Budapest B-csoport: Idegenben nyerve a csúcsrangadót került előnybe a Színyei

Március elején lejátszották a Cziffra Mihály Budapest bajnokság "derékhadától" alaposan elhúzó két élcsapat csúcsrangadóját, amelyen a Színyei remek első félidei játékával biztosan nyert a Budai Bikák otthonában, így lépéselőnybe került legnagyobb riválisával szemben. A 3. helyért óriási a harc a Törekvés, a Cap City és a Budafok B csapatai között.

Diósdi Sasok - 7+ SC 56-60

Szünetben egyetlen ponttal még a Karácson Zs. (18)-Szundy G. (16) kettős vezette hazai együttes állt jobban, de a 13-8-ra megnyert 3. negyedre, valamint nagyrészt Kurucz G. (25) és Bárdos Z. (12/9) kosaraira alapozva  a 7+ diadalmaskodott.

A mérkőzés adatai:

Budafok B - Hyperteam UC Powear TFT 71-61

A szünetig szerzett 14 pontos előnyének, továbbá főként Turcsek B. (22/18), Major Á. (18). Hársfalvi P. (13/9) és Hársfalvi P. (12) eredményességének köszönhetően győzte le a Budafok B az elsősorban Bohár D. (19/3) és Balogh Á. (13/9) pontjaiban bízó Powear együttesét.

Színyei KC - Budai Mind1 75-62

Három negyedet megnyerve, a 2. etapot pedig döntetlenre játszva győzte le Gorszkij J. (39), Bozsik L. (11/3) és Szakonyi G. (8) vezérletével a Színyei a Kovács A. (25) és Juhász I. (18/6) ponterősségére építő Mind1 csapatát.

BEAC Kobak - Budai Bikák 43-62

Az 1. félidőben Hedry Zs. (16/3) és Buzás B. (10) jóvoltából a hazaiak tartották a lépést a Budai Bikák együttesével, ám a vendégek a 17-3-ra megnyert 3. negyednek köszönhetően végül úgy nyertek biztosan, csaknem 20 ponttal, hogy 10 fölé egyedül Szöllősi M. (17/3) jutott tőlük, ám 6 játékosuk is dobott legalább 6 pontot.

Törekvés SE - Bravos 60-59

A 15-3-ra megnyert nyitó negyedre, továbbá elsősorban Chrabák L. (12/3) és Zsoldos K. (11) kosaraira alapozva győzte le a Törekvés a Pólik Gy. (14), Vári B. (13/3) és Bánsági A. (11) révén nagyot, de talán kissé későn hajrázó Bravos csapatát.

Diósdi Sasok - Hyperteam UC Powear TFT 51-48

Küzdelmes, végig kiélezett találkozót nyert meg Karácson Zs. (21/6) és Szundy G. (12) vezérletével a Diósd a Powear gárdáját. A vendégek legeredményesebb játékosa Zsömle B. volt 9/3 ponttal.

7+SC - Budai Tripladupla 47-77

Három negyeden át jól tartotta  magát a Kurucz G. (18)-Bársony B. (14) kettős vezette hazai együttes, de a záró 10 percre "elfogyott", így a nagyrészt Szabó B. (16/3), Juhász P. (13), Kovács Á. (12/3) és Papp Á. (10/9) eredményességére építő Tripladupla 32-6-ra nyerve a 4. negyedet végül 30 ponttal nyert.

Budafok B - Cap City Crew 80-77

A dobogóra hajtó csapatok ellentétes félidőket hozó rangadójának  szünetében 13 ponttal még a Takács G. (30/9)-K. Righi (22)-Nagy S. (12) trió vezette vendég Cap City állt jobban. Térfélcsere után  Turcsek B. (17/15), Halász L. (16), Gecse Z. (14) és Major Á. (10) pontjaiban bízva átvette az irányítást, és végül fordított a Budafok B.

Budai Bikák - Színyei KC 61-75

A csoport csúcsrangadóját a szünetre szerzett 14 pontos vezetésének, továbbá nagyrészt Gorszkij J. (45/6) és Bozsik L. (14/9) kosarainak köszönhetően nyerte meg aránylag biztosan a Színyei a feladathoz és nagy riválisához szünet után elsősorban Parkánszki S. (17/9), Szöllősi M. (14) és Cséffalvay Zs. (12/6) révén már felnövő Budai Bikák otthonban.

Cap City Crew - Diósdi Sasok 83-67

Minden negyedet megnyerve győzte le leginkább K. Righi (21) és Takács M. (14/6) jóvoltából úgy a Cap City a nagyrészt Szundy G. (25), Karácson Zs. (22/3) és Kovács G. (11/6) találataira támaszkodó  Diósdot, hogy hazai részről 6 játékos is dobott legalább 7 pontot.

BEAC Kobak - Bravos 68-59

A 21-6-ra megnyert 3. negyedre, továbbá főként Hedry Zs. (21/9), Kiss B. (20/3) és Buzás B. (12/3) eredményességére építve győzte le a Kobak a Bravos együttesét. A vendégektől egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Vári B. (22/12) ért el kétszámjegyű pontot.

