Budapest C: Tovább üldözi az Albatrosz a Külkert

Nem hibáztak az élcsapatok, ami azt jelenti, hogy az Albatrosz továbbra is ott "liheg" a veretlen listavezető Külker sarkában a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában.

Unitef Céh - Chemol 58-36

Minden negyedet megnyerve győzte le dr. Torma P. (28), Nemes B. (12) és Verbőczy K. (10) vezérletével biztosan az Unitef a Chemol csapatát. A vendégektől egyedül Jász L. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

A mérkőzés adatai:

Terézvárosi BC - Külker SC 54-65

Két negyedet megnyerve, kettőt pedig döntetlenre játszva őrizte meg Kecskés P. és Zilahy Z. (13-13), valamint Kiss P. (12/6) és Sebestyén T. (11/9) kosaraira alapozva veretlenségét a Külker a Mándoky Zs. (14/3)-Hafner G. (10)-V. Delgado (9/9) trió vezette terézvárosiak otthonában.

Chemol - BKG Senior 51-59

A 3. negyed után 3 ponttal még az elsősorban Jász L. (17/9) és Borbás P. (10) és Varga B. (9) eredményességére építő Chemol vezetett, de a záró szakaszt a nagyrészt Nagy G, (12), Tasnádi D. (11/3) és Meichl Zs. (10) találataira támaszkodó vendég együttes bírta jobban, amely fordított és végül 8 ponttal győzött.

Terézvárosi BC - Csepel-Bontó /Senior 43-67

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát Mándoky Zs. (23/3) személyében a hazai gárda, a Terézváros pontjainak több mint a felét szerző játékoson kívül az első szakaszt még megnyerő vendéglátóktól más nem jutott 10 pont fölé, így a csapatként több lábon álló csepeli gárda Barcsa L. (15/3), Cziffra Cs. (12/6), Bozóki Cs. (10/6), Pál T. (10) és Erős Cs. (9/3) kosaraira alapozva magabiztos győzelmet aratott.

Albatrosz - BEAC István Öregfiúk 49-43

Küzdelmes mérkőzésen a 3. negyed után még a Danóczy R. (14/9)-Ólmosi Z. (10/6) kettős vezette vendégek álltak jobban, ám a záró etapot jobban bírva Bak T. (15/12), Kiss S. (12/6) és Simon P. (10) vezérletével az Albatrosz végül ellenfele fölé kerekedett.

H. Zrínyi Veterans - Unitef Céh 41-58

A szünetig szerzett 14 pontos előnyének, valamint dr. Torma P. (23) és Nemes B. (21) ponterős játékának köszönhetően győzte le simán az Unitef az elsősorban Barna M. (14/9) és Jakubik D. (10) pontjaiban bízó Zrínyi "veteránokat".

Külker SC - H. Zrínyi Veterans 84-65

Az első 3 negyedben kézben tartva a játék irányítását győzte le Buzás S. (24/3). Kiss P. (14), Lakits Gy. (11), valamint Gáll Cs. és Zilahy Z. (10-10) kosaraira alapozva biztosan az éllovas Külker a Gálbory B. (20/15) és Bóné G. (15/3) és ponterősségében bízó Zrínyi együttesét.

BKG Senior - H. Zrínyi Veterans 86-44

Az 1., a 3. és a 4. negyedben agy fölényben játszva győzte le Dukay G. (22/6), Szatmári Á. (15/3), Boldizsár N. (14) és Nagy G. (11) vezérletével a BKG a Zrínyi gárdáját. A 2. negyedet 16-15-re megnyerő vendégcsapat legeredményesebb játékosa Barna M. volt 8/6 ponttal.

BKG Senior - Albatrosz 68-74

A dobogóra hajtó csapatok rangadóján a két középső szakaszban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint Bak T. (31/18), Simon P. (18) és Oláh D. (12) eredményességének köszönhetően győzött az Albatrosz a Dukay G. (15/6)-Szatmári Á. (15/3)-Tasnádi D. (14/12)-Boldizsár N. (13) kvartett vezetésével nagyot hajrázó BKG Senior otthonában.