Budapest C: Bajnok az E5vös NGRK

Legnagyobb riválisát, a Szinyei csapatát egy remek, fordulatos mérkőzésen idegenben is legyőzve, a többi mérkőzésén pedig "hozva a kötelezőket" behozhatatlan előnyre tett szert a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában az E5vös NGRK együttese. A gárda tehát a hátralévő mérkőzések eredményeitől függetlenül megnyerte a bajnokságot. Az is eldől, hogy a bajnok mögött a Szinyei és a Powear zárja a dobogón a bajnokságot.

Álló Farkasok - E5vös NGRK 34-78

A hazaiak - akik közül egyedül Kaspar Norbert (10/6) érte el a 10 pontot - csak a 2. negyedben tudtak felnőni a feladathoz és az éllovashoz, így az E5vös Kerényi Dániel (12), Kégl Marcell, Koncsár Balázs és Iklódi Zsolt (12-12), Budai Márton (11/3) és Bognár Domokos (9/9) vezérletével biztosan győzött.

Statisztika:

Újpest MT Oldboys - Szinyei KC 68-78

Schwarcz Balázs (27/18) és Bodnár Dániel (19/3) ponterősségével 3 negyeden át tartotta a lépést a Szinyeivel az újpesti együttes, de a záró etapban a Jantner László (20/3), Gorszkij Jaroszlav (20), Héczei András (15/6) és Bozsik László kosaraira alapozó vendégek végül ellenfelük fölé kerekedtek.

A mérkőzés adatai:

Powear TFT - Budai Mind1 84-55

A szünetig szerzett közel 30 pontos vezetésének, valamint Krasznai Tibor (39/15), Nagy Tamás (14/6) és Saáry Csaba (14) eredményességének köszönhetően verte biztosan az Újpest a Dira Ferenc (24/15)-Kováts Máté (14) kettős vezette Budai Mind1 gárdáját.

Eötvös Halak - ÁSE Nemecsek 67-60

Három negyed után még döntetlenre állt a Barsi Zoltán (24/15) és Bóné Gergely (13)  pontjaiban bízó ÁSE, de a záró etapban pontosabban játszó Halak csapata Gyimesi Regő (17/12) és Budai Mátyás (16/6) vezérletével végül 7 ponttal győzött.

Hobbi SK - Szinyei KC 58-76

A 28-13-ra megnyert első negyedre, valamint Gorszkij J. (26), Bozsik L. (17/3) és Boga Áron (13) eredményességére építve győzte le biztosan a Szinyei a Kutasi Bálint (17/3), Balogh Péter (13) és Csáky Dániel (10) találataira támaszkodó Hobbi csapatát.

Kisbojtár - Treff 07 SE 63-62

Összesen 19 hárompontos kosarat hozó, végig kiélezett, szoros találkozót nyert meg Ludányi Balázs (31/9) és dr. Dobó József (13/9) vezérletével a Kisbojtár a Matika Péter (18/12)-Bartha Henrik (15/15)-Lódi Dominik (13/3) trió vezette Treff ellen.

Újpest MT Oldboys - Budai Mind1 50-40

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását vágott vissza Weisz András (24/15) és Bodnár D. (16) vezérletével az Újpest a 2 héttel korábbi idegenbeli vereségért a Dira F. (15/6) és Kovács Miklós (9/3) pontjaiban bízó Mind1 együttesének.

Álló Farkasok - Eötvös Halak 69-54

Az "állati" találkozón a Halak csapata Zoboki Ábel (12), Kaba-Czövek János (12) és Gyimesi Regő (9/6) vezérletével az első félidőben még tudta tartani a lépést az Álló Farkasokkal - még ha ez így elég képzavaros is - de szünet után már egyértelmű fölényben játszva végül 15 ponttal nyert a Vlajk Ádám (22)-Müller István (12)-Harsányi Gábor (10)-Eren Üstünkaya (9/9) kvartett vezette hazai együttes.

