Budapest C: Rangadót vesztett az éllovas

Kikapott a listavezető X-Debrecen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában - a Semi Pro és az E5vös NGRK is "tapad" rá.

Kikapott a listavezető X-Debrecen a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában, amelyben a Semi Pro, valamint legyőzője, az E5vös NGRK is "tapad" rá.

ASE Nemecsek - Álló Farkasok 74-65
Bár csupán egyetlen negyedet nyert meg, a 25-7-tel "abszolvált második 10 perc elég volt a győzelemhez a Barsi Zoltán (23/9), Bóné Gergely (16/3), Árokszállási Zoltán (12/6) és Podoba Tamás (11) találataira építő hazaiaknak a Müller István (19/9), Vlajk Ádám (15) és Eren Üstünkaya (13/3) "vezérelte" Álló Farkasok ellen.

Színyei KC - Keresztúri SE U23  63-82
A 25-10-re megnyert első negyedre, továbbá a Polgári Bence (34/18)-Bandúr Ádám (21/6) kettős ponterősségére alapozva győztek a keresztúri fiatalok a Bozsik László (18/6)-Lugosi Gábor (13)-Jantner László (10/6) trió vezette Színyei otthonában.

Hobbi SK - Terézvárosi BC 70-39
A nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva aratott Viczina Baláza (17), Kutasi Bálint (16/6) és Újhelyi Csaba (12/6) vezérletével sima 31 pontos győzelmet a Hobbi a Szabó Zsolt (11), valamint Hafner Gábor és Mándoky Zsolt (10-10) kosaraira hagyatkozó Terézváros ellen.

E5vös NGRK - X Debrecen 71-63
Úgy indult a rangadó, hogy simán nyeri a Vámosi Boldizsár (20)-Valner Kristóf (12/12)-Hegedűs Gergő (10) trió vezette X-Debrecen, amely 13 pontos, 24-11-es vezetést szerzett az első negyedben. A folytatásban fokozatosan talált magára az E5vös NGRK csapata, amely a Kerényi Dániel (32/3)-Kégl Marcell (17) kettős ponterőssége révén a 3. negyed végére ledolgozta hátrányát, majd le is győzte a listavezetőt.

Semi Pro - Ziccer KS 85-63
Szünetig 1 híján 30 pontos előnyt szerezve verte simán Tajti Róbert (33/15), Pruck Márton (18), Magyar Dávid (12) és Markó Péter (10) vezérletével a Semi Pro a jórészt Blahó Tamás (22/15) és Budniszki Gábor (15) találataira támaszkodó Ziccer csapatát.

Álló Farkasok - E5vös NGRK 56-60
A záró szakasz előtt 1 ponttal még a Müller I. (16/6)-Vlajk Á. (11/3)-Kovács Tamás (10/6) trió vezette hazai együttes állt jobban, ám a záró szakasz közepén egy 5-0-lal átvette a vezetést az újfent Kerényi D. (23) és Kégl M. (12) kosaraiban bízó E5vös, amely már nem adta ki azt a kezéből.

ASE Nemecsek - Budai Bikák 59-70
Szünetben 8, a záró szakasz előtt pedig 3 pontos előnye volt a Barsi Z. (27/6) és Bóné G. (18/3)  ponterős játékára alapozó hazai együttesnek, ám a záró etap egyértelműen a Lakos Tamás (19)-Bárány Csaba (16/9)-Párkánszki Soma (10) "hármasfogat húzta" Bikák alakulaté volt, amely így 11 ponttal győzött.

Keresztúri SE U23 - Terézvárosi BC 104-76
Az első három negyedben egyértelműen jobban, pontosabban játszva győzte le Polgári B. (27/12), Bandúr Á. (25/9), Braun Dániel és Hőgerl Buda (11-11), valamint Gebauer Bence (10/6) eredményessége révén a Keresztúr Hafner G. (21), Mándoky Zs. (16), Kanó Péter (12/3), Szabó Zs. (12) és Hídvégi Kondor (11) pontjaira támaszkodó,a záró szakaszban 30 ponton belülre kerülő Terézváros csapatát.

Szabadtéri SE - Hobbi SK 67-91
Minden negyedet megnyerve aratott a Viczina B. (30)-Balogh Péter (21/9)-Újhelyi Cs. (12/12) trió vezette Hobbi magabiztos győzelmet a Héczei András (17/12), Boleman Zsolt (16/6), Horváth Gábor (14), Boga Áron (10/3), valamint Csaba Gábor (10) kosaraira építő Szabadtéri SE otthonában.

