9), Knollmajer B. (13/3) és Zámbó G. (12) vezérletével simán győzött a Halak csapata.