Budapest B: Veretlen az E5vös, menetel a Powear, "botlott" a BEAC Und Einz

Hamar beindult az újévben a "nagyüzem" a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság igen népes, éppen ezért két részre osztott B-csoportjában. Az A jelű "alcsoportban" tovább őrzi veretlenségét az E5vös NGRK együttese, és tovább "nyomul" előre a zsinórban 8 győzelemnél tartó Powear gárdája. A B jelű "alcsoportban" rangadót vesztett a BEAC Und Einz, így most 3 együttes, - rajta kívül még a két Treff - áll az élen egyaránt 2-2 vereséggel.

A-csoport:

Bravos - Powear TFT 50-66

Érdekesnek ígérkezett az élcsoportban tanyázó Bravos és az 5 forduló után mindössze 1-4-es győzelem-vereség mutatóval álló, ám a tavalyi évet ötös győzelmi sorozattal záró Powear csatája. Nos a vendégek, Krasznai T. (23/9), Balogh L. (15), Balogh Á. (12/6) és Márton A. (10) kosaraira alapozva, ha szűken is, de minden negyedet megnyertek így értékes győzelmet arattak a Munteán A. (13/3)-Filótás G. (12/6)-Vári B. (11/9) trió vezette Bravos otthonában.

A mérkőzés adatai:

TFSE Senior - 7+ SC 74-71

Csupán az első negyedet nyerte meg, de a remek, 24-12-es első 10 perc, valamint Merl F. (21/9), Buda G. (20) és Pethő Z. (18/12) ponterős játéka elég volt a győzelemhez a hazaiaknak a főleg Chrestels A. (21/9), Nagy P. (19) és T. Emdadi (17) eredményességére építő 7+ ellen.

Budai Tripladupla - BEAC Kobak 61-52

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 8 ponttal még a nagyrészt Buzás B. (13),  Vereczkey L.  (12/12), Németh A. (12) és Hedry Zs. (10) pontjaiban bízó vendégek vezettek, ám térfélcsere után Csordás M. (17/9) és Csaba M. (11/6) vezérletével fordított és nyert a hazai gárda, amelyből mind a 8 játékos szerzett pontot, és senki nem dobott 4-nél kevesebbet.

Eldorádó KE - Diósdi Sasok KE 73-59

A páratlan negyedekben jobban, pontosabban játszva győzte le  Szabó P. (27/9)-Rósa L. (13/9)-Bogár B. (9/9) trió vezetésével az Eldorádó a jelentős részben Szundy G. (18), Kovács G.(12/6), továbbá Tímár D. és Karácson Zs. (11/3-11/3) találataira támaszkodó Diósdot.

Budai Bikák - Powear TFT 63-70

Három negyed után 5 ponttal még a nagyrészt Bárány Cs. (14), Lakos T. (12) és Kovács B. (11/3) eredményességére építő hazai gárda állt jobban, de a záró etapban fordítani tudott az elsősorban Krasznai T. (34/3) és Balogh L. (12) eredményességére építő Powear, amely folytatta nagy menetelését a csoportban.

E5vös NGRK - Budafok B 78-52

Gecse Z. (14) és Sulák P. (10/6) eredményességére építve a budafokiak 3 negyeden át tartották a lépést az éllovassal. A 4. negyedben aztán "hengerelt" a jórészt Kerényi D. (24), Koncsár B. (15/6) és Bognár D. (13/6) kosaraira alapozó E5vös és végül 26 ponttal, biztosan győzött.

Cap City Crew - Színyei KC 70-74

Két kiemelkedő egyéni teljesítményt és a vártnál jóval kiélezettebb szorosabb küzdelmet hozott a találkozó, amelyet Gorszkij J. (31/3), valamint Bozsik L. (13/6) vezérletével az esélyes Színyei nyert meg a Takács GA. (34/9)-K. Ringhi (11) kettős vezette Cap City otthonban.

BEAC Kobak Bravos 45-54

A 19-8-ra megnyert 3. negyedre, továbbá elsősorban Filotás G. (22/9) kosaraira alapozva győzte le a Bravod azt a BEAC Kobakot, amelyből Németh A. (13) személyében szintén csak egy játékos jutott 10 pont fölé a küzdelmes találkozón.

Törekvés SE - TFSE Senior 82-64

A szünetig szerzett közel 20 pontos előnyének, valamint Kecskeméti Z. (18), dr. Sinkovits Gy. (16/9), dr. Zsoldos G. (14) és Chrabák L. (12/3) eredményes játékának köszönhetően győzte le biztosan a Törekvés a leginkább Buda G. (16), Merl F. (15/9) és Schulek D. (10) kosaraira alapozó TF Senior csapatát.

Eldorádó KE - Budai Tripladupla 64-46

Az első félidőben szerzett 20 pontos vezetésének, valamint Szabó P. (21/9) és Bakondi J. (15/3) ponterősségének köszönhetően győzte le biztosan az Eldorádó a Budai Tripladupla együttesét. A vendégek két legeredményesebb játékosa Németh D. (9/3) és Csordás D. (9) volt.

7+SC - Budai Mind1 74-50

A nyitó, de különösen a záró szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint Nagy P. (29/12), Herczeg B. (16) és T. Emdadi (11) eredményességének köszönhetően győzte biztosan a 7+ a Dira F. (17/9)-Kovács M. (12) kettős vezette Mind1 gárdáját.

