Budapest C: Nehéztüzérek nagy formában

A Szabadtéri SE B játékosa Kovács Bence a Hobbi SK ellen 8, Kanó Péter pedig a Józsefváros együtteséből 9 triplát szerzett.

Az már korábban eldőlt, hogy a BLF Palota C nyeri a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C csoportját. A bajnokság hajrájában néhány mérkőzésen egy-egy játékos egészen kivételes dobóformát fogott ki. A Szabadtéri SE B játékosa Kovács Bence a Hobbi SK kosarát 8, Kanó Péter pedig a Józsefváros együtteséből az István Öregfiúk kosarát 9 triplával terhelte meg.

Az első félidőben közel 20 pontos hátrányba kerülve a Gecse Zoltán (20), Vígh Gábor (18/12) és Báder Vilmos vezette Budafok C 75-61-re kikapott a Szentendrei Kinizsi otthonában.
A teljes dobólista itt érhető el!

A Jakab Adolf (30/9)-Karkosák Balázs (20)-Bárány Csaba (14)-Forrai Miklós (10) kvartett vezette Budai Bikák 32-18-ra nyerve az első negyedet jelentős előnyt szerzett a Héczei András (28/6), Helli Roland (16), Boga Áron (13) és Boleman Zsolt (10) eredményességére építő Szabadtéri SE A otthonában. A hazaiak a 3. negyed végére ledolgozták hátrányukat, sőt a záró etapot 6-0-lal kezdve átvették a vezetést. A szakasz közepén a vendégek egy 8-2-vel ledolgozták hátrányukat, s izgalmas végjátékban végül 85-82-re győztek.

Az első félidőben 21 pontos előnyt szerezve Jakab A. (18/6), Varsányi Valter (16) Karkosák B. (14) és Bárány Cs. (13/3) vezérletével a Budai Bikák magabiztos, 85-67-es győzelmet aratott a Müller István (19/9)-Harsányi Gábor (17/3)-Vlajk Ádám (13) trió vezette Álló Farkasok otthonában.

A páros negyedekben jobban. pontosabban játszva a vendéglátó Szabadtéri SE A Boga Á. (18), Helli R. (14/3), Kovács Dávid (13/6) és Csaba Gábor (10) ponterősségére alapozva 66-57-re legyőzte a Gecse Z. (18)- Vígh G. (16/12)-Báder V. (16/6) trió vezette Budafok C csapatát.

Bár Réti Géza (23) személyében az István Öregfiúk csapatából került ki a mezőny legeredményesebb játékosa - társa, Koháry Krisztián 16 pontig jutott - az egységes csapatjátékot nyújtó bajnok BLF C csapatából kilencen - Szigeti Balázs (19), Tatár Zsolt (18/6), Kónyi Benjámin (17/3), Révész Marcell (13/9), Ferenczy Gergő (13/3), Szecsei Gergő (11/3), Böröcz Balázs (11), valamint Komáromi András és Zeve Krisztián (10-10)  is elérték a 10 pontot, így a BLF C fölényes, 139-51-es győzelmet aratott.

A remek dobóformát kifogó Kovács Bence (41/24), valamint Földi Attila (18) vezérletével a Szabadtéri SE B simán, 78-38-ra győzött a Kutasi Bálint (14) és Viczinna Balázs (13) eredményességére építő Hobbi SK otthonában.

Hiába nyerte meg szűken a páros negyedeket a Mándoky Balázs (19)-Kanó Péter (12/12) kettős vezette Terézváros, a páros negyedekben a domináló Szentendre 62-50-re győzött.

Bár a harmadik negyedet megnyerte a Müller I. (15/6)-Vlajk Á. (12), Kasper Norbert (10/6) trió vezette vendéglátó Álló Farkasok, a másik három szakaszban a Theisz Gábor (26/9), Theisz Attila (21) és Szűts László pontjaira alapozó Párkány Street akarata érvényesült, amely végül 75-59-re győzött.

A 35-19-re megnyert második negyedre, továbbá Zeve K. (21), Révész M. (17/3), Tatár Zs. (13/9), Szabó Márk (13/3), Szecsei G. (12/6) és Ferenczy G. (10/3) ponterősségére építve a BLF Palota egy látványos, kosarakban gazdag mérkőzésen 105-88-ra győzött a Gecse Z. (36/3)-Báder V. (26)-Vígh G. (17/15) trió vezette Budafok C otthonában.

Minden negyedet megnyerve a Viczina B. (25)-Tóth Gyula (21/6)-Monos Norbert (12) trió vezette Hobbi SK fölényes, 83-51-es győzelmet aratott a Jakab A. (15/6) és John Wilson (12) eredményességére építő Budai Bikák ellen.

A 28-13-ra megnyert második negyednek, valamint jórészt a remek dobóformát kifogó Kanó P. (27/27), Mándoky B. (15) és Hídvégi Kondor (10) eredményességének köszönhetően a Terézváros 70-58-ra győzött a Tasnádi Tamás (17)-Koháry K. (13) kettős vezette István Öregfiúk otthonában.

Minden negyedet megnyerve Pfneiszli Csongor (20/18), Mentes Máté (18),  Takács Attila (17/3), Molnár Róbert (13/3) és Csikós Attila (10/6) eredményessége révén a Cap City Crew 78-55-re győzött a magát három negyeden át az egyedüliként 10 pont fölé jutó Kovács Bence (29/15, valamint Fenyődi Szabolcs (9/9) vezérletével jól tartó Szabadtéri SE B otthonában.

Végig kiélezett, szoros, fordulatos találkozón Kovács D. (15/9) és Héczei A. (15/6) vezérletével a vendéglátó Szabadtéri SE A 61-58-ra legyőzte a Freschl Árpád (19/3)-Ottmár Tams (15/6)-Gombkötő Nimród (10) trió vezette István Öregfiúk együttesét.