Budapest C: Visszavágott a csúcsrangadón a BEAC Und Einz az FKE Öreg Sasok csapatának

Idegenben győzte le a BEAC Und Einz a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjának csúcsrangadóján az éllovas FKE Öreg Sasok együttesét. A ferencvárosi csapat veresége ellenére továbbra is lépéselőnyben van, de élesedett a bajnoki címért folyó versengés.

FKE Öreg Sasok - Huszares 66-47

A vendég együttes, amelynek 3 legeredményesebb játékosa, Turancsik G., J. Aspite és J. Castillo egyaránt 8-8 pontig jutott az első félidőben még tartotta a lépést a listavezetővel, ám szünet után J. Dulic (17/6), Dweik D. (13/9), S. Ntumazah (13) és Megyesi K. (12/3) révén már egyértelműen az FKE akarata érvényesült, amely végül közel 20 ponttal győzött.

A mérkőzés adatai:

Eötvös Halak - Monor SE 61-73

A 36-15-re megnyert nyitó negyednek, továbbá a vendégektől egyedüliként kétszámjegyű pontot jegyző, a gárda pontjainak csaknem felét szerző Bódi A. (36/18) remek dobóformájának, ponterősségének köszönhetően nyert a Monor az elsősorban Görömbey A. (16/3), Fövényi Zs. (11/3) és Knollmajer B. (11) pontjaiban bízó Eötvös Halak otthonában.

Optofit VKB Vác - BEAC Und Einz 58-62

A szünetig szerzett 8 pontos előnyére, továbbá nagyrészt dr. Soós A. (14). Pék Á. (13/6), dr. Gáldi M. (12) és Magnusz M. (11) kosaraira alapozva győzött a vártnál végül azért nehezebben a BEAC U. E. együttese a szünet után a Forgács T. (19/15)-Szabó A. (14)-Molnár L. (11/3) trió vezetésével feljavuló Optofit otthonában.

Honvéd Zrínyi SE B - Parthus SE 58-89

Minden negyedet megnyerve aratott G. Friedman (28/9), Jakkel M. (26/18) és Wehner Zs. (14) ponterős játékával magabiztos győzelmet a Parthus a nagyrészt Kovács Á. és Gabos Á. (15-15), valamint Molnár D. (11/3) találataira támaszkodó Zrínyi B otthonában.

Honvéd Zrínyi SE B - Kőbánya Old Boys 72-61

A 22-8-ra megnyert nyitó negyedre, továbbá elsősorban Gabos Á. (17), Zsengellér V. (14), Láncos G. (12) és Molnár D. (10) kosaraira alapozva győzte le a Zrínyi B a veresége mértékén a záró szakaszban Aranyi J. (21/3). Dauda P. (14/3) és Somogyvári Á. (11/9) jóvoltából sokat "kozmetikázó" kőbányaiakat.

ÁSE Nemecsek - BEAC Und Einz 43-71

A nyitó negyedet 2 ponttal még megnyerte a hazai gárda amelynek legeredményesebb játékosa végül Barsi Z. lett 8/6 ponttal. A folytatásban azonban már egyértelműen a dr. Gáldi M. (17)-Magnusz M. (15/3)-Péter Zs. (14)-Varga Á. (13) kvartett vezette vendég együttes akarata érvényesült, amely végül biztos, közel 30 pontos győzelmet aratott.

Treff 07 SE U23  - FKE Öreg Sasok 68-73

Ellentétes félidőket hozó találkozót nyert meg a szünetre szerzett 20 pont fölötti vezetésére, továbbá S. Ntumazah (24/12). Dewik D. (10/6), Sisák E. (10) és Sipos B. (9/9) eredményességére építve az FKE a 2. félidőre nagyot javuló és Horváth N. (15/9), Matika P. (12/9). Jakobicz B. (12/6) és Rozgonyi B. (12) révén a hajrában 2 pontra is felzárkózó  Treff-fiatalok otthonában.

Csepel Bontó B - Álló Farkasok 71-62

A két középső negyedben nyújtott jobb, pontosabb játékának, továbbá leginkább Smolcz J. (14/12). László Cs. (13). Farkas T. (12/6) és Spielmann P. (12) kosarainak köszönhetően győzte le a csepeli csapat az Álló Farkasok együttesét. A vendégektől egyedül a mezőny legjobb dobója, Györe A. (19/3) jutott 10 pont fölé.