Párkány Street - Budai Tripladupla 67-57
A 21-8-ra megnyert első negyednek, valamint Theisz Attila (18), Theisz Gábor (14/3), Szűts László (12) és Bányai István (10/6)  eredményességének köszönhetően győzte le a Párkány Street az elsősorban Csordás Marcell (14/9), Papp Áron (11/9) és Mayer Márk (10) találataira támaszkodó Budai Ttripladupla együttesét.

Terézvárosi BC - Semi Pro 41-79
Minden negyedet megnyerve aratott a Tajti R. (29/12)-Pruck M. (21)-Kovács Ádám (19/6) trió tagjainak ponterős játéka révén fölényes győzelmet a Semi Pro a Hídvégi K. (16/9) és Hafner G. (15) kosaraiban bízó Terézváros otthonában.

X-Debrecen - Keresztúri SE 53-50
Az egyedüliként 10 pont fölé jutó Bandúr Á., valamint Polgári B. és Hőgerl Bence (8-8) vezérletével a keresztúri fiatalok alaposan megnehezítették az X-Debrecen dolgát, sőt a 38. percre fordulva még vezettek is. Ekkor azonban a Vámosi Boldizsár (23)-Hegedűs Gergő (16/6) kettős vezette vendéglátók egy 6-0-lal fordítottak, s megnyerték az izgalmas, küzdelmes találkozót.

Ziccer KS - Színyei KC 55-51
A végig egy üldözőversenyre "hajazó" találkozó félidejében 7, a 3. negyede után 3, úgy 3 és fél perccel a befejezése előtt pedig 10 ponttal vezetett a Budinszki G. (14), Blahó T. (12/3) és Reményi Ádám (11) találataira építő hazaiak. A végig szívósan küzdő, Bozsik L. (15/3) és Bánhegyi András (11) vezette Színyei a hajrában is feljött, de fordítani nem tudott.

Keresztúri SE U23 - Álló Farkasok 97-65
Az első 3 negyedben fölényben játszva aratott Győri Gergely (31/3), Polgári B. (22/12), Braun D. (18), Gebauer B. (14/9) és Hőgerl Buda (10/6) vezérletével fölényes győzelmet a Keresztúr a remekül triplázó, Kovács T. (26/24), Kaspár Norbert és E. Üstünkaya (12/12-12/12) hárompontos kosaraira alapozó Álló Farkasok csapatát.

Színyei KC - X-Debrecen 74-77
Az X-Debrecen az E5vös ellen elbukott egy olyan meccset, amelyen 24-11-re megnyerte az első meccset - a Színyei ellen csak majdnem. A hazaiak Jantner L. (25/9), Bozsik L. (16/9) és Nagy Gábor (10) vezérletével a hajrára nemhogy ledolgozta hátrányát, de fordított is, majd a vendégek visszaszerezték a vezetést, de Jantner triplával hosszabbításra mentette a találkozót a hazaiaknak. A ráadásban, ha szűken is, de végig a Hegedűs G. (26/3), Papp Mátyás (17) és Baranyi Kristóf (10) pontjaira támaszkodó X-Debrecen vezetett, amely ha a vártánál jóval nehezebben is, de "legyűrte" ellenfelét.

Hobbi SK - Párkány Street 96-52
HIába adta a csapata pontjainak csaknem két harmadát szerző Theisz A. (34/6) a mezőny legeredményesebb játékosai, társai nagyon magára hagyták a kosárszerzésben, így a hazaiak Balogh P. (28/6), Viczina B. (17), Kutasi B. (10/3), Molnár Gábor (10) és Újhelyi Cs. (9/9) vezérletével könnyedén nyertek.

E5vös NGRK - Budai Bikák 70-55
Félidőben még 8 ponttal a Párkánszki S. (13/9)-Lakos T. (13) kettős vezette vendég együttes állt jobban, ám a 31-10-re megnyert 3. negyedre, valamint Koncsár Balázs (21/6), Kerényi D. (21/3) és Kégl M. (14) eredményes játékára építve a hazaiak végül biztosan nyertek.

Terézvárosi BC - Ziccer KS 41-61
Hafner G. (12) és Kanó P. (11/9) jóvoltából a Terézváros egy félidőn át tartotta a lépést a vendégekkel, ám a szünet után pontosabban játszó Ziccer a Budinszki G. (18)-Megyesi Marcell, Reményi Á. (14-14) trió vezérletével végül 20 pontos győzelmet aratott.