Budapest C: Kétcsapatosra szűkül a verseny?

Mivel a Cap City megnyerte a rangadót a Hobbi SK otthonában, úgy tűnik, kétcsapatosra szűkül a verseny a bajnoki címért a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában

Mivel a Cap City megnyerte a rangadót a Hobbi SK otthonában, úgy tűnik, kétcsapatosra szűkül a verseny a bajnoki címért a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. A dolgok jelen állása szerint az első helyért a Cap City Crew mellett a SzPA HSE Legends együttese, a dobogó 3. fokáért pedig a Hobbi és az E5vös NGRK csapata verseng.

Semi Pro - Szabadtéri SE 81-70
A két középső negyedben egyértelmű fölényben játszó hazaiak Markó Péter (23/12)-Magyar Dávid (19/6)-Kovács-Ádám-Szeiberling Máté (9-9) kvartett vezetésével győzték le színvonalas találkozón az elsősorban Helli Roland (24/12), Héczei András (18/6), Boga Áron (11/3) és Fenyődi Szabolcs (9/9) találataira építő Szabadtéri SE csapatát.

Szabadtéri SE - E5vös NGRK 47-79
Két nappal előző meccse után nagyon "beragadt" a rajtnál, s a páratlan negyedekben alárendelt szerepet játszva simán kikapott a Fenyődi Sz. (19/3)-Helli R. (10/3) kettős vezette hazai gárda, a vendégek jó első és harmadik negyedükre, valamint főleg Budai Márton (17/9), Koncsár Balázs (17/6), Varga Zsombor (17) és Iklódi Zsolt (14) eredményességére építve simán nyertek.

Hobbi SK - Álló Farkasok 67-50
Három negyedet megnyerve, a 3. etapot pedig döntetlenre adva győzte le Viczina Balázs (21/3), Tóth Gyula (10/6) és Monos Norbert (9/3) vezetésével a Hobbi a Vlajk Ádám (13)-Kovács Péter (11) kettős vezette Álló Farkasok csapatát.

Cap City Crew - Semi Pro 72-69
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig a Molnár Róbert (28/15)-Csikós Attila (22/12)-Pfneiszli Csongor (12/12) trió vezérletével 13 pontos előnyt szerző Cap City a mérkőzés utolsó percére 4 pontos hátránnyal fordult az elsősorban Markó P. (25/9) és Szeiberling M. (17/3) jóvoltából káprázatos második félidőt produkáló Semi Pro csapatával szemben. Az utolsó percben azonban egy huszáros, 7-0-s rohammal - miközben a vendégek büntetőket hibáztak - a Cap City a maga javára fordította ezt az izgalmas, fordulatos összecsapást.

Párkány Street - SzPA HSE Legends 45-77
A Theisz Gábor (18/6) és Horváth Zoltán (14) vezette hazaiak csak a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz, így a "legendák" csapata Bakk Richárd (20/9), Szilágyi Áron (19/3), Köves Gedeon (11) és Icha Milán (10) eredményességére alapozva biztosan győzött.

Budai Bikák - István Öregfiúk 81-61
Egy negyed után még Danóczy Richárd (17/15), Varsányi Balázs (11/3) és Réti Géza (10/3) eredményességére építve a vendégek vezettek, ám a folytatásban Sándor Balázs (14/6), Karkosák Balázs (14) és John Wilson (10) vezérletével átvette az irányítást a hazai együttes - amelynek pályára lépő 12 játékosa közül 11 eredményes volt. - és kerek 20 ponttal nyert.

Budai Tripladupla - ASE Nemecsek 66-72
Fordulatos, izgalmas találkozón a rendes játékidő végén a Zalai Gergely, Mayer Miklós (12-12), Dorkó Balázs (11) és Szabadics Ádám (10/6) találataira építő hazaiak Dorkó egy jó büntetőjével egyenlítettek, sőt a hosszabbítás első kosarát is ők szerezték. Ezt követően azonban egy 11-2-es bő 3 percet "repesztve" a Bóné Gergely (26)-Barsi Zoltán (21/21)-Podoba Tamás (11) trió vezette ASE Nemecsek kerekedett felül.