Szinyei KC - E5vös NGRK 72-78

Érdekes, fordulatos, színvonalas játékot hozott a csoport csúcsrangadója, amelynek első negyede után 8 ponttal vezetett a Gorszkij J. (36/15) és Bozsik L. (19/12) ponterős játékában bízó Szinyei, szünetben viszont már a Koncsár B. (22/6)-Kerényi D. (22) kettős vezette éllovas E5vös állt jobban ugyanennyivel. Térfélcsere utána vendégek ezt még 4 ponttal "megfejelték", majd a záró etapban nagyot hajrázott a hazai gárda, szorossá is tette a találkozót, de fordítani nem tudott.

Budai Mind1 - Kisbojtár 61-63

Az első negyedet még 6 ponttal megnyerte a Tatai Ádám (14), Dira F. (12/9) és Ambrus Zsolt (12/6) eredményességére építő hazai együttes. A folytatásban azonban már inkább a Ludányi B. (38/6) extrájára, valamint dr. Kamondi Szilárd (9) találataira támaszkodó Kisbojtár akarata érvényesült, amely végül 2 ponttal megnyerte az izgalmas összecsapást.

Treff 07 SE - Powear TFT 64-75

A szünetig szerzett 15 pontos vezetésére, valamint nagyrészt Krasznai T. (35/12) és Balogh Ádám (10/6) kosaraira alapozva győzött a Powear a Matika P. (28/12) és Veres István (24/3) ponterősségében bízó Treff otthonában.

ÁSE Nemecsek - Optofit VKB Vác 57-74

Barsi Z. (20/9) és Balogh Róbert (14/6) vezérletével három negyeden át tartotta a lépést ellenfelével az ÁSE, de a záró szakaszban nagy fölénybe került és végül közel 20 ponttal győzött a Medgyasszay István (22/6)-Kiss Illés-Dr. Sala Árpád (17-17) trió vezette váci legénység.

Újpest MT Oldboys - Hobbi SK 42-71

Minden negyedet megnyerve aratott Kutasi B. (17/9), Viczina Balázs (15/3) és Baricska Dániel (11/3) kosaraira alapozva fölényes győzelmet a Hobbi a Bodnár D. (21) és Kotroczó Péter (13) találataira támaszkodó Újpest otthonában.

Szinyei KC - Treff 07 SE 76-60

A szünetig szerzett 20 pont fölötti vezetésének, valamint Bozsik L. (22/12), Héczei A. (14/6), valamint Gorszkij J. és dr. Csikász-Nagy Attila (10-10) eredményes játékának köszönhetően győzte le a Szinyei a Sipos Gábor (19)-Veres I. (12/3)-Lódi D. (11/6)-Bartha H. (10/6) kvartett vezette Treff együttesét.

Kisbojtár - E5vös NGRK 54-60

Az első 3 negyedben Szánthó Lőrinc (24/9), Iklódi Zs. (15) és Varga Zsombor (10) vezérletével kézben tartva a játék irányítását diadalmaskodott az E5vös a Mészáros Nándor (19/15), dr. Kamondi Sz. (11/3) és Sebesi Csaba (10) jóvoltából nagy hajrával a találkozót szorossá tevő Kisbojtár együttese ellen.

Álló Farkasok - ÁSE Nemecsek 79-54

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva győzte le Harsányi G. (14), Kovács Tamás (13), E. Üstünkaya (11/9), Müller I. (11/3), valamint Hadnagy András és Vlajk Á. (10-10) révén simán az Álló  Farkasok csapata a Barsi Z. (24/18)-Bóné G. (12) kettős vezette  ÁSE Nemecsek együttesét.

Powear TFT - Kisbojtár 58-52

A két egymással korábban éveken át a senior bajnokságban küzdő együttes hullámzó, fordulatos összecsapását a második félidőben nyújtott valamivel jobb, pontosabb játékának és Balogh Á. (13/9), Balogh Levente (12) és Reizer Ferenc (11/9) kosarainak köszönhetően nyerte meg a Powear a dr. Kamondi Sz. (21/6), Nagy Balázs (12/12) és Ludányi B. (10) találataira támaszkodó Kisbojtár ellen.

E5vös NGRK - Hobbi SK 74-51

Minden negyedet megnyerve aratott Kerényi D. (27/3), Szánthó L. (16), Iklódi Zs. (13) és Kégl M. (10) vezérletével magabiztos győzelmet az E5vös az Újhelyi Csaba--Ondima Kevin (10/6-10/6)-Tóth Gyula (10/3) trió vezette Hobbi ellen.