Budafok B - Cap City Crew 80-87

Az első 3 negyedben Takács G. (45/9), Pfneiszli Cs. (13/9) és K. Righi (11) jóvoltából kézben tartva az irányítást győzött a Cap City a Gulyás L. (18/6), Széll G. (12/12), Halász L. (12) és Bakai B. (10) kosaraira alapozó, s a záró szakaszban 10 ponton belülre kerülő budafokiak otthonában.

Diósdi Sasok KE - Budai Bikák 68-59

A 23-15-re megnyert 3. negyedének, valamint Karácson Zs. (26/3), Kurunczi M. (12/6), Szundy G. (12/3) és Tímár D. (10) eredményességének köszönhetően nyerte meg ezt az "állati" mérkőzést s Sasok együttese a Parkánszki S. (15)-Szilléry J. (10) kettős vezette Bikák gárdája ellen.

Powear TFT - Hobbi SK 68-59

Szünetben 3 ponttal még az elsősorban Baricska D. (16/6) és Csáky D. (13/6) kosaraira alapozó vendég Hobbi vezetett, ám a 21-20-re megnyert 3. negyednek, valamint nagyrészt Saáry Cs. (27/9) és Krasznai T. (16/6) ponterős játékának köszönhetően a Powear győzött.

B-csoport:

Álló Farkasok - Optofit VKB Vác 37-72

Minden negyedet megnyerve győzte le Medgyasszay I. (16/3) és Kiss I. (15/3) vezérletével a váci csapat simán az Álló Farlasok együttesét. Hazai részről egyedül Müller I. (10/6) érte el a 10 pontot.

Regi Waldorf U23 - BEAC Und Einz 52-71

Szünetig még Vámosi L. (20/12) és Bekő P. (13/3) révén a  Waldorf-fiúk még tartották a lépést az éllovassal, de a 14-2-re megnyert 3. negyednek, valamint egységes csapatjátékának, azon pedig elsősorban Pék Á. (14/6), Jani Z. (12), továbbá Péter Zs., Magnusz M. és dr. Pintér Á. (10-10) kosarainak köszönhetően végül biztosan nyert a BEAC U. E.

Parthus SE - Regi Waldorf U23 72-45

A két középső negyedben nagy fölényben játszva győzte le Simon Sz. (12/3), Landauer G. (12), G. Friedman (11/9) és Muzslai F. (10) vezérletével biztosan a Parthus az elsősorban Vámosi L. (14/6) és Gát M. (11/3) eredményességére építő Waldorf-fiúkat.

Darazsak Old Boys B - Csepel Bontó B 123-45

Végig nagy fölényben játszva aratott Somogyvári Á. (39/21), Dauda P. (24/6), Sulák P. (16/12), Aranyi J. (15/9). Sárdi I. (12/6) és Aranyi B. (11/3) kosaraira alapozva közel 80 pont különbségű győzelmet a Darazsak B csapata a Szabó Á. (16)-Bárány L. (12) kettős vezette csepeliek ellen.

BEAC Und Einz - Treff 07 SE U23 49-51

A küzdelmes, végig kiélezett, szoros csatát hozó Isépy B. (21) és Jakobicz B. (14/3) ponterősségére építve a Treff fiatalok nyerték az elsősorban Jani Z. (12) és Pék Á. (11/3) találataira támaszkodó BEAC U. E. otthonában.

Optofit VKB Vác - Kisbojtár 76-33

Minden negyedet megnyerve aratott Medgyasszay I. (18/3), Kiss I. (16/3) és Gyenes M. (10/3) vezérletével fölényes győzelmet a váci együttes, a vendégektől egyedül a csapat pontjainak több mint a felét szerző Ludányi B. (17/6) jutott 10 pont fölé.

Eötvös Halak - Treff 07 SE 39-59

Az első három negyedet megnyerte, a záró etapot pedig döntetlenre "adta" a Karsai Cs. (15/9)-Matika P. (12/9) kettős vezette Treff, amely így biztosan verte az Eötvös Halak csapatáz. Hazai részről egyedül Gyimesi R. (10/6) ért el kétszámjegyű pontot.

Monor SE - BEAC Und Einz 46-60

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve tudott Péter Z. (19) és Ólmosi Z. (12) vezérletével győzni a BEAC u. E. a Bodor D. (18/12)-Viktor .M. (11/3)-Viktor H. (11/6) trió vezette monori együttes otthonában. A hazaiak a saját dolgukat nehezítették meg a 30%-os (6/20) büntetőzésükkel.

Csepel Bontó B - Szentendrei KHSE U20 66-84

A szünetig szerzett 16 pontos előnyére, valamint nagyrészt Laki T. (31/3), A, Glavaszki (23/3), Sági Á. (12) és Okrutay G. (10/6) kosaraira alapozva győzték le a szentendrei fiatalok a leginkább Bárány L. és Magyar Z. (15/3-15/3) és Varga N. (12) találataira támaszkodó csepelieket.

Honvéd Zrínyi SE B - Monor SE 64-79

Az 1. negyedet meg 2 ponttal megnyerte az elsősorban Köves T. (21/3) és Gabos Á. (10) pontjaiban bízó vendéglátó katonacsapat, de a folytatásban a monoriak Viktor H. (30/12), Viktor M. (19/3) és Horváth V. (14/6) ponterős játéka révén átvették a játék irányítását, és végül 15 ponttal nyertek. A hazaiak valamivel jobb büntetőzéssel az igen gyenge 4/18 (22,22%) "találati arányukkal" a vonalról szorosabbá tehették volna a találkozót.