Budapest C: Egy csúcsrangadó elmaradt

Izgalmas lett volna a hajrá, ha nem fejeződik be idő előtt a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportja, az X-Debrecen zárta az élen a csonka évadot.

Izgalmas lett volna a hajrá, ha nem fejeződik be idő előtt a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportja. A bajnokság beszüntetésekor azonos mérleggel állt a csoport élén az X-Debrecen és a Semi Pro együttese. A két élcsapat eddigi egyetlen találkozóját az X-Debrecen nyerte, sajnos azonban a visszavágóra már nem került sor, így az X-Debrecen zárta az élen a csonka évadot.

Semi Pro - Szabadtéri SE 80-54
Hiába "adta" a mezőny legeredményesebb játékosát a társai által a pontszerzésben eléggé magára hagyott Héczei András (24/18),  - rajta kívül a vendégektől csak Boleman Zsolt (10/6) jutott el 10 pontig -  a hazaiak Markó Péter (19/6), Tajti Róbert (18/3) és Pruck Márton (18/3) vezérletével minden negyedet megnyerve simán győztek.

Álló Farkasok - X Debrecen 53-102
A hazaiak Vlajk Ádám (12) és Müller István (11) találataira támaszkodva azt első negyedben még egyenrangú ellenfelei voltak az esélyes X Debrecen csapatának, amely a második etaptól Hegedűs Gergő (22/12), Vámosi Boldizsár (20), Papp Mátyás (17), Sveda Tamás (13/3), továbbá Baranyi Kristóf  és Kondé Benedek (12-12) jóvoltából egyértelműen rákényszerítve akaratát vendéglátójára fölényesen nyert.

Szabadtéri SE - Ziccer KS 60-75
A 26-13-ra megnyert 3. negyednek, továbbá a Budinszki Gábor (23/3)-Megyesi Marcell (19)-Reményi Ádám (13) trió eredményességének köszönhetően győzött a Ziccer a Helli Roland (21/3), Boleman Zs. (14) és Héczei A. (11) pontjaira építő Szabadtéri SE otthonában.

Semi Pro - Párkány Street 91-32
Ahogy a Szabadtéri SE, úgy a Párkány Street ellen is minden negyedet megnyerve aratott - ezúttal Tajti R. (21/15), Pruck M. (16/3), Kóti Dániel (15/3), Markó P. (14/12) és Kovács Ádám (10) vezérletével - fölényes győzelmet a Semi Pro. A vendégektől egyedül Theisz Gábor (10) érte el a 10 pontot.

Terézvárosi BC - Színyei KC  53-64
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig Bozsik László (26/12), Bánhegyi András (13/3) és Szakonyi Gábor (11/9) kosaraival  szünetig 20 pont fölötti előnyt szerezve győzött a Színyei a második félidőben Mándoky Balázs (15), továbbá Mándoky Zsolt és Szabó Zsolt (9-9) vezetésével a vereségét "tisztesre kozmetikázó" Terézváros otthonában.

Budai Bikák - Keresztúri SE U23 67-55
A 24-14-re megnyert 2. negyedre, valamint nagyrészt Lakos Tamás (15), dr. Karkosák Balázs (14) és dr. Lőrinczy Mátyás (9/6) találataira építve győzött a Bikák csapata a Bandúr Ádám (29)-Polgári Bence (14) kettős vezette keresztúri fiatalok ellen.

Budai Tripladupla - E5vös NKGK 46-72
A Kerényi Dániel (26/3)-Érdélyi Dávid (16/9)-Kégl Marcell (14) trió vezette E5vös az első félidőben eldöntötte a meccset a maga javára. A hazaiak - akiktől egyedül Csordás Marcell (13/6) jutott 10 pont fölé - csak a 3. negyedben játszottak igazán jól, s ez kevés volt ahhoz, hogy akár csak szorossá is tegyék a találkozót.

Keresztúri SE - X-Debrecen 71-82
Színvonals találkozóval zárult a csonka évad, amelyen az alsóházba tartozó keresztúri fiatalok a Bandúr Á. (26)-Polgári B. (16/3)-Braun Dániel (13) trió vezetésével szünetben még döntetlenre álltak a csoport egyik élcsapatával szemben. A második félidőben azonban Vámosi B. (19), Sveda T. (17/15), Papp M. (17/3), Hegedűs G. (14/3) és Baranyi K. (10) jóvoltából a csapatként több lábon álló, pontosabban kosarazó X-Debrecen a jól küzdő hazai együttes fölé kerekedett.