Budapest C-csoport: a Mind1-nek mégsem mindegy?

Elkezdődtek a küzdelmek a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában. Az első mérkőzésein a Budai Mind1, valamint a Szinyei KC "kezdett be" leginkább, mindkét gárda 2-2 diadallal indította a szezont.

Optofit VKB Vác - Újpest MT Oldboys 61-47

A szünetig megszerzett 14 pontos előnyének, valamint Szabó András
(23) és Medgyasszay István (18/6) ponterős játékának köszönhetően győzték le a váciak a nagyrészt Schwarcz Balázs (23/9) és Bori István (11/9) pontjaiban bízó újpestieket.

A mérkőzés adatai:

Budai Mind1 - Hobbi SK 82-66

Az első negyedet 8 ponttal nyerte a Balogh Péter (17/9), Molnár Gábor (13) és Nagy András (12/6) kosaraira alapozó vendég Hobbi, ám a folytatásban a hazaiak Kovács András (28), Kovács Miklós (17) és Juhász István (11/9) vezérletével fokozatosan átvették az irányítást, és végül biztosan győzött a Budai Mind1.

Treff 07 SE - E5vös NGRK 57-73

A 30-16-ra megnyert első negyedre, továbbá Kerényi Dániel (17), Koncsár Balázs (16), Szánthó Lőrinc (13/6) és Bognár Domokos (12/6) eredményes játékára építve győzött az E5vös a játékot a 2. etaptól Matika Péter (23/12) és Bartha Henrik (18/12) ponterőssége révén kiegyenlítetté tevő Treff otthonában.

Kisbojtár - ÁSE Nemecsek 60-48

A páratlan negyedekben nyújtott jobb, pontosabb, továbbá Mészáros Nándor (20/12) és dr. Kamondi Szilárd (18/3) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Kisbojtár a Barsi Zoltán (14/9)-Bóné Gergely (13/3) kettős vezette ÁSE Nemecsek együttesét.

Eötvös Halak - Szinyei KC 35-47

A 15-3-ra megnyert első negyedre, továbbá főként Héczei András (12/6), Bánhegyi András (10/6) és Boga Áron (8) kosaraira alapozva tudott nyerni a Szinyei az elsősorban Zámbó Gergely (12) és Fövényi Zsombor (10/3) kosaraira alapozó Eötvös Halak csapatának otthonában.

Powear TFT - Álló Farkasok 69-60

A páratlan negyedekben mutatott jobb, pontosabb játékára, valamint elsősorban Saáry Csaba (23/15), Domián Zsolt (15), Krasznai Tibor (13/9) és Darnai Zoltán (8/6) eredményességére építve győzte le a Power az Eren Üstüknaya (19/12)-Vlajk Ádám (18)-Müller István (11/3) trió vezette Álló Farkasok csapatát.

Szinyei KC - Optofit VKB Vác 71-52

A 22-8-ra megnyert nyitó szakasznak, valamint Jantner László (20/3), Bozsik László (18/12), Nagy Gábor (11) és Bánhegyi A. (10/6) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Szinyei a leginkább a Szabó A. (17) és Medgyasszay I. (11/9) pontjaiban bízó váci együttest.

Hobbi SK - Treff 07 SE 47-51

Három negyedet szűken megnyerve, a záró etapot pedig "X-re játszva" tudott a Rozgonyi Bence (18)-Sipos Gábor (13)-Matika Péter (11/6) trió vezérletével győzni a Treff a főként Tóth Gyula (17/12) és Nagy András (11/3) kosaraira alapozó Hobbi otthonában.

E5vös NGRK - Budai Mind1 55-69

A nyitó és a záró 10 percben egyértelműen jobban, hatékonyabban kosarazva győzőtt Kováts Máté (25/3) és Kovács A. (15) vezérletével a Budai Mind1 a szinte kizárólag Kerényi Dániel (23) és Kégl Marcell (21) ponterősségére alapozó E5vös NGRK otthonában.