Budapest C: drámai csatában őrizte meg veretlenségét a Külker

Két nagy riválisa, a Bontó és az Albatrosz idegenbeli legyőzésével nagyot lépett a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjának megnyerése felé a továbbra is veretlen éllovas Külker. Az Albatrosz elleni csúcsrangadó drámai végjátékot hozott, hiszen 2 perccel a befejezés előtt 4-gyel még az Albatrosz vezetett, innen tudott fordítani, s őrizte meg makulátlan mérlegét a listavezető.

Csepel-Bontó Senior - Unitef Céh 70-50

Három negyeden át dr. Torma P. (26) és Nemes B. (16) ponterős játéka révén tartotta a lépést az Unitef a hazaiakkal, de a záró szakaszt sokkal jobban bírta, így végül 20 ponttal nyert a Barcsa L. (18/6)-Mészáros T. (12)-Cziffra Cs. (10/3)-Balog Gy. (10) kvartett vezette Csepel-Bontó.

A mérkőzés adatai:

Csepel-Bontó Senior - Külker SC 69-86

A 30-10-re megnyert 3. negyedre és főként Kecskés P. (25/3), Zilahy Z. (17), Kiss P. (15/6) és Spáth Cs. (15) kosaraira alapozva nyerte meg a rangadót a Külker a nagyrészt Barcsa L. (17/6), Balog Gy. (14), Mogyorósi G. (13/3) és Cziffra Cs. (10) pontjaiban bízó Bontó otthonában.

Unitef Céh - BKG Senior 61-46

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint dr. Torma P. (26/3) és Nemes B. (11) eredményességére építve "kapta el" az Unitef a dobogóra hajtó, s ezúttal a Kiss L.-Nagy G. (12-12) kettős vezette BKG-t.

Chemol - Terézvárosi BC 41-65

Szünetig még Mokos D. (14) és Borbás P. (12) jóvoltából még tartotta a lépést a vendégekkel a Chemol, de a második félidőben Mándoky B. (18), Hafner G. (14) és Mándoky Zs. (12/6) vezérletével nagy fölénybe került és biztosan győzött a Terézváros.

Unitef Céh - BEAC-István Öregfiúk 40-50

Három negyeden át fej-fej mellett haladt a Verbőczy K. (16)-Nemes B. (11)-dr. Torma P. (10) trió vezette Unitef ellenfelével, majd a 4. negyed elején a leginkább Gombkötő N. (14/9) és Szabó B. (10/3) eredményességére építő BEAC-István Öregfiúk gárdája egy 10-0-lal eldöntötte a találkozót a maga javára.

BEAC-István Öregfiúk - BKG Senior 59-52

A 14-6-ra megnyert 2. negyednek, továbbá nagyrészt Danóczy R. (23/18), Gombkötő N. (12/3) és Ölveti M. (10) kosarainak köszönhetően győzték le a hazaiak a Szatmári Á. (24/6) és Kupai L. (10/6) találataira támaszkodó BKG-t.

Terézvárosi BC - Honvéd Zrínyi SE Veterans 83-36

Végig nagy fölényben játszva verte Mándoky B. (19/3), Mándoky O. (18/6), Hafner G. (17), Szabó Zs. (14) és Mándoky Zs. (12) vezérletével simán a Terézváros a Zrínyi Veterans együttesét, a vendégektől egyedül Bóné G. (16) jutott 10 pont fölé.

Albatrosz - Külker SC 49-50

A csúcsrangadót mondhatni "repülőrajttal" kezdte, s egy negyed után 20-10-re vezetett az az Albatrosz, amelyből végül csak Simon P. (15) ért el kétszámjegyű pontot. A folytatásban fokozatosan csökkentette hátrányát a Buzás S. (21/3)-Ocskovszki Á. (10) kettős vezette a veretlen éllovas Külker, a záró etapot döntetlenről kezdték a felek. Ebben sokáig, ha szűken is, de továbbra is az Albatrosz vezetett, majd a negyed közepén átmenetileg fordítottak a vendégek, de az utolsó 2 percre egy 6-0-s hazai roham után 4 pontos albatrosz előnnyel fordultak a felek. A végjátékban azonban egy 7-2-es rohammal a Külker a maga javára fordította az összecsapást és megőrizte veretlenségét. A vendégek sikerében jelentős szerepe volt annak, hogy amíg ők hibátlanul (8/8) büntetőztek, addig az Albatrosz játékosai elég gyengén (7/19, 36,8%) céloztak a vonalról.