ASE Nemecsek - Hobbi SK 68-79
Két nappal hosszabbításos győzelme után az első félidőben Podoba T. (22/3) és Bóné G. (18) vezetésével még tartotta a lépést ellenfelével az ASE Nemecsek, ám a 27-17-re megnyert 3. negyednek, no meg Kutasi Bálint (22/12), Monos N. (17/3), Viczina B. (12) és Szemmelveisz Imre (11/3) ponterős játékának köszönhetően a Hobbi nyerte meg a találkozót.

Szabadtéri SE - Budai Tripladupla 47-58
Ellentétes félidőket hozó összecsapáson szünetben még a Fenyődi Sz. (13)-Boleman Zsolt (10/9) kettős vezette hazai gárda 6 ponttal ellenfele előtt járt. A második félidőben azonban elsősorban Mayer M. (20), Rohonczi Balázs (15/6) és Dorkó B. (12) eredményessége révén egyértelműen a vendégcsapat akarata érvényesült, amely végül 11 ponttal győzött.

Terézvárosi BC - Budai Bikák 31-74
A vendégek J. Wilson (16), Bárány Csaba és Kiss Ádám (15/3-15/3), valamint Karkosák B. (12) vezérletével minden negyedet megnyerve magabiztos győzelmet arattak a terézvárosiak otthonában. Hazai részről egyedül a csapata pontjainak több, mint a felét szerző Kanó Péter (16/3) jutott 10 fölé.

Budai Tripladupla - SzPA HSE Legends 48-61
A vendégek a Köves G. (13)-Bakk R. (12/6)-Szilágyi Á. (11/3) trió vezérletével szünetig 22 pontos előnyt szerezve gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötték a mérkőzést. A hazaiaknak becsületükre váljék, nem adták föl, hanem elsősorban Dorkó B.és Mayer M. (10-10) révén a záró etapban tisztesre "kozmetikátrák" vereségüket.

Semi Pro - István Öregfiúk 81-71
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve győzte le a Kovács Á. (16)-Markó P. (15)-Gál Tibor (13/9) trió vezette Semi Pro a Varsányi B. (18/3), Ottmár Tamás (17/9), Danózy R. (15/15), és Réti G. (15) eredményességére építő István Öregfiúk együttesét.

Álló Farkasok - Párkány Street 62-53
A Semi Pro-István Öregfiúk összecsapáséhoz hasonló "forgatókönyv" szerint győzte le Müller István (14/6), Kovács T. (13/9) és Vlajk Á. (10) eredményességére építve az Álló Farkasok együttese a Theisz G. (16/9), valamint Theisz Attila és Szűts László (9-9) vezette Párkány Street csapatát.

Cap City Crew - Budai Tripladupla 74-50
Az első félidőben nagy fölényben játszva Molnár R. (30/18), Pfneiszli Cs. (17/9) és Mentes Máté (13/3) vezérletével a Cap City simán verte  a Dorkó B. (14)-Zalai G. (13/3)-Kovács Ádám (11/9) trió vezette vendégeket.

Hobbi SK - Szabadtéri SE 84-57
Viczina B. (22), Monos N. (17), Kutasi B. (16/12), Szemmelveisz I. (13/9) és Szabó Balázs (11/9) ponterősségére építve minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a Hobbi a Boga Á. (24/6)-Héczei A. (19/9) kettős vezette Szabadtéri SE ellen.

Terézvárosi BC - SzPA HSE Legends 62-78
Az első félidőben Kanó P. (22/6), Heisig András (18/15), valamint Victor Delgado (14/6) ponterőssége révén a hazaiak tartani tudták a lépést a "Legendákkal", a második félidő azonban már egyértelműen a Korompay Márk (25)-Bakk R. (14)-Uzoni Simon (12) trió vezette vendégeké volt, akik fokozatosan elhúzva vendéglátójuktól végül 16 ponttal nyertek.

