Budapest C: hibátlan Hobbi SK

Két fölényes győzelmet aratva továbbra is veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában a Hobbi SK.

Két fölényes győzelmet aratva továbbra is veretlen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában a Hobbi SK. A bajnokságban további két együttes, a Cap City Crew, valamint a Terézvárost a záró etapban "legyűrő" Budai Bikák mérlege makulátlan még.

Álló Farkasok - Hobbi SK 60-94
Az első félidőben még Vlajk Ádám (24), Kovács Péter (14/9), Kovács Tamás (12/6) és Kaspár Norbert találataival tartotta a lépést a vendéglátó együttes a Hobbi SK csapatával, de a második félidő már egyértelműen a Viczina Balázs (25)-Kutasi Bálint (19/3)-Monos Norbert (13) trió vezette vendégek nagy fölénye jegyében telt, így végül nagy különbségű Hobbi siker született.

Hobbi SK-ASE Nemecsek 82-45
Minden negyedet megnyerve, s különösen a harmadikban (30-12) nagy fölényben játszva Viczina B. (20), Monos N. (12), Kutasi B. (11), valamint Kalapáti Péter (10) eredményességére építve a Hobbi újabb fölényes győzelmet aratott. A vendégeknél Barsi Zoltánt (19/6) eléggé magára hagyták társai a kosárszerzésben, más nem jutott 5 pont fölé.

Cap City Crew - E5vös NGRK 73-69
Csupán egyetlen negyedet nyertek meg a remek dobóformát kifogó Molnár Róbert (28/24), valamint Takács Attila (14/3) Huszár Mátyás (12/6) és Mentes Máté (10/3) ponterősségére építő hazaiak, de a 20-10-es "szakaszgyőzelem" a második tíz percben elég volt a diadalhoz a Kerényi Dániel (27)-Koncsár Balázs (18/9)-Kégl Marcell (10) trió vezette E5vös ellen.

István Öregfiúk - Semi Pro 59-72
A 21-9-re megnyert első negyednek, továbbá főként Markó Péter (23/18). Magyar Dávid (20) és Borostyán Balázs (10) eredményes játékának köszönhetően a vendégek nyertek a Danózy Richárd (20/12), Ottmár Tamás (16/9) és Szabó Balázs (11) vezette István Öregfiúk otthonában.

Budai Bikák - Terézváros 69-59
A fordulatos találkozó 3. negyede után döntetlenre álltak a felek. A záró etapot jobban bírták a Bárány Csaba (19/9)-Hidász Barnabás (11)-Karkosák Balázs (10) trió vezette hazaiak, akik végül "legyűrték" az elsősorban a pontszerzésben kissé magára maradó Mándoky Balázs (24), valamit Hídvégi Kondor (9/3) pontjaira építő terézvárosiakat.

Budai Tripladupla - Szabadtéri SE 37-61
Minden negyedet - volt amelyet 1, akadt, amelyet 9 ponttal - megnyerve a Szabadtéri SE Héczei András (19/12), Helli Roland (13) és Kovács András (10/6) vezérletével magabiztosan verte a vendéglátókat, akiktől egyedül Kovács Tamás (10) érte el a 10 pontot.

E5vös NGRK - István Öregfiúk 92-67
Minden negyedet megnyerve elsősorban Kerényi D. (26),. Koncsár B. (11/3) és Bártfai Ádám (9/9) kosarainak köszönhetően az E5vös fölényesen verte az Ottmár T. (18/6), Danóczy R. (15/15), Szabó B. (11/6) és Tamkó Árpád (10/3) találataira alapozó istvánosokat.

SzPA HSE Legends - Terézváros 63-69
Végig kiélezett, szoros találkozón Mándoky B. (27), Hídvégi K. (17/9) és Victor Delgado (10/9) vezérletével a vendég Terézváros nyerni tudott a Korompay Márk (16/3)-Icha Milán (13)-Reményi László (9/6) trió vezette "Legendák" otthonában.