Optofit VKB Vác - Eötvös Halak 62-66

A 27-12-re megnyert első negyedre, továbbá nagyrészt a Görömbey A. (27/6)-Knollmajer B. (13/3)-Zoboki Á. (11) trió tagjainak találataira támaszkodva győzte le az Eötvös Halak csapata a nagyrészt Szabó A. (18). Forgács T. (12/6) és Molnár L. (10) pontjaiban bízó váci legénységet.

Huszares - Parthus SE 60-62

Csupán egyetlen negyedet nyert meg, de a nagy hajrá, a 16-7-re "behúzott" záró etap, valamint G. Friedman (19) és Simon Sz. (12/3) eredményessége elég volt a Parthus gárdájának a diadalhoz az elsősorban J, Castillo (14) és J, Aspite (12) kosaraira alapozó Huszares otthonában.

Monor SE - Csepel Bontó B 94-47

A vendégek - akiktől végül egyedül Kárász G. (12) ért el kétszámjegyű pontot - az első negyedben még tartották a lépést a monoriakkal, de a 2. szakasztól Viktor H. (15/3), Bódi A. (13/3). Búzás B. (13/3) Lendér A. (10/6) és Bodor D. (10) jóvoltából nagy fölénybe került és végül simán nyert a hazai gárda.

Álló Farkasok - Regi Waldorf U23 70-59

A 17-7-re megnyert záró szakasznak, továbbá elsősorban Forgó Sz. (12), valamint Vlajk Á. és Hadnagy A. (10-10) kosarainak köszönhetően győzte le az Álló Farkasok csapata a Tiba B. (18)-Vámosi L. (10/6)-dr. Bakajsza G. (10) trió vezette Waldorf együttesét.

Parthus SE - Treff 07 SE U23 72-67

Színvonalas, fordulatos összecsapást nyert meg a szünetben nagyrészt G. Friedman (34/12), Jakkel M. (17/9) és Takács D. (13) eredményességére építve 8 ponttal vezető a Parthus a nagyrészt pontjaiban bízva a Jakobicz B. (27/12), Isépy B. (17/3) és Matkia P. (15/12) ponterősségében bízó Treff-fiatalok ellen. A vendégek a 4. negyedben egy 20-4-es bő 7 perces "száguldással" nemcsak fordítottak, hanem 9 pontos előnyt  is szereztek,  ám a végjátékra  "elfogytak", s a Parthus egy 14-0-al a maga javára fordította az összecsapást.

Kőbánya Old Boys - Álló Farkasok 80-69

Kovács T. (17/15) és Forgó Sz. (10)  vezérletével szünetben 2 ponttal még a vendégek álltak jobban, de szünet után a szinte kizárólag Dauda P. (23/12), Szabó M. (20/9), Aranyi J. (19/12) és Aranyi B. (12) kosaraira alapozó kőbányai együttes ellenfelére kényszerítve akaratát végül 11 ponttal győzött.

FKE Öreg Sasok - BEAC Und Einz 63-71

A csoport csúcsrangadóját a nyitó és a záró etapban dr. Gáldi M. (20), dr. Soós A. (18) és Péter Zs. (13) jóvoltából hatékonyabb, pontosabb BEAC Und Einz nyerte a nagyrészt J. Dulics (21), Dweik D. és Medgyesi K. (11-11), valamint Ntumazah S. (10/3) találataira támaszkodó FKE otthonában. Az ezúttal alulmaradó éllovas FKE Öreg Sasok csapata így is lépéselőnyben van, egyrészt mert ez csak a 2. veresége volt, míg a diadalmaskodó BEAC Und Einz 3-mal áll, ráadásul az egymás elleni összevetésben is az FKE a jobb - de szorosabb lett az állás.

Eötvös Halak - ÁSE Nemecsek 97-53

A Barsi Z. (18/15)-Benyoda P. (13/3)-Kincses S. (10) trió vezette vendégek csak a 2. negyedben nőttek fel a feladathoz és a leginkább Görömbey A. (22), Knollmajer B. (13), Fövényi Zs. (11/3), Budai M. (10/6) és Borzsák M. (10) pontjaiban bízó Eötvös Halak csapatához, így fölényes hazai siker született.

Regi Waldorf U23 - Monor SE 54-90

Minden negyedet megnyerve aratott Kisturi B. (21/9), Viktor H. (20/6), Lendér A. (16/12) és Viktor M. (10) vezérletével fölényes győzelmet a Monor az elsősorban Vámosi L. (18/12), Kincses Cs. (11) és Farkas A. (10) eredményességére építő Waldorf otthonában.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!