Budapest B: Rangadót nyert és továbbra is veretlen a Cap City

Már csak 2 csapat mérlege makulátlan a Cziffra Mihály Budapest Bajnokság férfi B csoportjában: a veretlenek rangadóján az Albatrosz otthonában is diadalmaskodó Cap City Crew, valamint az X-Debrecen együttese. Sajnos a közelmúltban két mérkőzést is 20-0-lal  jegyzőkönyveztek.

Cap City Crew - Eldorádó KE 72-65

A 4. negyed előtt 6 ponttal még a Décsi András (24/3) és Rósa László (16/12) ponterős játékára alapozó vendég Eldorádó csapata állt jobban, de a hazaiak a záró szakaszban remekelve, azt 13 ponttal megnyerve a remek dobóformát kifogó Molnár Róbert (30/24), valamint Takács Attila (17/3) és Pfneiszli Csongor (13/9) vezérletével fordítottak, s végül 7 ponttal nyertek.

A mérkőzés adatai:

Iparterv - Budai Vasököl 40-57

A vendég "vasöklűek" Nagy Attila (14/6) és Nagy Olivér (10) vezérletével az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását tudtak győzni a Lukács Dániel, Varsányi Balázs és Hável Krisztián (9/3-9/3), valamint dr. Kisvárdai Gábor (9) vezette Iparterv otthonában.

Törekvés SE - Albatrosz 67-92

Szünetig 20 pont fölötti előnyt szerezve, minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a fonalat nagyon "elkapó" Gulyás Dávid (36/24), továbbá Oláh Dániel (16), Simon Péter (15), Bak Tamás (13/6) és Kiss Sándor (12/6) ponterős játékára építő Albatrosz a Zsoldos Károly (19/6)-Timothée Ruet (18/9)-Chrabák László (16/6) trió vezette Törekvés otthonában.

Gödi SE - X-Debrecen 68-70

A záró etap elején 9 ponttal még a Horváth Csongor (19/3), valamint Vadon Tamás és Párniczky Péter (14-14) kosaraira építő hazai együttes vezetett, ám a vendégek a szakasz közepén bemutatott 14-2-es rohamuknak, valamint Hegedűs Gergő (14/6), Vámosi Boldizsár (14), Vámosi Márton és Papp Mátyás (11-11), illetve Baranyi Kristóf (10/6) eredményességének köszönhetően fordítani tudtak, s megnyerték az izgalmas találkozót.

Eldorádó KE - Albatrosz 52-58

A végig kiélezett, szoros találkozó végjátékára még a Rósa L. (16/12)-Bakondi János (13/3)-Homa Csaba (11/3) trió eredményességére építő hazai gárda 1 pontos vezetésével fordultak a felek. A hajrát azonban a nagyrészt Gulyás D. (17/9), Kiss S. (13), Bak T. (11/3) és Oláh D. (10) találataiban bízó vendégek bírták jobban, akik egy 7-0-lal a maguk javára fordították az összecsapást.

Albatrosz - Cap City Crew 62-72

A 15 bedobott hárompontos kosárnak, a 18-4-re megnyert 2. negyednek, továbbá Takács A. (19/6), Molnár R. (18/18), Csikós Attila (18/12) és Pfneiszli Cs. (10/6) ponterősségének köszönhetően tudta megnyerni a Cap City a veretlen csapatok rangadóját Bak T. (20/6), Simon P. (18) és Kiss S. (12) találataira támaszkodó Albatrosz otthonában.

Budai Vasököl - Eldorádó KE 47-33

A szünetben még 1 pontos hátrányban lévő "vasöklűek" a 3. negyedben Schwarczinger Csaba (14/9) és Sárosi Miklós (13/3) vezetésével nagyon "odacsaptak", s ezt a szakaszt 13-2-re megnyerve győzték le a Rósa L. - Bakondi J. (14/3-14/3) kettős vezette Eldorádót.

Törekvés SE - TFSE Senior 62-48

A 23-7-re megnyert első szakaszra, valamint Zsoldos K. (20/3), T. Ruet (14/3) és Hegedűs Dániel (11) kosaraira alapozva győzte le a Törekvés a Kondor József (20) és Pethő Zoltán (11/3) vezette TF Senior alakulatát.

Budafok B - Albatrosz 51-86

Minden negyedet megnyerve aratott Simon P. (26), Kiss S. (23/6) és Oláh D. (14) ponterős játéka révén fölényes győzelmet az Albatrosz a Gecse Zoltán (23/3)-Sára Attila (10) kettős vezette Budafok B otthonában.

X-Debrecen - Törekvés SE 78-62

A páros negyedekben nyújtott jobb pontosabb játékának, valamint Papp M. (19), Vámosi B. (18), Baranyi K. (17), Hegedűs G. (11/3) és Valner Kristóf (10/6) eredményességének köszönhetően győzte le az X-Debrecen a Székely Gábor (18/12), Kecskeméti Zoltán (12) és Zsoldos K. (11) találataira építő Törekvést.

A Cap City Crew - Budai Vasököl, valamint az Eldorádó KE - SzPA HSE Legends találkozót 20-0-s eredménnyel jegyzőkönyvezték.