Törekvés SE - TFSE Senior 75-52

A Buda G. (23/6) és Borda Sz. (16) ponterősségében bízó vendégek a 3. negyed végig tartották a lépést a Törekvés együttesével, ám a 26-8-ra megnyert záró szakasznak, továbbá leginkább Kecskeméti Z. (20), Chrabák L. (16), dr. Sinkovits Gy. (10/6) és Bozsik K. (10) kosarainak köszönhetően a Törekvés végül 23 ponttal győzött.

Budai Mind1 - Budafok B 54-63

A 18-8-ra megnyert 3. negyedre, továbbá leginkább Turcsek B. (15/15) és Gecse Z. (10) kosaraira alapozva diadalmaskodott a Budafok B a Zimon P. (13/9)-Rajnai T. (11) kettős vezette Mind1 otthonában.

Budafok B - Hobbi SK 68-62

Három nappal a Mind1 legyőzése után egy fordulatos mérkőzésen a páratlan negyedekben jobban játszva Hársfalvi P. (22/15), Major Á. (15) és Gulyás L. (13/9) vezérletével a főként Baricska D. (26/18), Viczina B. (12) és Nagy A. (10) eredményességére építő Hobbi gárdája ellen is diadalmaskodott a Budafok B.

Hyperteam UC Powear TFT - 7+SC 53-52

A végig szoros 1. félidő után az elsősorban Bohár D. (15) és Domián Zs. (11) kosaraira alapozva a 3. negyedben elhúzott. A záró szakaszban a Kurucz G. (26) és Bársony B. (15/3) ponterősségében bízó 7+ ledolgozta "10+-os" hátrányát, de a végén a jobban (5/8, 62.5% ill.11/22, 50%) büntetőző vendéglátó Powear örülhetett.

Színyei KC - Bravos 86-68

A szünetig szerzett 25 pontos vezetésének, továbbá főként Gorszkij J. (25), Tőrös B. (10/3), valamint dr. Szaszovszky G. és Jantner L. (10-10) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Szanyei a szünet után Munteán A. (17/9). Andó P. (14/6). dr. Lantos B. (13) és Zsótér I. (10) jóvoltából feljavuló Bravos gárdáját.

Budai Bikák . Cap City Crew 86-79

A 31-20-ra megnyert 3. negyedre, továbbá a Parkánszki S. (18/12)-Cséffalvay Zs. (17/3)-Lakos T. (14) trió tagjainak találataira támaszkodva diadalmaskodott a színvonalas rangadón a Budai Bikák együttese a nagyrészt K. Righi (27), Pfneiszli Cs. (24/18) és Tóth B. (12/6) pontjaiban bízó Cap City ellen.

Budai Tripladupla - Törekvés SE 62-63

Végig kiélezett, szoros összecsapást nyert meg Chrabák L. (17/9), Bozsik K. (12), Zsoldos K. (11/6) és Kecskeméti Z. (11/3) vezérletével a Törekvés a főként Halász P. (12), Csordás M. (11/9), C. Szabó B. (11) és Papp Á. (9/9) eredményességére építő Tripladupla otthonában.

TFSE Senior - BEAC Kobak 48-71

A nyitó etapot 1 ponttal még a Buda G. (19/3) és Pethő Z. (15/12) kosaraira alapozó hazaiak nyerték, ám a folytatásban Németh A. (18/12) , Hedry Zs. (18/6) és Buzás B. (17) ponterős játékával átvette az irányítást és fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülve végül biztosan győzött a BEAC Kobak együttese.

Hyperteam UC Powear TFT - Cap City Crew 62-112

Minden negyedet megnyerve aratott jórészt Takács G. (38/9), K. Righi (30), Nagy S. (15/9) és Morvai M. (12) pontjaiban bízva győzte le simán a Cap City a feladathoz és ellenfeléhez Krasznai T. (27) és Domián Zs. (12) jóvoltából csak a 2. negyedben felnőni képes Powear csapatát.

7+SC - Hobbi SK 57-74

A páratlan negyedekben nyújtott pontosabb játékának és elsősorban Baricska D. (19/6), Csáky D. (15) és Balogh P. (10/6) eredményességének köszönhetően győzött a Hobbi a Kurucz G. (21)-Herczeg B. (14) kettős vezette 7+ otthonában.

Diósdi Sasok - Budai Mind1 75-68

A páratlan negyedekben Karácson Zs. (19/9), Kurinczi Márk és Szundy G. (16-16), valamint Kovács G. (13/9) jóvoltából összesen közel 20 pontot verve ellenfelére győzte le a Diósd a leginkább Deák A. (14/6), Deák Á. (13) és Kovács M. (12) eredményességére építő Mind1 együttesét.

Hobbi SK - Budai Tripladupla 38-48

A 22-7-re megnyert nyitó negyednek, továbbá elsősorban Csordás M. (11/9) és Csaba M. (10/3) kosarainak köszönhetően nyert a Tripladupla. Hazai részről egyedül Nagy A. (10/3) ért el kétszámjegyű pontot

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!