Budapest C: 50 perc után győztek a csepeliek Kőbányán - növelte előnyét az FKE

Rangadót játszott az éllovas FKE Öreg Sasok két fő üldözője, a BEAC Und Einz és a Monor. Mivel a monoriak nyertek, a listavezető pedig nem hibázott, az FKE növelte előnyét legfőbb riválisával szemben.  Érdekes és meglehetősen hosszúra nyúlt mérkőzést játszott két középcsapat, a Kőbánya Old Boys B és a Csepel Bontó B. A találkozón kétszeri hosszabbítás után minimális különbségű vendég győzelem született.

Csepel Bontó B - Eötvös Halak 56-82

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva verte Görömbey A. (22), Knollmajer B. (13), Budai M. (12/6) és Feke B. (12) vezérletével simán az Eötvös Halak csapata a Farkas T. (15/6). Smolcz J. (11/9). Somogyi T. (10/3) és Szabó Á. (10) révén a veresége mértékén a záró szakaszban sokat "kozmetikázó" Bontó B gárdáját.

A mérkőzés adatai:

FKE Öreg Sasok - Kőbánya Old Boys B 97-69

A hazaiak J. Dulic (20), Medgyesi K. (18/3), Dweik D. (17/15), valamint Sisák E. és S. Ntumazah (10-10) kosaraira alapozva minden negyedet megnyerve győzték le biztosan a nagyrészt Szabó M. (21/6). Aranyi J. (15/3), Dauda P. (14/6) és Somogyvári Á. (10/6) pontjaiban bízó kőbányaiakat.

Huszares  - Monor SE 61-58

Az első negyedet még 5 ponttal elvitte a Lendér A. (18/12)-Viktor H. (13/6) kettős vezette Monor, de a folytatásban már inkább a Turancsik G. (25), T. Kakaköse (16/3) és H. Kovács Á. (15) ponterősségében bízó hazai együttes akarata érvényesült, amely végül megnyerte a végig szoros, kiélezett összecsapást.

Álló Farkasok - Treff 07 SE U23 63-55

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá Harsányi G. (14), Vlajk Á. (12), Györe A. (11/9) és Kovács T. (11/3) eredményességének köszönhetően győzte le az Álló Farkasok gárdája az elsősorban Matika P. (15/9) és Rozgonyi B. (12) kosaraira alapozó Treff-fiatalokat.

Honvéd Zrínyi SE B - Optofik VKB Vác 50-85

A nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva győzte le Forgács T. (30/18) és Molnár L. (13) vezérletével biztosan a váci együttes az elsősorban Gabos Á. (17) és Kovács Á. (10) találataira támaszkodó Zrínyi B csapatát.

Kőbánya Old Boys B - Csepel Bontó B 84-85

A végig szoros, kiélezett összecsapáson sem 40. sem pedig 45 perc elteltével nem született döntés. A rendes játékidő végén a Szabó Á. (24/12)-László Cs. (16/9)-Smolcz J. (15/9)-Spiemlann P. (13) kvartett vezette vendégek egy tripla, az első "túlóra" végén a Dauda P. (24/15), C. Jing Hui (22/3) és Somogyvári Á. (16/9) ponterősségére építő hazaiak pedig egy dupla formájában "gondoskodtak" a további folytatásról. A 2. hosszabbítást 10-0-lal indította a csepeli legénység, amely, bár ezt követően mind a 4 büntetőjét elhibázta, de 1 pontot megtartva előnyéből megnyerte a drámai ütközetet.

Eötvös Halak - Regi Waldorf U23 67-61

Érdekes, fordulatos mérkőzést nyert meg elsősorban Görömbey A. (13), Zoboki Á. (12) és Kaba-Czövek J. (11) jóvoltából a nyitó és a záró szakaszban hatékonyabb, pontosabb Eötvös a nagyrészt Vámosi L. (23/15), L. Laki P. (14) és Leleszi M. (12/3) pontjaiban bízó Waldorf-fiatalokat.

Optofit VKB Vác - Huszares 56-62

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 8 ponttal még a Szabó A. (16) és Molnár L. (12) kosaraira alapozó hazai együttes vezetett. Szünet után azonban H. Kovács Á. (15), J. Castillo (13), valamint Turancsik G. és H. Prates (12-12) révén átvette az irányítást és a maga javára fordította az összecsapást a Huszares gárdája.

Monor SE - Treff 07 SE U23 80-75

A döntetlenre végződő első félidő után a 28-18-ra megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Viktor H. (29/6) és Lendér A. (12/3) találatainak köszönhetően győzték le a monoriak a Veres I. (21/3)-Nyitrai G.-Rozgonyi B. (14-14)-Matika P. (11/9) kvartett vezette Treff együttesét.