István Öregfiúk - E5vös NGRK 72-82
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben 13 ponttal még a Danóczy R. (29/24)-Ottmár T. (18/12)-Réti G. (16) trió eredményes játékára alapozó hazai együttes vezetett. Szünet után azonban visszaütött, hogy az "istvánosok" csere nélkül, mindössze 5 játékossal álltak föl ezen az összecsapáson. A második félidőt jobban bírta, és Iklódi Zs. (28), Bognár Domokos (17/9), Koncsár B. (13/3) és Kégl Marcell (13) vezérletével a maga javára fordította a mérkőzést az E5vös.

Párkány Street - ASE Nemecsek 73-44
A két középső negyedben nagy fölényben játszva, a Theisz A. (20/3)-Szűts L. (19)-Theisz G. (15/3) trió vezetésével a Párkány Street simán verte a tartalékos, Barsi Z. (18/12) és Bóné G. (14/3) vezette ASE Nemecsek együttesét.

Budai Bikák - Semi Pro 58-49
A 8-3-as első negyed sejtetni engedte, hogy nem első kosáreső az összecsapáson, amelynek szünetében a J. Wilson (15)-Sándor B. (10/6) duó vezette Bikák 9 ponttal jobban álltak ellenfelüknél. A 3. és a 4. negyedet egyaránt döntetlenre adták a felek, így aztán megmaradt a szünetbeli 9 pont a hazaiak javára. A vendégektől az egyedül 10 pont fölé jutó Szeiberling Mátét (22/3) pontszerzés tekintetében nagyon magára hagyták társai.

Szabadtéri SE - Párkány Street 60-67
A 18-10-re megnyert első negyedre, valamint a "szokásos" Theisz A. (31)-Szűts L. (17)-Theisz G. (12) trió ponterősségére építve nyerte meg a második negyedtől kiegyenlített mérkőzést a Párkány Street a Helli R. (25/12), Boga Á. (18/6) és Kovács Dávid (11/3) eredményességére építő Szabadtéri SE otthonában.

Hobbi SK - Cap City Crew 64-79
Végig kézben tartva a játék irányítását nyerte meg Molnár R. (22/9), Csikós A. (15/9), Takács Attila (14/6) és Pfneiszli Csongor (10/6) eredményes játékára építve a Cap City a rangadót a Viczina B. (22)-Monos N. (12)-Tóth Gy. (10) trió vezette Hobbi SK otthonában.

Terézvárosi BC - Álló Farkasok 34-74
A két középső negyedben összesen írd és mondd 6 ponton tartva a Hafner Gábor (14) vezette hazaiakat Harsányi Gábor (26), Kovács T. (15/9), Vlajk Á. (13) és Kaspár Norbert (11/3) vezérletével simán győzött az Álló Farkasok együttese.

E5vös NGRK - Semi Pro 64-51
A 16-3-ra megnyert 3. negyed, valamint a Kégl M. (14)-Koncsár B. (13/6)-Iklódi Zs. (11) trió eredményessége révén győzte le az E5vös a tartalékos Semi Pro együttesét, amelyből ezúttal egyedül Kovács Á. (19/6) jutott 10 pont fölé.

István Öregfiúk - Budai Tripladupla 57-54
A 3. negyed után 7 ponttal még a Rohonczi B. (18/12)-Papp Áron (15/9)-Jasper Gábor (13) trió találataira alapozó, de mindössze 5 játékossal felálló vendégek vezettek. A záró etap első felét 13-4-re nyerte jórészt Danóczy R. (17/15), Réti G. (16), Ottmár T. (11/6) és Tamkó Árpád (10/6) jóvoltából, s ezzel fordított a hazai együttes, amely izgalmas végjátékban nyerte meg a küzdelmes összecsapást.

SzPA HSE Legends - Budai Bikák 94-61
Minden negyedet megnyerve győzte le Bakk R. (21/6), Szilágyi Á. (18), Köves G. (15) és Korompay M. (14) vezérletével fölényesen a "Legendák" együttese a J. Wilson (14)-Forrai Miklós (12)-Ványolos András (10) trió vezette Budai Bikák együttesét.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!