Budapest C: A Külker nyerte az évzáró csúcsrangadót

A korábbi eredmények úgy hozták, hogy a sorsolás jóvoltából az év utolsó mérkőzése lett a csúcsrangadó a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. A két veretlen gárda, a Külker és az Albatrosz színvonalas, fordulatos mérkőzést játszott egymással, amelyből végül a Külker került ki győztesen, így a társaság elégedetten, makulátlan mérleggel szilveszterezhet az élen.

BKG Senior - Chemol 79-64

A 24-10-re megnyert 3. negyednek, továbbá leginkább Szatmári Á. (32/9), Varga J. (11/9) és Tasnádi D. (12/6) eredményes játékának köszönhetően győzte le a BKG a Jász L. (19/6)-Varga B. (16)-Mokos D. (15) trió vezette Chemol együttesét.

A mérkőzés adatai:

Csepel-Bontó Senior - Terézvárosi BC 70-47

Szünetig elsősorban Mándoky Zs. (11) és Kanó P. (10) révén még tartotta a lépést a hazaiakkal a Terézváros, de szünet után nagy fölénybe kerülve, leginkább a jó dobóformát kifogó Mogyorósi G. (28/18). és Barcsa L. (10) kosaraira alapozva végül biztosan nyert a Csepel-Bontó.

Külker SC - BEAC-István Öregfiúk 69-60

Az első 3 negyedben Kecskás P. és Spáth Cs. (18-18), valamint Zilahy Z. (12) vezérletével kézben tartva a játék irányítását győzte le a Külker a záró szakaszban főként Szabó B. (18/12), Marsó Gy. (12) és Danóczy R. (10/6) révén veresége mértékén jelentősen, 10 pontot "kozmetikázó" vendég gárdát.

Unitef Céh - H. Zrínyi Veterans 68-67

A végig szoros, kiélezett összecsapásnak csupán egyetlen - jelesül a 3. - negyedét nyerte meg a jórészt dr.Torma P. (27), Nemes B. (16) és Benkó D. (11) kosaraira alapozó Unitef, és azt is csak 24-20-ra, de ez is elég volt neki a sikerhez a főleg Barsi Z. (22/12), Barna M. (10/6) és Zsengellér V. (10) találataira támaszkodó Zrínyi Veteránok ellen.

BEAC István Öregfiúk - Albatrosz 48-49

A veretlen Albatrosz Simon P. (14), Bak T. (12/6) és Kiss S. (12) vezérletével esélyeshez méltóan 16-7-es negyeddel kezdett, ám ezt követően alábbhagyott szárnyalása, így a hazaiak, leginkább a tőlük végül egyedüliként 10 pont fölé jutó, a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Marsó Gy. (19) révén a záró szakaszt már minimális előnyből várhatták, de végül izgalmas végjátékban az Albatrosz - amely azért az 5/17-es büntetőzésével azért rendesen megnehezítette saját dolgát - megőrizte veretlenségét.

Chemol - Csepel-Bontó Senior 52-76

Szünetig a hazai gárda Varga B. (24) és Borbás P. (10) jóvoltából egyenrangú ellenfele volt a csepeli csapatnak, de térfélcsere után a Török B. (18/6)-Barcs l. (17/6)-Mogyorósi G. (10/6) trió vezette esélyesebb vendégek nagy fölénybe kerültek és végül magabiztos győzelmet arattak.

Terézvárosi BC - BEAC István Öregfiúk 44-58

A veretlen Albatroszt is majdnem "elkapta", a közpécsapatnak számító, s ezúttal elsősorban Harner G. (12) és Mándoky Zs. (10/3) kosaraira alapozó Terézváros ellen a 21-10-re megnyert záró szakaszának, valamint nagyrészt Szabó B. (21/15), Danóczy R. (16/12) és Nagy M. (10) eredményességének köszönhetően meg is szerezte első győzelmét a BEAC-István Öregfiúk gárdája.

htps://megye.hunbasket.hu/budapest/merkozes/x2223/hun_bud_fc/1180673

Albatrosz - BKG Senior 69-44

A szünetre szerzett 20 pontos előnyére, valamint főleg Simon P. (22/3), Oláh D. (14), Parragh M. (12/3) és Kiss S. (11/3) eredményességére építve ezúttal sem túl hatékonyan büntetőzve (11/26) is biztosan verte az Albatrosz a BKG-t, leginkább azért is, mert a vendégek részéről egyedül Szatmári Á. (13/3) jutott 10 pont fölé.

H. Zrínyi Veterans - Külker SC 62-99

Minden negyedet megnyerve győzte le biztosan Spáth Cs. (31), Gáll Cs. (16), Buzás S. (15/3), Kecskés P. (15) és Kiss P. (11/3) vezérletével a veretlen Külker a nyeretlen Zrínyi Veteránok gárdáját, amelyből ezúttal csak Barna M. (23/6) jutott 10 pont fölé.

Külker SC - Albatrosz 78-69

"Stílszerűen" év végére maradt a csoport csúcsrangadója, a két veretlen együttes összecsapása. Az Albatrosz kapott hamarabb lábra - vagy inkább szárnyra - és Simon P. (18/9), Oláh D. (18), valamint Bak T. (14/6) ponterősségében bízva 8 ponttal "elvitte" az első negyedet. Ezt követően azonban rendezte sorait és egy "lehengerlő" 25-7-es második etapot produkált a Kecskés P. - Spáth Cs. (22-22)-Ocskovszky Á. (12/3) trió vezette Külker, amely így 10 pontos 40-30-as "tenisz előnnyel" fordulhatott. A 3. negyed ismét az Albatrosz együtteséé volt, amely a szakasz végére 2 pontra felzárkózott. A záró etapot 9-2-vel indítva 9 ponttal elléptek a hazaiak, majd a hajrában 4 pontra feljött az Albatrosz, de ennél már nem tudott közelebb kerülni, így a két élcsapathoz méltó, színvonalas rangadón a Külker őrizte meg veretlenségét.