Parthus SE - Kőbánya Old Boys B 60-87

A páros negyedekben nyújtott sokkal hatékonyabb játékára, továbbá Dauda P. (28/12), Aranyi J. (18/6), C. Jing Hui (17/3) és Aranyi B. (13) kosaraira alapozva verte biztosan a kőbányai alakulat a leginkább Simon Sz. (21) és Tanács D. (12) pontjaiban bízó Parthus csapatát.

BEAC Und Einz - Álló Farkasok 69-64

Az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében 14 ponttal még az elsősorban Vlajk Á. (13) és Kovács T. (12/6) pontjaiban bízó vendég Álló Farkasok gárdája vezetett. A második félidőre alaposan feljavult és dr. Gáldi M. (21/3), Pék Á. (13/6), Varga Á. (12/3) és Jani Z. (11) vezérletével fordított a hazai együttes.

FKE Öreg Sasok - Parthus SE 94-88

A kosarakban gazdag, fordulatos mérkőzés 1. negyede után 9 ponttal még a Simon Sz. (36/18)-Wehner Zs. (26/12)-Jakkel M. (14/12) trió vezette Parthus állt jobban, de a listavezető hazaiak, J. Dulic (31), Medgyesi K. (20/3), Dweik D. (17/9) és S. Ntumazah (12/6) jóvoltából még szünet előtt fordítottak, és megnyerték az összesen 23 hárompontos kosarat hozó találkozót.

Huszares - ÁSE Nemecsek 69-46

A páros negyedekben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le elsősorban H. Kovács Á. (24) és Turancsik G. (11) kosaraira alapozva simán a Huszares a nagyrészt Barsi Z. (15/3, Vlasits T. (14/3) és Dinnyés L. (9/9) pontjaiban bízó ÁSE Nemecsek csapatát.

Regi Waldorf U23 - Csepel Bontó B 74-62

Az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzte le szinte kizárólag Vámosi L. (25/9), Kincses Cs. (21/3), Leleszi M. (14/3) és Tiba B. (12) találataira támaszkodó Waldorf a Smolcz J. (19/15)-Kárász G. (14) kettős vezette csepeli legénységet.

Monor SE - BEAC Und Einz 65-64

Az ellentétes félidőket hozó rangadó szünetében Varga Á. (15/3), dr. Gáldi M. (13), Magnusz M. (12) és Danóczy R. (9/9) jóvoltából 12 ponttal a vendégek vezettek, de a második félidőben Lendér A. (18/9) és Búzás B. (17/3) ponterős játékával fordított és izgalmas végjátékban egyetlen ponttal győzött a Monor.

Álló Farkasok - Eötvös Halak 63-93

Minden negyedet megnyerve verte Görömbey A. (38/12), Knollmajer B. (14) és Kaba-Czövek J. (14) kosaraira alapozva simán az Eötvös Halak csapata a nagyrészt Vlajk Á. (20), Györe A. (10/6) és Josepovits L. (10) pontjaiban bízó Álló Farkasok alakulatát.

Treff 07 SE U23 - Regi Waldorf U23 54-50

Hullámzó játékot és nagy küzdelmet hozott az U23-as csapatok összecsapása, amelyet jobb hajrájának, a 18-9-re megnyert 4. negyedének, továbbá nagyrészt Leleszi M. (21/6), Kincses Cs. (10/3) és Kincses M. (10) kosarainak köszönhetően a Waldorf nyert meg a Jakobicz B. (16/6)-Horváth Á. (12/6) kettős vezette Treff ellen.

Honvéd Zrínyi SE B - FKE Öreg Sasok 62-74

Az első 3 negyedben S. Ntumazah (25/9), Sipos B. (14/6), J. Dulic (13/6) és Medgyesi K. (11/3) eredményességére építve kézben tartva az irányítást győzött biztosan a listavezető Fekete Sasok együttese a nagyrészt Kovács Á. (16), Gabos Á. (15) és Láncos G. (13) pontjaiban bízó Zrínyi B otthonában.

ÁSE Nemecsek - Treff 07 SE U23 55-65

A vendéglátók Barsi Z. (20/9), Pásztor Gy. (18), valamint Dinnyés L. (9/9) révén szünetig egyenrangú ellenfelei voltak a Treff gárdájának. Szünet után Matika P. (20/15) és Horváth N. (18) ponterős játékával a vendégek fokozatosan ellépve végül 10 ponttal győztek.

Kőbánya Old Boys B - Regi Waldorf U23 79-59

Az első 3 negyedben Somogyvári Á. (26/18), Tamási P. (18/9), Szabó M. (11/3) és Turóczi R. (10) vezérletével kézben tartva a mérkőzés irányítását aratott magabiztos, 20 pontos győzelmet a hazai együttes a nagyrészt Kincses Cs. (19/3), Tiba B. (13), valamint L. Laki P. és Vámosi L. (10-10) eredményességére építő Waldorf ellen.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!